Захранвене и замразени зеленчуци

  • 775
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 473
Мартин е вече на 4 м. и започнах да чета материали относно захранването.
Смятам да започна от 6 м.но се оказва че този период се пада точно през зимата,когато избора е сравнително малък.
Дайте съвети дали може да се консервират или замразяват плодове и зеленчуци и какви точно за храненето на малчо.

# 1
  • Мнения: 5 500
Аз си бях замразила грах, броколи, коприва, тиквички и карфиол. При захранването ги прибавях към картоф и морков

# 2
  • Мнения: 3 927
здравей,
аз скоро почнах захранването с пюре. за сега съм замразила тиквички, от светлозелените чушки, тъмнозелени чушки, зелен фасул, естествено моркови и картофи.
правя пюрето предварително и замразявам във формичките за лед. сега е сеозона на чушките, карфиола - смятам по-късно да направя и от тях. обещаха ми домашна коприва от едно лозе, и нея ще пюрирам. граха ще го купувам от замразения. смятам да си замразя и готови порции от магданоз, копър и кервиз.


а ноя ден си измислих собствен начин на замразяване. сварявам повечко картоф и морков и ги пюрирам заедно. разпределям по около 130-150 мл. в едни кутийки и замразявам в камерата. после за всеки ден ще добавям различен зеленчук, че още сме само на картоф, морков и тиквичка.....

дано съм ти била полезна.....
приятно захранване!!! на мен ми доставя голям кеф да бъркам пюренца за бебка Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 3 846
Няма проблем да се дават замразени зеленчуци. Дори и да нямаш фризер или възможност да замразяваш в магазините продават готови пакети. На мен ми е много удобно да ги ползвам. Обикновено купувам чист зеленчук - царевица, броколи, карфиол. Отварям каквото ми трябва и взимам по малко - розичка карфиол, две-три броколи и т.н. Другото си стои във фризера.

# 4
  • Sofiа
  • Мнения: 3 239
Когато се замразяват зеленчуците не им ли се намалява съдържанието на витамини. Особено при тези купени от магазин?

# 5
  • София
  • Мнения: 3 846
Цитат на: Valery
Когато се замразяват зеленчуците не им ли се намалява съдържанието на витамини. Особено при тези купени от магазин?


Зависи, с какво сравняваш. Ако е с пресен плод/зеленчук - да. Но ако се говори за консерви - замразените са по витаминозни.

# 6
  • Мнения: 385
И аз препоръчвам замразени зеленчуци, ако не им е сезона.

Не е проблем, че ще захранваш през зимата. През първия месец на захранването се препоръчва да се започне с ориз, картоф, моркови, круши, ябълки, червено цвекло, карфиол, тиквичка. Все неща, които можеш да си набавиш пресни.

Аз не съм привърженик на мнението, че бебето се нуждае от разнообразие, което и родителите му не консумират. Кърмата е основното, другото е детето да се научи да яде и твърда храна. Така ги разбирам аз нещата.

# 7
  • Мнения: 195
И аз съм ЗА замразените зелренчуци, дори педиатърката ми ги препоръча. Каквото мога ще замразя, а и ще купувам готови.

# 8
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Charr
Мартин е вече на 4 м. и започнах да чета материали относно захранването.
Смятам да започна от 6 м.но се оказва че този период се пада точно през зимата,когато избора е сравнително малък.
Дайте съвети дали може да се консервират или замразяват плодове и зеленчуци и какви точно за храненето на малчо.


Всичко/почти/ за замразяването  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт