Как да я науча да използва биба?

  • 640
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 919
Дъщеричката ми се "пристрасти" към палчетата си и сега се опитвам да я науча да захапе бибата,но мнооооого неуспешно.Мрънка преди да заспи,защото не може да си налапа палчето(защото е с ръкавички),а като се опитам да бутна бибата изпада в истерия.Накрая заспива от изтощение,а през нощта се буди,защото пак не може да открие скъпоценното палче.
Как да я накарам да хареса бибата и да забрави за ръчичките си?
благодаря предварително Simple Smile

Или да я оставя да си смуче палчето newsm78

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 14 061
Късно е чадо, мангалото лопна Grinning. И аз искам , ама вече са много "големи", на това се учат от съвсем малки. Единствения шанс е като им излизат зъбки - да им хареса да си ги чешат Simple Smile

# 2
  • Мнения: 83
Аз до сега така и не можах да го науча да цока бибата, не си цока палеца но също така по трудно заспива и сега се успиваме с цокане на празно  шише Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 3 054
Не се шашкайте без повод бе мамчета, ми може децата просто да минават през такъв период и после това да си отшуми само...

Мишо мина през най-различни периоди, нищо не съм забранявала, от нищо не съм се опитвала да го отучвам!

Първо цокаше биба, даже не можеше да си я задържа в устата и тя все падаше и той ревече за нея....после изведнъж му омръзна (някъде около 3-4 месец ако не се лъжа) и започна усилено, целодневно цокане на палчето. Беше ги разранил и двете. После това постепенно затихна, започна само на заспиване да си го пъха в устата и ако се рабуди нещо в присъница пак.... После и това отшумя, може би към 10-11 месец, когато спрях да го кърмя вечер и започна да се приспива с шишето с мляко. Сега млякото се яде вече с лъжичка (кисело) и няма шише за заспиване, но понякога си търси водата (слагам му я до него вечер) и така си се приспива. Вече палчета не влиза в устата Wink
Оставете децата да си определят правилата! Какви са тези ръкавички, защо трябва да реве вечер бебчо, като може с едно палче да си заспи леко и сладко??? Ама това си е мое мнение, де, вие си знаете най-добре! Само споделям!

# 4
  • Мнения: 919
mama_na_misho колко оптимистично звучиш - благодаря ти Hug

# 5
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
Не се шашкайте без повод бе мамчета, ми може децата просто да минават през такъв период и после това да си отшуми само...

Мишо мина през най-различни периоди, нищо не съм забранявала, от нищо не съм се опитвала да го отучвам!

Първо цокаше биба, даже не можеше да си я задържа в устата и тя все падаше и той ревече за нея....после изведнъж му омръзна (някъде около 3-4 месец ако не се лъжа) и започна усилено, целодневно цокане на палчето. Беше ги разранил и двете. После това постепенно затихна, започна само на заспиване да си го пъха в устата и ако се рабуди нещо в присъница пак.... После и това отшумя, може би към 10-11 месец, когато спрях да го кърмя вечер и започна да се приспива с шишето с мляко. Сега млякото се яде вече с лъжичка (кисело) и няма шише за заспиване, но понякога си търси водата (слагам му я до него вечер) и така си се приспива. Вече палчета не влиза в устата Wink
Оставете децата да си определят правилата! Какви са тези ръкавички, защо трябва да реве вечер бебчо, като може с едно палче да си заспи леко и сладко??? Ама това си е мое мнение, де, вие си знаете най-добре! Само споделям!
въпреки че сме малки и опита ни също но подкрепям това мнение някак си и като си наблюдавам детенце за този месец и половина как й се променят навиците напълно е вероятно това да отшуми и да си намери нов начин за успокояване ,въпреки че съм чела - палчето е било най- любимо но и от него се отказвали в един момент
 P.S. ние днес направихме сефте на биба и май ни допада

# 6
  • Мнения: 4 915
Дано след време не пуснеш тема "как да я оттуча от бибата?"  Wink

Споделям мнението, че палчето може да е временно явление. След месец-два, като започнат да я чешат венците, ще започне всичко да пъха в устата - цялата ръчичка, де що докопа...

Дъщеря ми си израсна първата година без биберон и без лапане на палчета, но вечер я приспивам с кърмене. През останалото време не е търсила да цока нещо за залъгалка.

Палчето децата си цокат още в утробата, както знаем. Ако се приспива бързо с него, остави я, след като заспи, можеш да го издърпаш от устичката й. Щом го суче само за приспиване, не е толкова "тревожно".  Ще порасне още малко, ще почне да си ползва ръчичките повече по предназначение, и палчето ще го забрави. А към бибата може да се "пристрасти" денонощно.  Wink

# 7
  • Мнения: 1 866
Дъщеря ми като се роди ми я донесоха с пръст в устата Grinning Това ме ужаси, защото аз съм си смукала пръстта до 7 годишна и хич не исках и дъщеря ми да го прави, защото не искам и нея да я влача после по ортодонтисти. Но е много трудно да оттучиш дете от този навик. По книгите пише, че нищо не може да се направи освен докато са малки да им се дава повече да сучат. Това при нас не помогна. После децата се оттучвали сами като им дойдело времето и сега стискам палци това време да е скоро, поне да е преди да почнат да растат постоянните зъби. Уж бибата била за предпочитане, защото можело по-лесно после да се махне, но дъщеря ми просто я изплюваше и пъхаше пръста. Сега има мазол даже и нокът там не расте, но това е положението. Мисля, че няма смисъл детето да се мъчи особено с това. Освен да си навлечете проблеми със заспиването, не знам дали ще имате друг резултат. В това отношение поне дъщеря ми няма грешка, заспива сама, НО с пръст в устата!

# 8
  • София
  • Мнения: 2 356
Я забрави палчето, я не. Според мен е добре да слагаш ръкавички и да бъдеш твърда. Защото бибата се хвърля като порасне, а палчето не. Мойта като стана на 3 месеца си откри палеца, докато я усетя и вече го смучеше сериозно. Отказа бибата, имахме Авентска. Слагах ръкавички, но след като няколко нощи ставах на всеки 2 минути за да давам падналата биба, се предадох и свалих ръкавичката. Така до 6 месец, когато купих 1 биба на Нук, анатомична ли, как се води, за над 6м. Прие я, но веднъж я забравих като излязохме и пак се сети за палеца. Сега цока и двете, ако има биба - биба, ако падне обаче, не я търси, а се самообслужва. Все пак, ако й покажа бибата пуска палеца и си отваря устата. Така, че моя съвет е да пробваш с друга биба, да държиш ръкавичката, и да не се отказваш, всичко, което не направих, когато му беше времето.

# 9
  • Мнения: 319
Хич не се пробвай да учиш бебето да смуче биба, че после няма отучване. Всеки път като си лапне палеца, го махай от устата - да, досадно е, да, не може постоянно това да правиш, но е временно - повярвай! А с бибата е доста трудно отучването (собствен опит). И внимавай с палеца - слюнката на бебоците е анестетик (обезболяваща), което обяснява защо се лигавят толкова много като им никнат зъби - опитват се чрез обезболяващия ефект на слюнката да облекчат болката - природата си знае работата) - та, гледай да не си хапе много палеца, защото може да го изгризка до кръв - бебето не го боли, но на тебе със сигурност ще ти е гадно! Давай някоя гризалка!

# 10
  • Мнения: 79
ох,и аз имам същият проблем!!!може да е от възраста???до преди месец със охота я цокаше бибата/имаме на НУК-3броя/!!! baby_neutralно,от както откри палчето биба не иска! Stopсега само я дебна,аз и пускам ръкавите Thinkingобикновенно вечер си търси палчето ,или като се пробужда!надявам се  това да отмине Party

# 11
  • Мнения: 217
И ние имаме същият проблем неще биба и това е само дай му рацете да смуче.Дано скоро отмине тоя период защото незнам ще се побъркам само нервничи и иска да си гризе палчето.

# 12
  • Мнения: 1 581
Мисля, че бибата е доста по-приемлив вариант от палеца. Бибата на 9 месеца я сменихме с друга с различна форма, сплескана и по-твърда и я отказа от раз. Палеца с нищо не може да се смени. Освен това като почне да пипа всичко, да пълзи и да лапа палеца  ooooh!
Освен всичко проблеми с възпаления на пръстчето, зъби и т.н. Бих потърпяла няколко дни рев с цел отучване от палеца.

# 13
  • Мнения: 528
ПОли ние и я мажехме малко с мед и тя си го измуче и така си заспиваше.Другия варянт е да я подпираш с кърма или нещо.Пробвай.

Общи условия

Активация на акаунт