Режим на хранене след захранването???

  • 351
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 192
Здравейте,мами!

Понеже се каня да захранвам към края на този месец (при добри обстоятелства,разбира се),та набирам полезна информация за този толкова неясен за мен процес.Общо взето всичко ми е странно и страшно непознато Thinking,но в тази тема искам да попитам опитните мами за следното нещо:

Трябва ли да създам някакъв режим на хранене на бебето след захранването и как?По-точно твърдата храна в горе-долу едни и същи часове на деня ли се дава или зависи от кърменето?Ами ако кърменето е на поискване (както е при нас-м/у 5 и 7 пъти дневно) и всеки ден е различен от предходния,тогава как да фиксирам часовете за твърда храна? Доколкото знам в началото кърменето и храненето с твърда храна вървят горе-долу ръка за ръка и са зависими едно от друго...Затова питането ми е как да създам режим при бебе,което се храни до момента безразборно и по всяко време??? newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз същото се питах преди година почти newsm78В крайна сметка бебето определя само как ще вървят нещата, ти трябва да опипваш почвата и да търсиш максимално удобният за него вариант.По принцип се препоръчва до годинка първо да се кърми, после твърдата храна.Значи като дойде обед - кърмиш и после каквото изяде - изяде.Не веднага, след да речем половин час.Ако не става - много майки дават първо храната, после кърмят, без това да води до "заместване" на хранене.Как стана при нас - ами просто фиксирах относително твърди часове за твърдата храна/плюс минус час и половина, в зависимост от съня/, а кърменето - когато си поиска.Тази схема ни устройваше най-много.
Сега нещата са много различни - детето си изгради режим на хранене и сън, само кърменето остана безразборно.Щастлива съм, че нещата станаха от само себе си, аз не съм му определяла нищо.Но е нужно време.В началото е леко хаотично, но пък в това му е чара Heart Eyes
Успех Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 4 381
И аз действах както Белинда е описала - избрах си един час, когато се хранехме с пюрета. В началото количеството на пюрето е символично и не е пречило на кърменето. Давала съм и пред кърмене и след кърмене, в зависимост от настроението на момата.

# 3
  • Мнения: 313
Здравей,
ние с Лора започнахме да се захранваме към 6месец.Дпитах се да фиксирам часове,нодетето само си създаде режим. До към 1год. Лора се хранеше 2пъти на ден,а кърменето беше на поискване. "Закуската" беше към 11.30-12ч , а второто хранене към 19ч. Не съм се стремила да замествам кърмения. В началота действително е някак си хаотично,но скоро нещата си идват на место.
Успех

Общи условия

Активация на акаунт