Кърмаческа криза май...

  • 1 091
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 790
Здравейте,

с моята бебка от 2-3 дни водим едни борби като започнем да ядем не е за разправяне.... До сега не е имало такъв проблем. Папка на 2 или 2,5часа  и от двете гърди. От скоро започва да яде и по някое време,след 7-8 минути, започва да се гъне и дърпа и ако настоявам започва и да плаче. А е гладна защото понякога успявам да я излъжа и след я поразнасям пак да предложа цицата и тогава яде Освен това всичко я разсейва - телевизор, светлина, други хора в стаята... Кърма имам, дори трябва да се изцеждам след тези нейни изпълнения защото си усещам гърдите пълни. Та това някаква криза ли е и дали скоро ще премине ?

Последна редакция: чт, 15 дек 2005, 09:33 от kami_bami

# 1
  • Мнения: 967
Според мен просто детенцето е пораснало и вче обръща по-голямо внимание на външния свят и предпочита да разглежда отколкото да суче дълго. Започни да кърмиш в идеална тишина без други хора в стаята и по възможност пъснати щори. Така ще е по-лесно на беба да се съсредоточи и да се напапка, пък после нека се върти колкото си иска  Wink

# 2
  • Мнения: 313
И през това сме минали....кроткото и прекрасно бебенце изведнъж започна да пищи и да се дърпа от гърдата. През този етап преминахме с кърмене на пълна тишина,само двете и спуснати щори. Най-добре беше вечерно време, на тъмно.Най-пълноценно сучеше полусънена през ноща.Успех

# 3
  • Мнения: 7 106
Нямам какво да добавя към горните мнения, период е това. А ще видиш след още няколко месеца как ще сукне 2-3 пъти, ще иде да си поиграе малко и после пак ще се върне да си досуче Wink.

# 4
  • София
  • Мнения: 790
Момичета, става по-зле.Направо не мога да си събера мислите, че да ви напиша Cry От вчера ядем едва едва и то след като се е уморила да плаче и да нервничи. От прочетеното във форума разбрах че става дума за кърмаческа криза. Не искам да ви казвам как реагираха около мен като взех да обяснявам какво му е на бебето. Майка ми вика че съм нямала кърма и сигурно се отбива бебето, свекърва ми - че сигурно му има нещо или пък на мен  Sad и да съм се обаждала на педиатърката. Хубаво ама нашата педиатърка е от тези  по-старите и понеже Рали наддава само с 500-600 гр. на месец, само  чака за да каже давай адаптирано. А бебка е много опака - не иска да яде на тъмно, нито като сменям позите. Толкова зле се чувствам  Confused Знам че има много такива теми, но в момента имам нужда от малко подкрепа и успокоение, а в къщи не мога да ги получа и затова .........

# 5
  • Мнения: 236
Ох, неприятно, ама ти май си наясно какво да направиш. Не им се давай и пробвай различни варианти да накараш бебка да суче. На нас ни помага много увеличаването на интервалите на хранене. Да видиш като пригладнее как лакомо се нахвърля. Успех и с бебето и с бабите!  Wink

# 6
  • Мнения: 980
Не се притеснявай, кажи им, че това е само етап, който ще трае максимум седмица и после да правят генерални изводи. Кърми по-често, особено през ноща, люшкай, пей докато кърмиш. При мен бебка се дърпаше, точно защото нямаше достатъчно кърма, но аз я хранеш на всеки час в такива моменти. Вземи си чай за кърмачки, храни се повече и повече течности. Все познати неща Simple Smile Отпусни се. Бъди убедена в това, което правиш и другите ще ти повярват. Все пак това е твоето дете. Успех.  Пиши как върви.

Общи условия

Активация на акаунт