За яслите/ДГ и апетита на децата

  • 622
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 769
Да ви отпЕра ей тъй един въпрос, като за събота вечер...щото сега съм се сетила и имам малко компютърно време. Mr. Green
Откакто ходи на ясла, Кейти има невиждан апетит.  Shocked У дома все яде с кандърми и молитви, с обяснения и приказки. За там казват, че всичко си изяждала, но веднага, след като я взема започва да иска да яде.
Прояде кроасани, домати, кифлички; пропи боза-нещо, което не искаше дори да опита преди! Shocked Това добре, обаче защо такъв апетит? Толкова ли е малко количеството на храната, което им дават там? Само веднъж ми казаха,че не е яла ашурето, но сестрата тихичко ми сподели, че почти никое дете не го яло-просто не било хубаво.
Та се чудя, и с вашите деца ли е така? Споделих с една приятелка, и тя каза, че нейното дете (на 5г.) също било озверявало от глад, когато го вземала от градина....

Последна редакция: сб, 10 дек 2005, 18:37 от Туфка

# 1
  • София
  • Мнения: 3 679
И Таня като я взема все е гладна. Но ме съмнява да не и стига храната там. Редовно ми казват, че е изяла 2 даже 3 порции допълнително от следобедната закуска Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 2 174
И аз съм в недоумение относно количеството на храната в яслата. Нашата девойка - на 1 г. 4 мес. - си била изяждала всичко. Е, ако тя изяжда всичко, как на по-големите дечица им стига  newsm78?

# 3
  • Мнения: 3 251
Момичета , че порциите са малки - е вярно , но пък и между децата - даже и най-злоядите - прояждат , повярвайте ми , от опит и наблюдение ви го казвам .Наскоро /п реди седмица /приехме дете , което не близвало у дома супа . Никой на сила не го е карал да я яде , но му сложих лъжичката и купичката пред него , както пред останалите деца , оглеждаше първите няколко минути , после плахо си опита - явно му хареса , защото отказа основното ,а изяде втора порцийка супа с хляба  . Похвалих го на майка му ,като й обясних цялата ситуация , а тя ме изгледа подозрително и съжалих , че споделих с нея това - кой знае какво си е помислила жената ....
За яденето - ако ви казват , че си изяждат всичко - поне 90 % е така , но не забравяйте , че децата се хранят там по час , не е като у дома , да се завърти и да си хване я бисквитка , я  зрънчо или нещо друго за гризкане . Стигало се е понякога до там , че ако не харесат яденето им слагам шарена сол на филийките и сладко си ги хапват , даже и повтарят . Я ги накарайте да ядат това у дома, синът ми го прави само в ДГ , но у дома не поглежда такава "закуска" .

# 4
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Сиси не е чак толкова гладна след градина. Тя не яде по принцип кой знае какви количества, има вечери в които не вечеря, една-две чаши прясно мляко или чай, някакъв плод към 19-20 часа и не я търси повече. Та не знам, явно не при всички е така. В градината има храни/продукти/ които не яде. Но там яде хляб, у дома рядко се случва.

# 5
  • Мнения: 5 468
И моето ядяло в яслата много, а в къщи ooooh! - основен проблем. Обръща гръб и вика НЯ, още как види лъжицата. Много ме ядосва с това злоядство, а в яслата всеки ден ми  я хвалят, че всичко си изяждала... Радвам се, че яде, само да казват истината... Но съм склонна да им вярвам, защото като я взимам мирише на манджа и не яде след това по няколко часа...

# 6
  • Мнения: 694
При нас е същото. Като е там ядяла всичко, супата, второто и десерта плюс това, че и хляб с манджата. А когато дойдат събота и неделя я виждам, че със зор яде по много малко. Даже се чудя как деяни през деня. newsm78 Същото е като я взема от ясла вечерята се пропуска и се хапва едно парченце кашкавал.
А за количеството не ми е много ясно как едно дете на 1г. и едно на 2г. или повече ядат едно и също количество храна? Доколкото знам количеството е 190гр. колкото е едно бурканче от пюре.

# 7
Защо не поискате да бъдете скрита в някоя част на занималнята,за да се убедите как се храни Вашето дете? Не могат да Ви откажат.Успех!

# 8
  • sofia
  • Мнения: 1 185
И аз съм съгласна с колежката Нина  Wink,че порциите са малки, но за яслена възраст и І-ва, та и ІІ-ра група са им достатъчни. Вече с по-големите групи не достига ,защото порциона за всички деца независимо от възрастта е еднакъв. Децата обикновено наистина си изяждат всичко, та и допълнително искат, и него го изяждат. При моя син е подобна ситуацията- в Дг яде всичко и то с допълнително, а в къщи-не. Там прояде лютеница, нещо което в къщи по никакъв начин не мога да го накарам да хапне. В ДГ прояде и хляб ,успоредно с манджата. Вкъщи се прани на европеец и хляб яде само на сандвич.
Там децата гледат едно от друго и се хранят без проблеми ,но в къщи не е така.

Общи условия

Активация на акаунт