още 1 седмица по-близо до Коледа - 12.12.-19.12.

  • 6 309
  • 110
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 414
никой не пуска седмична тема и аз реших да се включа!
хайде вече се чуват звънчета и потропване на червени бутушки:)
болните да оздравяват! здравите да се забавляват!
мир и любов на всички Hug

# 1
  • Мнения: 3 743
Здравейте мили, прекрасни мами и дечковци  bouquet
за първи път влизам в нет-а от 3 месеца... Rolling Eyes......нямате представа колко много ми липсвате  bouquet Hug ....    надявам се от другата седмица вече да имам компютър и нет в къщи Praynig
Сега нямама време да изчета всичко, но видях за срещата в Ариел...и ние ще дойдем Wink ще звънна по телефона на някоя от мамите за подробностите Simple Smile
За сега чао newsm51

# 2
  • Мнения: 313
Здраейте и от мен...не съм мама, но за дечко мога да мина  Embarassed

Искам да ви помоля да ме упътите как да намеря днес nnnnina, за да й занеса парите за коледното парти. След като се размотавах до последния момент без да знам ще имам ли отпуск и ще можем ли да участваме, сега се чудя как да я открия. Разбрах, че ще е в радио Нет довечера, но не знам как да я потърся. Благодаря!   bouquet

# 3
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Здрасти Живко:) Радио Нет се намира на Янко Сакъзов- паметника Левски. Точно на паметника. Като застанеш с гръб към Московска се пада в ляво- Сградата на ъгъла преди чешкото посолство. Има ред магазини и Колони- под едни от колоните пише радио нет. Може би е добре да отидеш малко преди седем иначе ще се наложи да чакаш някоя от паузите с реклами. Grinning
А един мармот завива шоколада в станиол Joy hahaha Joy hahaha Joy hahaha[/color]

# 4
  • Мнения: 313
За радиото ясно къде е...питах как да открия Нина...не мога да отида и да кажа "аз тук търся nnnnina от БГ-мама, не може да не я знаете"  newsm78

# 5
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Живко, пробвай преди това да се свържеш с Нина на Кю-то, номера го има в нейния профил. Иначе отиваш и я търсиш, просто питаш за Нина... и водиш един мармот с теб, да те познае  Mr. Green

  svasseva,
  Добре дошла отново! Пускай Нет-а и да разказваш как сте!

# 6
  • Мнения: 3 743
За радиото ясно къде е...питах как да открия Нина...не мога да отида и да кажа "аз тук търся nnnnina от БГ-мама, не може да не я знаете"  newsm78
smile3521 знаят я те... Wink

# 7
  • Мнения: 4 414
момичета, вижте на какво попаднах днес:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=59209.0
тук една мама казва, че детето и на 15 месеца не седи и търси други такива случаи. изрично е  помолила да не местят темата в нашия форум. очевидно просто иска да и кажат, че всичко е наред. мен обаче много ме досърбяха ръцете да пиша, ама после изпаднах в чуденка newsm78
винаги в такива случаи не знам как да постъпя. хем според мен трябва да се вземат мерки, хем очевидното нежелание  да се получи такъв вид съвет ме спира. вие как постъпвате в подобни случаи?

# 8
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Хм, agneshka, прочетох темата, мой съвет е да не отговаряш, поне аз бих постъпила така. Тази майка не е настроена да чува противоположни на своите възгледи. Забелязах, че Никол с няколко поста се беше опитала да я подпита ходили ли са на ортопед (за невролог дори не се споменаваше), но нещо не и отговориха... Всъщност, ако се включиш настрой се за "лют отпор", защото жената не търси съвет, а се опитва да налага мнение.
Аз лично много добре знам как всичко е индивидуално за всяко дете, при Илиян беше забавено и сядането и изправянето и прохождането, да ама въобще не разчитах аз само на педиатъра, а бяхме обиколили де що има специалисти  Embarassed, за да ми кажат те, че няма проблем и всичко е индивидуално...
Ами не знам, дано наистина да е права жената и при детенцето и да няма проблем, но мисля че трябва да идат поне на невролог и ортопед... Ти ще пишеш ли?

# 9
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Агнешка, на тази мама не бих отговорила...  Embarassed не и след всичко, което прочетох. Някак си точно сега нямам нерви да ме захлупват с цитати от книги и т.н. А и тя май получи отговорите, които желаеше...   newsm78

П.П. нещо Нет-а ми се капва, три пъти пробвам да пусна отговор - не става. И през това време Петя написа повечето от нещата, дето си ги мислех и аз.

# 10
  • Мнения: 882
Весела и здрава и празнична нова седмица!

Последно време, не успявам да се включа, но много ми се иска да попитам Искрица, какво стана с участието й при Слави.
Ще има ли такова?

Силви привет! Поздрави на Марти и целувки.

agneshka, ако майката се притеснява толкова да не прихване от нас, по-добре е да не я притесняваме.
Важното е че сме тук, че се подкрепяме и сме готови винаги да помогнем на този който желае.

# 11
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Мами, много жи се молим с Реза някой днес да дойде в радиото спешно - всичко се проваля, а аз не мога да си говоря сама 60 мин, все едно за какво схте си говорим - просто имам толкова много работа, всички, който поканихме отказаха по ред причини
Просто моля за помощ - някой да дойде, все едно кой Embarassed
Имам на разполойение точно 2 часа, за да организирам предаването

# 12
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Нина, за какво е предаването?
Ако аз върша работа, да се домъкна?
ама мислех да съм при мамите с увреждания?

А на онази мама не се сдържах и й отговорих. С колкото можах повече дипломатичност.
Не че стана много дипломатично де....  Embarassed

# 13
  • Мнения: 4 414
ами аз реших да не пиша...по същите причини, които сте посочили...обаче се замислих...това ми се е случвало и в реалния живот - да знам, че мога да помогна, а да ме направят на луда, защото "ти пък все много знаеш!"...обикновено като усетя такова нещо си замълчавам...ама ми става гадно Sad ето и днес се опитах да обясня на една майка за биохимичния скрийнинг, обаче тя ми каза, че я гледали на ехограф и всичко и било наред и нямало нужда от това изследване...ами затраях си...щото пък бременна жената, да не я стресна нещо...
дано тази майката е права и този път ние да пресилваме нещата, друго не мога да кажа Praynig

# 14
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Аааа, не могат да ме направят на луда, аз вече съм изкукуригала Wink
За бременна жена е различно, с ехографи и амниоцентези дори не може да се види всичко, ние с бебе Насе сме пример, а сега и още едно детенце има с Пиер Робен, дето майката си е направила всички изследвания - БХС, амниоцентеза, редовен ехограф...
Ама детенце на 15 мес. да не седи... и да е вглъбено... на мен това не ми харесва като комбинация. Задала съм й въпросите, които би трябвало да й зададе лекарят.
Има един такъв момент - в някои държави има правилници - болния постъпва с оплакване от стомах, лекарят може да види, че причината не е в стомаха, а нещо друго, напр. бъбречна криза, но трябва да спази алгоритъм за преглед на стомашни оплаквания, а не да провери бъбреците. Ако тръгне да проверява нещо друго, може да го съдят, при все че пациента може да го е заблудил с това, че не знае къде му е стомаха (грубо казано де). Та тя ако отива само на консултация, знам ли какво гледат на детето...
В много държави няма и баш педиатри, а има нещо като съветници, които са среден медицински кадър и ако преценят, тогава ходиш на лекар.
Аз й написах и това - ако наистина не беше притеснително за нея това седене, тя нямаше да пусне тема, нали така? Щеше да обсъжда в клюкарника новите простотии на тази или онази медийна звезда?
П.П. Смених си аватара и сега пиша ли пиша, че да си го гледам   Mr. Green  Wink

Общи условия

Активация на акаунт