Какво да направя с дъщеря си?

  • 896
  • 8
  •   1
Отговори
Дъщеря ми е в 9 клас в училище с изучаване на математика, английски и испански. Поради ред причини , не се разбира с учителката по английски , която в момента се бори за изключването на дъщеря ми от училището. Знам че детето ми е добро (което си мисли всеки родител) , и не мога да повярвам че то наистина заслужава изключване. В същото време знам че учителката е предубедена и озлобена (самота,битови неуредици,страх от пенсионирането и други , и други) , но си мисля че даже един "пубертет" не  е "заслужил" омразата на един учител , само затова че е млад и е "пубертет" . И аз , и съпругата ми сме били ученици (както и всички Вие),но винаги УЧИТЕЛЯТ е бил този който ни учи , понякога възпитава и наказва , но никога обижда , нагрубява , и кара да се чувстваме  нищожни . Жалко че има такива хора като ВЪПРОСНАТА  "учителка" . Въпросът (или молбата ми ) към ВАС е какво мога да направя срещу атаката на въпросната
???учителка???
(За Вас които се интересувате от подробностите - мога да Ви разкажа цялата история , но моля пишете ми на : SELTAEB@ABV.BG)



       P.S(Написано  съвместно с цялото семейство)

Последна редакция: сб, 10 дек 2005, 01:09 от Vivi

# 1
  • Мнения: 1 731
Ситуацията е сложна наистина.Но аз бих направила очна ставка между въпросната учителка ,ние и директорката.Нека да каже какво точно не харесва и какви претенции има към детето ви Thinkingно определено не бих толерирала такова отношение.Аз съм била при учителка ,която ни биеше всичките с кокалчетата на пръстите и си получи заслуженото даже и в комунистическите години се случва ,пък камо ли сега дето всичко може да се изясни.
Дано да се оправят нещата.Стискам ви палци Hug Hug Hug

# 2
  • Мнения: 1 761
Не знам какъв е конфликта между детето ти и тази учителка,но за да настоява за изключване трябва да има наистина основателна причина.Защо не поговорите с нея, за какво става дума?Ако нещата загрубеят, обърнете се към директорката.

# 3
  • Мнения: 5 370
Виж сега.
Като екс-даскал мога да ти кажа при какви условия се изключва ученик от училище и колко трудно става понякога това.
така-на първо място-заради неизвинени отсъствия.Според моите спомени-те трябва да надвишават 35-говоря за 2003 година,дотогава работих като преподавател. Класният е ДЛЪЖЕН  преди това да прати предупредителни писма,съдържащи подпечатано и подписано служебно уведомление за броя отсъствия и какво наказание му се налага-забележка от класния,мъмрене на педагодически съвет,предупреждение,изключване.
тези степени много рядко се прескачат и при всяко положение класната на Вашата дъщеря е ДЛЪЖНА да отнесе случая на педагогически съвет,да се дискутира по него и да се ГЛАСУВА.
В противен случай еднолично никой учител не може да се изключи от учебното заведение когото и да било.
Има екстрени ситуации-като кражба,телесна повреда и знам ли още какви ексцесии,при които директно се преминава към най-последната степен-изключване.Не знам какъв е вашите случай,но ако желаете,то можете да ми го напишете на ЛС.

# 4
  • София
  • Мнения: 166
Това си е беля - комплексирана учителница... Ако детето ти наистина е добро - тя не би могла да има реялна основателна причина за изключване. ПОговорете с девойката сериозно и обстойно - обясни й, че за да й бъдеш адвокат и да я защитиш, трябва да си наясно с ВСИЧКИ евентуални компрометиращи ситуации, с които биха могли да ви атакуват. След това направи срещата с директорката.

# 5
  • Мнения: 5 370
Това си е беля - комплексирана учителница... Ако детето ти наистина е добро - тя не би могла да има реялна основателна причина за изключване.
Ама дори и учителката да има "нещо зъб" на девойчето 'да предположим,неоснователно,то бащата трябва да знае,че тя самата НЯМА НИКАКВА ВЛАСТ ДА ИЗКЛЮЧВА!

# 6
  • Мнения: 2 452
Напишете писмо до учителката, с копия до директора на училището и инспектората с молба за писмено обяснение в какво се състои проблема с дъщеря ви (от името на двамата родители). Поискайте и среща с директора на училището. Те са длъжни да ви отговорят. Ако не получите отговор, занимайте Министерството на Образованието. Дори и да имат обективна причина, те са длъжни да се срещнат с вас и да ви дадат обяснение, преди да предприемат подобна стъпка! Обърнете се и към агенцията за защита на детето, ако смятате, че ства въпрос за лично отношение! Но първо разучете обективно ситуацията.

# 7
  • Мнения: 7 091
Дъщеря ми е в 9 клас в училище с изучаване на математика, английски и испански. Поради ред причини , не се разбира с учителката по английски , която в момента се бори за изключването на дъщеря ми от училището. Знам че детето ми е добро (което си мисли всеки родител) , и не мога да повярвам че то наистина заслужава изключване. В същото време знам че учителката е предубедена и озлобена (самота,битови неуредици,страх от пенсионирането и други , и други) , но си мисля че даже един "пубертет" не  е "заслужил" омразата на един учител , само затова че е млад и е "пубертет" . И аз , и съпругата ми сме били ученици (както и всички Вие),но винаги УЧИТЕЛЯТ е бил този който ни учи , понякога възпитава и наказва , но никога обижда , нагрубява , и кара да се чувстваме  нищожни . Жалко че има такива хора като ВЪПРОСНАТА  "учителка" . Въпросът (или молбата ми ) към ВАС е какво мога да направя срещу атаката на въпросната
???учителка???
(За Вас които се интересувате от подробностите - мога да Ви разкажа цялата история , но моля пишете ми на : SELTAEB@ABV.BG)



       P.S(Написано  съвместно с цялото семейство)

Аз имах същия проблем с моята класна ръководителка, стигна се до срещи с директорката, заплахи от страна на класната, натиск от други учители, просто беше  кошмар! Моя съвет- ако детето ви е право, НИКАКВО ОТСЪПВАНЕ! Освен това не вземайте страна ( или изяснявайте обстоятелства с детето) пред други хора! Така детето ще вижда съюзник във ваше лице и ще може да разчита на подкрепата ви. Аз бях 11-ти клас когато се случи това при мен, достатъчно бях голяма за да се справя сама със сигуацията, но винаги съм имала подкрепата на родителите ми и това за едно дете е много важно.  Има изход от такива ситуации колкото и безнадеждно да ви се вижда сега! В моя случай последва публично извинение от класната ми ръководителка пред цялото училище. Това са неприятни, но житейски уроци, които учат децата да се справят с живота, не поемайте сами вие отговорност за разрешаване на тази ситуация! Заедно с детето! Нека то е основната фигура за да се научи да се справя с такова отношение.
Ако искате пишете ми на бележка...
Успех!!!!

# 8
  • Мнения: 1 493
Много ми се иска да ви помогна, но ми трябва повече информация за проблема между дъщеря ви и учителката !

Общи условия

Активация на акаунт