Малко въпросчета за лещата

  • 2 139
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 089
Мами, искам да ви питам давате ли леща? Ако давате от кога започнахте да я давате? Как я приготвяте? Каква леща купувате (чувала съм, че е хубаво да се взема червена леща)? Малко много станаха въпросите Embarassed, ама .........

# 1
  • Мнения: 313
Давам леща от скоро.Лора е на 1г2м и си яде с кеф.Купувам някаква канадска,сварява се много бързо.Слагам лук,моркови,чесън и чубрица.И леща,разбира се Laughing

# 2
  • Мнения: 3 663
и аз от скоро давам
може би няколко дни преди да направи годинка
но в кухнята знам, че им готвят и от по-рано
изобщо даже не съм обърнала внимание каква леща съм купила
мисля, че панино... но си хвърлих пликчето и не мога да погледа
и аз като мама на лора слагам лук, моркови, чесън и малко чубрица Simple Smile
за червената леща не знам.. според мен всички са си полезни
давам я на обед с един два сухара

# 3
  • Мнения: 148
Има една леща с розов цвят (а може би в някои варианти е червен). Виждала съм я в магазините за диетични храни. Тя е "белена" леща. Без горната люспа. Предполага се, че е по-лесно смилаема в този и вид. Аз лично не съм пробвала. На щерката дадох обикновена леща няколко седмици преди да навърши годинка. Прие я нормално. Виж с боба все още имаме проблем. Много я разхлабва. Може би още не може да го смила добре стомахчето.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 4 969
От годинката.Приготвена като за нас Peace

# 5
  • Мнения: 3 663
Има една леща с розов цвят (а може би в някои варианти е червен). Виждала съм я в магазините за диетични храни. Тя е "белена" леща. Без горната люспа.
ааа, сетих се и аз! точно това беше Simple Smile
значи червената леща няма люспи и по-лесно се преработва от стомаха
от нея по-лесно се  правят крем супи или пюрирани храни
може би наистина е по-подходяща за бебета и малки дена
само има един тънък момент с варенето - много бързо се разкашква

# 6
  • София
  • Мнения: 2 356
Тая червено-оранжевата леща е някаква арабска. В арабската кухня се прави на супа с ориз и не знам още какво. Да, много бързо увира. Значи казвате по-добре да се започне с нея,  Grinning че аз още леща не съм дала, но мислех до месец да пробвам, евентуално.  Thinking

# 7
  • Мнения: 4 629
Дадох леща за първи път преди около месец. Сина ми си я хапва с кеф. Давам му я така, както е сготвена за нас

# 8
  • Мнения: 1 645
Тая червено-оранжевата леща е някаква арабска.

Не знам дали има и арабска newsm78,но аз ползвам турска(майка ми я носи от Турция),а те имат доста разновидности от нея.Правя мерджемек от нея(турска крем супа) и малкият много я харесва Peace.
Въведох я след годинката.

# 9
  • Мнения: 140
Цитат
Правя мерджемек от нея(турска крем супа) и малкият много я харесва Peace.

На нас ни е рано за супа леща.Но може ли да напишете рецептата за тази супа?
Благодаря много!

# 10
  • Мнения: 1 645
Цитат
Правя мерджемек от нея(турска крем супа) и малкият много я харесва Peace.

На нас ни е рано за супа леща.Но може ли да напишете рецептата за тази супа?
Благодаря много!

 1 картоф,средно голям
 половин морков
 1 стрък пресен лук
1 супена лъжица леща
масло ,магданоз и лимонов сок,но аз не слагам от него,и сол

Задушаваме ситно нарязаните морков и лук в маслото + малко водичка.След това прибавяме картофа, и той ситно нарязан да се задушава.Прибавяме още вода.След като се сварят зеленчуците прибавяме лещата.Пасираме,след като се свари и лещата.
След това запържваме малко брашно с масло(както при фрикасето),и прибавяме постепенно пасираната леща,а след това и магданоза.Който иска може да сложи и малко лимонов сок.

# 11
  • Мнения: 140
Благодаря от името на всички майки,които  ще  я сготвят.
Наистина звучи вкусно! eat

# 12
  • Мнения: 5 713
Около 11-я месец по4нах да давам белена леща и все още готвя от нея. Ина4е я приготвям както обикновената- лук, 4есън, целина, морков, 4ушка, 4убрица, домат.

# 13
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Ние я ядем от 10мес(когато почнахме кухнята)

# 14
  • Мнения: 1 464
спомням си че дадох леща,но не помня кога беше Embarassedаз леща не обичам Sick и затова оттогава не съм готвила повече Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт