ДНК тестове

  • 2 483
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 903
Мили мамчета, отдавна се каня да ви попитам, дали сте правили тестове за да разберете дали близнаците ви са еднояйчни. Моите бяха с една плацента и един мехур с ципа по средата и никой не можа да ми каже какви са, а всички само това ме питат. Моля ви споделете, ако някоя от вас е правила, къде, как и колко струва.
Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 2 839
Доколкото знам разнояйчните никога не са с обща плацента и ципа. Т.е. вашите би трябвало да са еднояйчни.
Виж когато са отделно децата, тогава само ДНК може да каже със сигурност.
Потърси инфо в нета, но съм почти сигурна, че е така.

# 2
  • Мнения: 964
Аз вече ти казах какво знам по въпроса,моите са по същият начин и трима доктори вече казават че 99% са еднояйчни но ДНК теста след като се родят ще го потвърди 100%.
Тука има много фирми които правят такива изследвания,струва около140$.Процедурата е много лесна те ти прашат нещо като тампонче с което се бърка в устата не бебето взима се слюнка,слага се в една торбичка и ти им го връщаш обратно,всичко е по пощата до една седмица имаш отговор.
Ще потърся сайтовете където има инфо и ще ти ги кажа незнам, колко ще ти помогнат на английски са.
За българия нищо не съм чула,правят ли такива изследвания, къде ги правят newsm78 поне във форума не съм попадала на такава информация(неказавам че няма),но аз не съм виждала.

# 3
  • Мнения: 964
Ето и сайтовете:
affiliatedgenetics.com
proactivegenetics.com

Няма ли в България някаква клиника по генетика?Там би трябвало да правят такива неща newsm78

# 4
  • Мнения: 7 640
в МД - София правят ДНКтестове, но за какво по дяволите ще си давате парите? Общата плацента не е белег за еднояйчни близнаци, но общият мехур-е. Само преградата по средата бърка работата-ако я нямаше, със сигурност щяха да са еднояйчни. Много си приличат бебетата Heart Eyes, май са!

# 5
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
didi p che to sa kapchici voda tvoite kato gi gledam se chudia kak gi razpoznavash raznoiaicnite ne si prilichat prosto moje da sa blizki no nito kruvna grupa nito belezi na liveto sa tolkova ednakvi kato tvoite dever mi e bliznak no razno i sa si razlichni ot rajdaneto

# 6
  • Мнения: 903
Да бе, наистина много си приличат, но съм чувала и за разнояйчни да си приличат като малки. Много ни е трудно да ги различаваме, уж майките си ги различавали, ама на мен ми е зор. Като са заедно няма проблем, обаче като са една по една или са заспали... Аз ги различавам по погледа, по нищо друго не мога.

# 7
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ne si davai parite togava mila to si e ochevidna ednakvostta  .

# 8
  • София
  • Мнения: 1 110
ДНК теста е единствения сигурен начин да разбереш, но дали си струва?!
При мен също бяха с обща плацента, но отделни мехури.
Моите обаче са толкова различни, че въобще не се налага да се чудя много много.  Joy Да са ни живи и здрави, ще започнеш да ги различаваш. Аз съм ги бъркала 2-3 пъти в самото начало, но тогава доста си приличаха. Сега вече е невъзможно да се объркат!

# 9
  • Мнения: 228
и моите на пръв поглед си приличат но лекарите казаха че са разнояйчни може сега да си приличат,но като пораснат едва ли само като братя ,да се надяваме щото и аз доста се обърках с това  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 903
Много са сладки Ники и Емко. Невероятно си приличат ,дали наистина са разнояйчни. С отделни мехури и плаценти ли бяха. Аз четох, че има изключения от тези правила и никой без ДНК тест не може да каже със сигурност. Абе да са ни живи и здрави пък каквито са.

# 11
  • Мнения: 964
Емо и Ники са големи сладури,аз съм си ги заплюла да се сватосваме  Mr. Green
Много си приличат аз мислех че са еднояйчни.

# 12
  • Мнения: 7 640
и моите на пръв поглед си приличат но лекарите казаха че са разнояйчни може сега да си приличат,но като пораснат едва ли само като братя ,да се надяваме щото и аз доста се обърках с това  Rolling Eyes
стига бе, те са като две капки вода, от какво са толкава сигурни?

# 13
  • Мнения: 228
 Hug благодаря ви, всички бебчета са салдки,ами сигорно защото бяха в две отделни квартирки и затова повечето лекари казаха че са разнояйчни ама и аз за сега не видждам огромна разлика пък и си вървим с напълно различни мерки ,затова написах по горе че съм объркана ,важното е да сме живи и здвави както е написала DidiP.ХЕ вече си имаме и предложение за сватосване  newsm68 dancing dancing ще съм млада сверъква

# 14
  • Мнения: 4 965
Момичета, а има ли причина толкова да държите да разберете дали са еднояйчни или двуяйчни? Важното е да са живи и здрави.
Относно приликата, моите също много си приличат (е, не са съвсем еднакви) и хората ги бъркат, но са също двуяйчни.
Между другото, гледах предаване по Дискавъри, в които обясняваха, че според най-новите изследвания, приликата не е определяща. Т.е. може еднояйчни да не си приличат, а двуяйчни да са еднакви - зависи не само от гените, които носят, но и от вътреутробното развитие, както и от условията на средата, в която живеят.
А в едно риалити шоу "Пълна промяна" имаше 2 еднояйчни близначки с абсолютно еднакви черти, но при едната тези черти изглеждаха прекрасно, а другата меко казано беше грозновата и всъщност по-грозничката я направиха да прилича на сестра си.

Общи условия

Активация на акаунт