Готовите супи на Нестле...

  • 687
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 825
Давали ли сте ги, давате ли ги и изобщо какво ви е мнението за тях. До сега не съм давала супи на Дани и обмислям дали да не стартирам от следващата седмица и то точно с тези на Нестле. Какво мислите по въпроса?

# 1
  • Мнения: 4 915
За тези, които са по два броя кутийки в картонена опаковка ли става въпрос?

Аз наскоро купих на дъщеря си два вида - едната с преобладаващо количество моркови, имаше и сметана и оризово брашно; другата с тиквички и патладжани май беше. Имат и добавени подправки - сол, червен пипер и др, така че съобрази състава на супите дали съответства на степента на вашето захранване.

Иначе са вкусни - защото са подправени, и са с гъстотата почти на пюре. 1 кутийка при нас отива за две хранения.

Иначе аз домашни супички без сол, но със зелени подправки започнах да предлагам към 11-тия месец. Просто дъщеря ми обича по-гъстички неща, а тези на Нестле май ги хареса именно защото повече приличат на пюре.

# 2
  • Мнения: 1 645
Давала съм такива супи на Дани,и той много ги харесваше(без един вид),приличат на крем супи.
Започнах да ги давам след годинката.Една кутийка,му стигаше за 2 хранения.

# 3
  • София
  • Мнения: 10 825
Free soul, точно за тези става въпрос.

И двете сте ги давали след годинка. Да разбирам ли, че ни е раничко за супи? newsm78

# 4
  • Мнения: 4 915
Ами всъщност, не - зависи докъде сте стигнали с въвеждането на храните. Ако съставът на супите не съдържа кой знае колко по-различни зеленчуци, и ако даваш сол - можеш да ги предложиш. Ако имаш желание, можеш да направиш и домашна супичка - да видиш дали ще му хареса по-течна храна.
Децата на детска кухня май от 6-7 месец започват със супите?...


Аз принципно храня Мариела с домашно приготвени ястия и до годинката не съм предлагала сол и захар, освен това и по-бавно въвеждах някои храни /глутен - в 10ти месец, сметана - след годинката именно с тази супа/ затова  чак наскоро предложих тези манджички на Нестле.

# 5
  • Мнения: 1 645


И двете сте ги давали след годинка. Да разбирам ли, че ни е раничко за супи? newsm78

Не ,не е рано.Аз все още не исках да започвам със супата,защото трябваше да му спра едното мляко,(пиеше мляко в 19.00 и 22.00ч)а изобщо не ми се искаше, а и Дани го обожаваше Wink

# 6
  • Мнения: 1 568
Ние ги ядем за вечеря с 4-5 лъжички адаптирано мляко вътре. Изяжда цялата кутийка и после се кърмим за лека нощ. Харесват й много, въпреки че е от капризните.

# 7
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
 Аз давах от тях, когато беше на около 10 месеца. Взимала съм два вида едната с тиквички и спанак и една червена  /не мога сега да се сетя името и/ и  двете бяха много вкусни. Супите мисля,че са етап 3 т.е  могат да се дават след 8 месец.

# 8
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Free soul, точно за тези става въпрос.

И двете сте ги давали след годинка. Да разбирам ли, че ни е раничко за супи? newsm78
Ние тези супички си ги папкахме вместо зеленчуково пюре след 6месец.Изяждаше почти цяла кутийка с добавено сиренце.

# 9
  • София
  • Мнения: 8 272
Аз давах от тях, когато беше на около 10 месеца. Взимала съм два вида едната с тиквички и спанак и една червена  /не мога сега да се сетя името и/ и  двете бяха много вкусни. Супите мисля,че са етап 3 т.е  могат да се дават след 8 месец.

Да точно за след 8м са.
Не съм давала, т.к. малчо много харесваше домашната супа, когато бях решила да го пробвам, а и постепенно почна да отказаа пюретата.
Пилешко месо (гърди), картофи, моркови, масло/олио, фиде без яйце(захраних с яйце след 10м) магданоз, чубрица, сол (може и с месо, с друго зеленчуци). Пасирам и гореща в бурканчета (не пълни) после в хладилника за 2-3 дни и още толкова в камерата така с 1 готвене през седмицата си решавах проблема. При изваждане след 10м слагах и кисело мляко. Това ни беше заместител на попарата, т.к. я отказа.
Правех му ги по-гъстички за да не наблягам след това на сухарите. 

Free soul, точно за тези става въпрос.

И двете сте ги давали след годинка. Да разбирам ли, че ни е раничко за супи? newsm78

не не вие рано за супи, към 9 м. педиатърката каза да съм почвала да давам домашни или купени детски бульони, само водата, за да отваряло апетита (30-40мл). Т.к. масово мамите ми казаха че бе гиобичат бебоците тези "води" аз оставих и продуктите в тях Simple Smile

# 10
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Аз съм купувала само един вид такава супа- мисля, че беше доматена. На вкус изобщо не ми хареса. Нели я хапва с огромно неодобрение , така че втората кутийка си остана неотворена.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 025
И аз да се включа. От готовите супи на Нестле има подходящи за бебета над 6 и такива за над 8 месеца. Супите са доста гъстички, както вече и други мами  споменаха. Мойта девойка най-много харесва доматената. Доста често успявам да ги намеря когато са с 50% намаление от Нестле, тоест има 2-3 месеца до изтичане на годността и цената им става много привлекателна- 1.20лв за опаковка от 250мл. В последната обаче , която яде ми се стори че има доста подправки- но на нея и харесва  feeding

# 12
  • Мнения: 8 505
Давала съм.Дребното ги хапваше с охота,с изключение на доматената.А консистенцията им е по-скоро на плодово пюре,а не на супа.Мнението ми за тях- thumbsup

# 13
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз давах от тях, когато беше на около 10 месеца. Взимала съм два вида едната с тиквички и спанак и една червена  /не мога сега да се сетя името и/ и  двете бяха много вкусни. Супите мисля,че са етап 3 т.е  могат да се дават след 8 месец.

Тези, които съм виждала аз са Етап 2 - за над 6 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт