А колко излиза храненето с кисело мляко?

  • 1 507
  • 36
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 800
И по-конкретно излиза ли наистина по-евтино, отколкото да се дава адаптирано мляко на бебето?
Ако е купешко, или ако е домашно квасено, каква ще е разликата в цената?
Знам, че тук няколко майки бяха правили такава сметка, прегледах стари теми, но не намерих, и викам, чакай по по-лесния начин, да питам направо  Laughing

Въпросът ми идва, разбира се, от често чуван разговор между майки - "Откак минах на кисело мляко, знаеш ли как ми олекна на бюджета", а тук съм срещала обратните сметки, само ми е смътно какви точно бяха.

Благодаря   bouquet

# 1
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Бу това можеш и сама да го сметнеш.  Laughing
Значи:
Кутия 900 г Аптамил 2 струва около 16-17 лв.
Една доза е около 5 г (5,4 г, но лъжицата е по-голяма от Аптамил 1, така че средно), което прави около 180 дози мляко.
Те се правят с по 30 мл вода, т.е. 180 дози х 30 мл вода = 5,400 л мляко.
Значи 900 г Аптамил = 16-17 лв = 5,400 л мляко

Киселото мляко струва около 0,60-0,80 ст половинка.
За същото количество мляко трябват около 11 опаковки кисело мляко, т.е.
11 оп х 0,80 ст = 8,00 лв

Значи 11 опаковки кисело мляко = 8 лв = 5,500 л мляко  

Същото количество е два пъти по-евтино. Виждала съм и опаковки на Фибела, които са големи кофи по 3 кг или литра не помня точно. Те струваха в Метро около 3 лв и нещо.
За домашното кисело мляко нямам никаква информация, нито понятие
Това са моите груби сметки, които може отначало да не са правилни и търпя критика  Mr. Green

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 800
Всъщност съм Калина, нали се разрежда в някакво съотношение? Или не? Пък и имам смътни, но настойчиви спомени, че някоя мама беше смятала и сметката излизаше равна с АМ - затова питам.

# 3
  • Мнения: 1 032
Зависи от АМ- ние сме на Фризо и за нас киселото мляко даже ще излезе маалко по- скъпичко от адаптето.

# 4
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Бу, незнам в какво съотношение се разрежда киселото мляко, тогава, естествено, ще е по-голяма разликата.
А фризото е 450 г около 8 лв (или беше към 6,50 лв?, не помня как са цените), т.е. примерно 900 г фризо около 13-14 лв

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 800
Зависи от АМ- ние сме на Фризо и за нас киселото мляко даже ще излезе маалко по- скъпичко от адаптето.
Всъщност точно за Фризо-то съм ги чула тези реплики (на няколко пъти) - че с кисело мляко било по-евтино...затова ви питам Simple Smile

# 6
  • Мнения: 140
Откакто минахме на кисело мляко финансово ми е по-леко.Така като се замисля Thinking, може би като пари излиза еднакво,но нали ги давам по-надребно,та ми се сртува,че ми е по-евтино.Сега купувам по 1 , по някой път и 2 кофички кисело мляко на ден.Това,което взимам е по 0.65ст.  Не давам на куп 7лв, 8 лв или 9 лв,в зависимост от магазина,от който купувах адаптираното мляко,в нашия случай Нутрилон.Но на всяко хранене отварям нова кофичка кисело мляко,Алекс яде кисело сутрин и вечер.Предимството на киселото мляко е, че остатъка не го хвърлям, а го употребявам в нашата кухня  chef, а и не преварявам вода за адаптираното мляко. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 3 537
И Жори от 10 месечен е на кисело мляко,и наистина ни облекчи това малко финансово.На половина по евтина ми излиза.Една кутия НАН беше 9 лв за една седмица стигаше,а с киселото мляко излиза 4 лв на седмица. Wink

# 8
  • Мнения: 1 032
Ми на мен фризото ми е 6,80 кутията. Вече сме на етап когато една кутия стига за цяла седмица. Млякото, което купувам на малката е по 65 ст., но е по- малко от 500 мл. Така че ми трябват две кофички за деня. Отворено кисело мляко на следващия ден не й давам, така че пак трябва да купя две кофички и ми излиза по- евтино да съм на фризо. Пък и незнам защо трябва да я храня с кисело мляко постоянно, след като тя си пие адаптето.

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 800
Пък и незнам защо трябва да я храня с кисело мляко постоянно, след като тя си пие адаптето.
Аз имам по-особено виждане за киселото мляко и смятам, че поне до 11м няма място в детското меню; същото смята и педиатърката ми, която по принцип е от школата на рано захранващите; също смятам, че детето е добре да пие специално мляко (разбирай изцяло или частично адаптирано) поне до 2 години...но аз съм си такава Simple Smile
Също си мисля, че адаптираното мляко с всичките му там витамини и минерали с положителност ще е по-полезно за детето от киселото мляко, така че споделям мнението ти по-горе.
Но в случая конкретно се интересувам като цени как излиза, понеже няколко пъти се сблъсквам с това мнение, че е по-евтино, а май не е.

# 10
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Ами на мен нищо не ми струва!  Laughing Прясното мляко ми е от село- вкъщи си го подквасвам. Е, може би ел.енергията, но това са някакви смешни стотинки  Wink

Иначе по грубите ми сметки- едно шише с разредено кисело 2:1 струва 22 стотинки ако се слага и лъжица захар вътре.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 175
И аз имам спомени, че Биби беше изчислявала и сравнявала май с Нестоген. Той е по-ефтин около 5-5.50 за кутия.

Моята принцеса пие Милумил 3, който е 13лв. за 600гр. (т.е. 107 мерителни лъжички). Ева яде 16 на ден, и една кутия и стига за около 1 седмица.
Ако сме на кисело ще изяжда по около кофичка на ден, но дори и да изяжда кофичка и половина пак стават 10 бройки и съответно около 6-7-8лв.
Та наистина би ми излизало на половина. Но предпочитам адаптираното за сега.

# 12
  • Мнения: 140
Цитат

Аз имам по-особено виждане за киселото мляко и смятам, че поне до 11м няма място в детското меню; същото смята и педиатърката ми, която по принцип е от школата на рано захранващите; също смятам, че детето е добре да пие специално мляко (разбирай изцяло или частично адаптирано) поне до 2 години...но аз съм си такава Simple Smile
Също си мисля, че адаптираното мляко с всичките му там витамини и минерали с положителност ще е по-полезно за детето от киселото мляко, така че споделям мнението ти по-горе.


Въпреки, че въведох киселото мляко рано по принуда ,защото момата отказа адаптираното, не съжалявам.Смятам, че киселото е много по- истинско и съответно по-полезно от адаптираното, което е все пак изкуствена смес.Не говоря за кърмата,която е най-полезното мляко за бебето.

# 13
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Смятам, че киселото е много по- истинско и съответно по-полезно от адаптираното, което е все пак изкуствена смес.
С какво киселото мляко е по-полезно за едно бебе, че ме заинтригува това ти твърдение?

# 14
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
.Смятам, че киселото е много по- истинско и съответно по-полезно от адаптираното, което е все пак изкуствена смес.
Аз пък съм на точно обратното мнение. Свекърът ми е доставчик на закваски за кисели млека и от него съм чувала какви сухи млека и стабилизатори слагат в киселото мляко. От това по-изкуствено не се сещам да има newsm78

Общи условия

Активация на акаунт