За модата,възрастта и любезните продавачки...

  • 3 351
  • 54
  •   1
Отговори
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
От известно време се вълнувам от следното нещо:щом вляза в някой магазин и поискам да видя  дадена дреха продавачката ми оточнява, че тя е от младежката им колекция или нещо подобно.За инфо ще отбележа, че съм на 38г.,56кг. и горе-долу изглеждам нормално.В никакъв случай не се нося като тинейджър ,но все пак ми се иска да изглеждам по младежки.Може би на младичките мами ще им се сторя смешна, но аз си обеснявам нещата с факта, че когато бях на 20г. моето поколение ходихме облечени като лелки защото тогава по магазините конфекцията беше еднотипна и само тези, които пазаруваха от чужбина бяха истински модерни.Любопитно ми е да разбера дали някоя от вас се е срещнала с подобно отношение в някой магазин.А иначе ми харесват нещата на Dika.

# 1
  • Мнения: 4 212
Искаш да кажеш 4е върви няко след теб и ти обяснява? И защо това, от4итане на дейност ли' Аз много мразя някой да ми казва кое е за мен и кое не или да върви след мен и да пъшка. Тук обикалям с 4асове, пипам и пробвам от вси4ко което ми хареса и никой не ми е казал, ко е за мен. Само ако задам въпрос или поискам нещо, тогава. Предполагам 4е продава4ките ти го казват понеже си млада, та  затуй, от младежката колекция.  Grinning Я попитай някой път какво имат предвид, 4е ако си ве4е стара да се ориентираш към дрехите на Рила Стил  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 3 098
ИзобЩо не им обръЩай внимание Crossing ArmsАйде сега,според техния вкус ли да се обли4аш?Щом младежката колекция ти стои добре,не си смешна и т.н.ти си знаеш,заЩо пък не.
Аз като у4ени4ка и после като студентка се обли4ах много елегантно ,все с костюми,оба4е сега предпо4итам да съм с друга визия ве4е. FlutterХаресват ми колекциите за младежи,всъЩност размери всякакви има,виждала съм жени над 40_те в такива дрехи,със запазена фигура и им стоят много добре Peace

# 3
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Искаш да кажеш 4е върви няко след теб и ти обяснява? И защо това, от4итане на дейност ли' Аз много мразя някой да ми казва кое е за мен и кое не или да върви след мен и да пъшка. Тук обикалям с 4асове, пипам и пробвам от вси4ко което ми хареса и никой не ми е казал, ко е за мен. Само ако задам въпрос или поискам нещо, тогава. Предполагам 4е продава4ките ти го казват понеже си млада, та  затуй, от младежката колекция.  Grinning Я попитай някой път какво имат предвид, 4е ако си ве4е стара да се ориентираш към дрехите на Рила Стил  Mr. Green
В никакъв случай не искам да кажа, че всеки път когато вляза в магазин продавачките ми намекват ,че дрехите са неподходящи за мен.Но просто ми се случва напоследък. Laughing

# 4
  • Мнения: 4 212
ми да, така ще е. Да не ти пука. Аз пък си купувам от всякъде, стига да ми стои добре. Вярно е 4е младежката линия има пове4е разнообразие, но тя е и с други размери.Мойта щерка ве4е влиза в тези номерации. ако при тях запо4ват от номер 32, то в магазините за дамско облекло, запо4ват от 36. Ей туй е цялата работа.

# 5
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
От известно време се вълнувам от следното нещо:щом вляза в някой магазин и поискам да видя  дадена дреха продавачката ми оточнява, че тя е от младежката им колекция или нещо подобно.За инфо ще отбележа, че съм на 38г.,56кг. и горе-долу изглеждам нормално.В никакъв случай не се нося като тинейджър ,но все пак ми се иска да изглеждам по младежки.Може би на младичките мами ще им се сторя смешна, но аз си обеснявам нещата с факта, че когато бях на 20г. моето поколение ходихме облечени като лелки защото тогава по магазините конфекцията беше еднотипна и само тези, които пазаруваха от чужбина бяха истински модерни.Любопитно ми е да разбера дали някоя от вас се е срещнала с подобно отношение в някой магазин.А иначе ми харесват нещата на Dika.



Моделите на Dika наистина са мн. подходящи за 35 г. Разбира се, кота имаш желание да се носиш по-младежки, прави го. Но фигурата ти също трябва да отговаря. Аз, например, се отвращавам от жени на по 40-45г с незавидно вече от възрастта и факта, че е родила 1-2 деца  тяло, да се обличат с бели, прозрачни панталони, из под които си личат прашките им.
Иначе, даже и да си слаба трябва да спазваш някакви норми. Не си стара, естествено, но не си и на 15-17г., от което следва, че гол пъп, например, стои някак си смешно.
Това е личното ми мнение. Една жена винаги трябва да е стилна даже и когато е с дънки. Grinning

# 6
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Хм, и на мен ми се е случвало без дори да кажа какво търся да се опитват да ми пробутат нещо стринко-лелчино Grinning  А в същото време познавам продавачки, които много гъвкаво предлагат стоката и умеят да доловят изискванията на купувача, без в никакъв случай да налагат мнение.

..... но не си и на 15-17г., от което следва, че гол пъп, например, стои някак си смешно.
Това е личното ми мнение. Една жена винаги трябва да е стилна даже и когато е с дънки. Grinning
Хайде, хайде, след второто дете корема ми беше по-стегнат от на голяма част 15-17г дето им висеше над панталона. Wink

# 7
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не ми се случва, защото аз винаги знам какво искам и съм много категорична. Трябва да си по-"серт", както казват бабите.  Mr. Green
Не ми е приятно, когато ме нападат,щом вляза в магазин, а още по-малко ми е приятно, когато се държат свойски. Става ми адски неудобно. Същото важи и за сервитьори, които говорят умалително (една "салатка", ами "хлебче", ами "ракийка"?) и фамилиарничат.  #Crazy

# 8
  • София
  • Мнения: 6 743
При мен пък се получава друго нещо.Понеже съм пълна често питам за нещо ново и модерно,но по-голям размер.при което обикновено ме поглеждат снизходително и ми дават някакви ОБИДНИ обяснения! #Cussing out
Е дори с 1000 лева да съм отишла и една стотинка не бих изхарчила в такъв магазин!
Толкова е обидно и гадно,че повече няма на къде!
Никога не съм ходила(дори и слаба) с дрехи които не ми отиват и с които не се харесвам ,дори и модерни да са,но наистина ми се иска и аз да изглеждам добре не зависимо от всичките ми излишни кила!А по-принцип големите номера дрехи са като за 60 годишни лелички - ами няма да облека такова нещо пък Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms

# 9
  • Мнения: 5 313
Не ми е приятно, когато ме нападат,щом вляза в магазин, а още по-малко ми е приятно, когато се държат свойски. Става ми адски неудобно. Същото важи и за сервитьори, които говорят умалително (една "салатка", ами "хлебче", ами "ракийка"?) и фамилиарничат.  #Crazy
И аз адски много го мраза това. #Sniper

# 10
  • София
  • Мнения: 3 960
Grinning Я попитай някой път какво имат предвид, 4е ако си ве4е стара да се ориентираш към дрехите на Рила Стил  Mr. Green

Тея, за Рила Стил си в голяма заблуда, особено откакто предлагат и Батибалено! Embarassed

# 11
  • Мнения: 1 629
При мен пък се получава друго нещо.Понеже съм пълна често питам за нещо ново и модерно,но по-голям размер.при което обикновено ме поглеждат снизходително и ми дават някакви ОБИДНИ обяснения! #Cussing out
Е дори с 1000 лева да съм отишла и една стотинка не бих изхарчила в такъв магазин!
Толкова е обидно и гадно,че повече няма на къде!
Никога не съм ходила(дори и слаба) с дрехи които не ми отиват и с които не се харесвам ,дори и модерни да са,но наистина ми се иска и аз да изглеждам добре не зависимо от всичките ми излишни кила!А по-принцип големите номера дрехи са като за 60 годишни лелички - ами няма да облека такова нещо пък Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms
Дамаянти, и мен това страшно ме дразни Twisted Evil Особено тези дънки - 3/4 за ботуш, е не можах да си купя! Навсякъде ми заявяваха, че нямало подходящ размер! Аз съм 58 кг! Е, всички ли трябва да сме манекенски размер, че да се носим модерно! Сори за удивителните, ама и сега се паля, като се сетя Mr. Green
А Рила Стил наистина имат много хубавки работи, но и цените не са като едно време Grinning

# 12
  • Мнения: 6 243
ААААааааа, Мюриел, с много "наствяване", аз успях да си купя от тия дънки  Laughing. Но си беше зор. Накрая една продавамка се смили и извади едни гащи "голям"номер, както се изрази. (пробвай в "Мави джийнс", там ги намерих)

Много е дразнещо това отношение. И сега като чета, пак забелязвам, че младите жени не могат да разберат за какво става дума. Като ми каже някой, как след 35, например, трябва да се обличам "стилно", че чак откачам. Що да не ходим с голи пъпове. Аз и по гол гъз да тръгна, пак ще изглеждам по-стилно от някой тийнейджърка, дето само маа фафли по цял ден. Сори за отклонението!

# 13
  • Мнения: 272
Аз още с влизането в магазина поздравявам и казвам, че си търся ежедневно/официално/дънки/ или там каквото си търся. Казвам, че ще разгледам и ако имам нужда от помощ или съвет, задължително ще се обърна към тях /продавачките/. Така си осигурявам спокойствие докато разглеждам, без някой да ми виси на главата и да ми казва кое е за мен и кое - не.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 958
При мен пък се получава друго нещо.Понеже съм пълна често питам за нещо ново и модерно,но по-голям размер.при което обикновено ме поглеждат снизходително и ми дават някакви ОБИДНИ обяснения! #Cussing out
......

Аз също изпадам в такива ситуации....адски обидно и неприятно е.
Имам пресен случай.Купувам си аз кафяви джинси /тип голф/, но преди това се чудя ,дали ми стоят добре, дали не са много скъпи...А продавачката ми казва : " Вие по-хубави няма да намерите от този модел , а като се има предвид и размера ви ...няма какво да се чудите.. " Rolling Eyes #Crazy Много гадно ми стана ,но въпреки всичко ги купих.Наистина търсех от доста време нещо такова...Но повече в този магазин няма да стъпя.
Другия вариант ,за който ellytza спомена...също е дразнещ.  И това ми се е случвало.

Общи условия

Активация на акаунт