кое е по-малкото зло...?

  • 462
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 680
Ева си смуче палеца и отказва биберон залъгалка категорично.
Та кое е по-малкото зло да си смуче палеца или да смуче биберон залъгалка?
Освен това пие само кърма от цици. Отказва кърма от шише и от лъжица. Напоследък ми се налага да излизам по работа и гледам да се връщам до 3 часа, за да не гладува, обаче един ден откара 5 часа, без да иска една капка кърма да пиине от шишето и интересното е, че ме е чакала и не е плакала въобще.
Имала ли е някоя от вас същото проблемче Mr. Green?
Благодаря ви.

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Е, щом отказва категорично биберон-залъгалката, не стои особена дилема пред теб...сега палче, скоро ще може повече да се заиграва с разни гумени играчки и полека ще й насочваш ръцете към тях.
Мая ползваше биберон до 10 месеца, когато започна да го плюе и насън и да се буди възмутена от мен. Но ръцете не е лапала никога.
Да отказва шише е нормално, а щом не плаче, щом те няма - не се тревожи излишно Simple Smile

# 2
  • Pernik
  • Мнения: 111
Аз имам същия проблем с ръцете  Cry доскоро иска6е залъгалка, но сега  не и настървено си смуче палеца. Слагах ръкавици, но не помага, а най-лошото е че когато заспива ръкомаха и като не може да си уцели устата реве и ми се налага буквално да му връзвам ръцете за да заспи  Embarassed ужасно е! чувствам се като някоя издевателка  #Puppy dog

# 3
  • Мнения: 3 506
И двете ми деца минаха през период на смучене на пръст, който мина и замина от само себе си на някакъв етап. Понеже съм ги кърмила на поискване не ме е притеснявал особено, даже не помня кога точно беше - май около петия месец. Залъгалка по никой начин не са искали. Кърма от биберон сина ми по малко пиеше, когато е бил в настроение. Дъщеря ми винаги ме е чакала. С две думи - не бой се, скоро-скоро ще папка сандвичи, докато те няма  Laughing

# 4
  • Мнения: 264
И аз имам такъв проблем Sad
Моята бебка си смучеше биба, но след като ми направи кърмаческа стачка, реших да я махна (един от съветите за справянето с нея, който незнам дали не ми доведе само бели). С много труд и упоритост успях, вследствие на което сега си смуче палчето. Честно казано аз не виждам как и кога ще спре да го прави. Та тя го прави и насън! Всяко леко размърдване и хоп в устата. Ако по време на будуването може да се контролира това, то какда го постигна, докато тя спи?! Опитвах да й бутам цица на всеки опит за палче, но не става.

# 5
  • Мнения: 423
За мен лично по-малкото зло беше биберона залъгалка (а и все още мисля така). Беше ми малко трудно да я отуча от палеца и да я науча на биберон, но с малко усилие и търпение успях, а после като й изникна първото забче (на 11м) махнахме и бибата от раз без проблеми.

А иначе за кърма от шише никога не пожела да близне даже, за това гледах винаги да бъда на разположение  Laughing

# 6
  • Мнения: 3 161
Ние залъгалка не ползвахме, пръстчето си смука известно време, като аз не й го махах (само бабите, но тяхното присъствие все пак беше непостоянно). Сама престана. После мина към джвакане на играчки и всякакви други вещи - от това спасение няма.

# 7
  • Мнения: 1 999
София също си много си лапа юмручетата и понякога целите ръчички. Биберон категорично отказва, а и аз не я насилвам. Надявам се с времето сама да се откаже да си смуче пръстчета. Wink

# 8
  • Мнения: 83
И Севда хич не иска биберон - плюеше го с възмущение. Сега и е една от любимите играчки, особено във ваната където умира от кеф да го дъвче и смуче и после да ми го набута в устата аз да го смуча!  Laughing Киска се и после си го издърпва. (Биберонът е каучуков и става за дъвчене отвсякъде.

Иначе си смука пръста около 5 месец. Аз го отдадох на това, че пътуваме, но може би е етап от развитието и после от само себе си се отказа. Само бабите разбира се много държаха да го махат, но ние тях ги виждаме рядко та нямаше никакъв ефект.

Така, че моето мнение е определено без биберон е по-добре, а детето ако е щастливо и задоволено няма да си смуче палеца. (Не е и наследство - таткото си го е смукал до 12 год, и прабабата до много.)

# 9
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
И ние не ползваме биберон -залъгалка, пък и аз не смятам,че е необходимо.А за кърмата от шише - ще се научи, аз вече 3 седмици съм на работа, първата - мойта хубавица седеше гладна по 5-6 часа без да яде и без да плаче и ме чакаше, а после увисваше на циците на 1-2 часа.Сега вече хапва, с неудоволствие и почти насила, но яде !

Общи условия

Активация на акаунт