трябва ли вода при захрнване

  • 416
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 829
здравейте, мами! знам, че ми е много глупав въпросът, но ако не попитам вас, то няма кого...  Embarassed

трябва ли да започна да давам вода на бебето си (досега е било само на кърма) само, защото сме започнали да се захранваме с твърди храни? от една страна на мен би ми било много по-лесно да си набавя необходимите му течности от кърмата, както досега, но става ли така на практика???  newsm78

предполагам, че ако ще започвам да му давам вода, това трябва да е между кърменията (не на гладно) и от чашка, а не от шише?

с нетърпение чакам да споделите опита си с нас! хубав бял зимен ден на всички   bouquet

# 1
  • Мнения: 7 106
Ами няма причина да не предлагаш вече вода. Детето ако е жадно и му се пие-ще пие. Моята дъщеря пропи вода след годинката, преди това пиеше най-много по 20-30 мл. на ден. Пробвах и с шишета с различни биберони и с чаши с различни накрайници, но тя си пиеше колкото врабченце.
Така че дай, пък ако му се пие на детето, ще пие.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз също по това време започнах да предлагам вода в чаша с човка.Първоначално не пиеше,то от 20-30гр каша няма как да ожаднее Mr. Green,но постепенно започна да си пийва по малко.При нас вода се пие само по време на хранене Rolling Eyes Държа чашата на столчето и тя сама си взима - явно манджите й идват по-гъсти и пийва да си помага Grinning В останалото време вода не ще,предпочита на гърдата да си вземе течностите Grinning

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Беба все още не иска, колкото и да е гъсто пюрето newsm78. Шишето с водата ни е играчка-само за това служи. Иначе се научи да си го държи плавилно, но не гълта и това е...

# 4
  • Мнения: 967
Аз започнах да предлагам вода, когато започнахме захранването. Дими пиеше най-много по 2-3 глътки и не искаше повече. Започна да пие повече вода, когато започнаха летните жеги - тогава беше вече на около 10мес. Опитай чашките с накрайник, а ако не харесват на бебечо можеш да пробваш с биберон, но обикновено кърмените бебета не обичат биберони.

# 5
  • Мнения: 643
Предлагай му вода пък ако не иска като го кърмиш не е такъв проблем. Моят син започна да пие вода на седем месеца и наистина съвпадна с летните жеги сега се чудя, как да го накарам да пие по малко от пет шест шишета вода на ден. Така че и едното и другото са преходни периоди. Ако му се пие на детето...

# 6
  • Мнения: 1 771
Започнах да давам водичка, когато започнахме със захранването, но той не искаше. Започна да пие в края на 8-ми началото на 9-ти месец. И пие от чаша с човка.

# 7
  • Мнения: 1 735
Единствената причина бебетата да не пият гола вода докато са на кърма е ,че не ядат сол. Кърмата не е солена,затова вода не му трябва. Когато се наруши обаче калиево-натриевия баланс,тоест започва да приема твърди храни,бебето съответно ожаднява и започва да си иска и водичката.

Общи условия

Активация на акаунт