Какви подправки най-обичате?

  • 1 641
  • 28
  •   1
Отговори
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Последните години на нашия пазар навлязоха много екзотични подправки- от Индия, Индонезия, Тайланд, Китай, Близкия Изток.

Не всички ги знам даже по име, но с мъжа ми обичаме да купуваме различни и да експериментираме в кухнята.

Обичам най-много джинджифил. Слагам го на месо, ориз и сосове.

Друга подправка, която харесвам, но не се сещам за името е винена на цвят и сме я купували от арабски магазин. Слагам я вместо оцет в салати от типа на шопската. В Близкия Изток подправят с нея салатата "ФАТУШ".

Ще се радвам ако споделите своите предпочитания и вкусове.

# 1
  • Мнения: 235
Аз харесвам всякакави подправки (сухи, пресни, течни), стига да "подправят", а не да "доминират" вкуса на ястието.
 

# 2
  • София
  • Мнения: 39 718
И при мен е: от всичко по малко. Не обичам много лютиви подправки. Много обичам да си отварям шкафа с подправките - цялата кухня се ароматизира Simple Smile

# 3
  • Мнения: 4 358
Обичам да слагам подправки, заринала съм се с бурканчета всякакви размери  Laughing
Любима подправка ми е чубрицата, слагам я на почти всички манджи. На второ място е черният пипер.

# 4
  • Мнения: 1 999
Най-много ми харесва вкуса на следните подправки - босилек, риган, чубрица, черен пипер. В пресен много обичам копър и магданоз и ги слагам според ястието.

# 5
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Освен традиционните за БГ доста използвам куркума.

# 6
  • Мнения: 3 663
копър и кимион са ми най-любими
иначе използвам от абсолютно всички в зависимост от гозбата Simple Smile
у нас имам цял шкаф с около 30тина вида подправки Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 378
Най-използваните от мен са чубрица, бял пипер ,босилек и джоджен.Но употребявам и тарос, джинджифил, мащерка и риган.В свежо състояние слагам почти на всичко и магданоз  Simple Smile.

# 8
  • Мнения: 5 577
Босилека за мен е несравним.

Иначе одобрявам още - куркумата, джинджифила, и други.

# 9
  • Мнения: 1 190
Скоро си мислех да пусна подобна тема.
По-принцип обичам много различни подправки, но една от любимите ми е черен пипер.

# 10
  • Мнения: 1 708
Най-често използвам чубрица,бял пипер.черен пипер и сминдух.Но в зависимост от ястието използвам и риган,босилек,индийско орехче.Копър и магданоз са задължителни.Гледам винаги да имам във фризера!

# 11
  • Мнения: 1 399
Пикантни - черен пипер, червен /лют/, къри, чесън...
Това са ми любимите.
А иначе използвам различни подправки, зависи какво готвя. "На всяка манджа мерудия"  Laughing Laughing, май нямам Thinking /освен черния пипер, може би/
За сладкишите - ванилия ми е любимата. Май почти навсякъде я слагам. Канела също обичам.

# 12
  • Мнения: 5 228
Аз съм голям фен на подправките. Харесвам всякакви подправки, стига да са подходящи за ястието. Харесвам много традиционните български подправки - чубрица, копър, магданоз, девисил. Също така много харесвам куркума и къри. За сладкиши - всичко с канела и ванилия.

# 13
  • Мнения: 2 000
Моят мъж пък не обича подправките и за това ползвам минимални количества и то основно магданоз, чубрица, целина и черен пипер.

# 14
  • Мнения: 663
Ние в къщи използваме много подравки ,но аз обожавам чубрица,почтивъв всичко я слагам.

Общи условия

Активация на акаунт