Зачервени очи

  • 65 426
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 844
Здравейте,
очите на мъжа ми са постоянно зачервени, понякога повече, друг път по-слабо забележимо. Така е вече няколко години. Няма други оплаквания, вижда идеално, няма замъгляване, нито напрежение или друг дискомфорт в очите.
Зачервяването се появи преди 6-7 години, когато беше в казармата и оттогава е така. Работи на компютър, но не мисля, че проблемът е от там, именно защото очите му се зачервиха, докато беше в казарма и не ползваше компютър.
На какво може да се дължи това зачервяване?
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 154
Най- често причината е продължителна работата с компютър. Ако смятате, че не е от това значи трябва да отиде на лекар. Принципно промените в очите, които са следствие на работа с компютър са много специфични, но се диференцират само на биомикроскоп т.е не се виждат с просто око.

# 2
  • София
  • Мнения: 170
Здравейте, и моят приятел има същия проблем. Преди време ходи на обстоен очен преглед и му казаха че всичко е наред. Вижда си идеално, няма диоптри, но работата му е свързана с компютър, мин 8 часа на ден. Купи си очила за работа с компютър, но проблема си остана. Казаха му, че може да е алергия. Можете ли да ми препоръчате някакви хомеопатични капки, за да му облекчат зачервяването. Той на този етап отказва да отиде при алерголог, за да се види дали от там идва проблема /едва го убедих и да отиде на очен, а за очилата не искам да си спомням  Laughing /

# 3
  • Мнения: 154
Здравейте, може да опита едни капки, казват се Proculin , 3 пъти по една капка на ден се поставят за 10-ина дни. Ефект ще има, но проблема е че зачервяването най- вероятно е във връзка с работата с компютър и за това трябва от време на време да ги ползва и профилактично.

# 4
  • Мнения: 56
Здравейте
Аз също имам проблем с зачервените очи мисля ,че ми се получава от прекомерно стоене пред монитора ,но ми се налага  Rolling Eyes има ли някакви капки или нещо успокояващо което мога да ползвам .
Моля за съвет !

# 5
  • Мнения: 154
Здравейте, със сигурност няма някакви капки панацея, но може да комбинирате различни капки, например Прокулин, Сперсадекс, капят се 3 пъти дневно  по една капка в продължение на  десетина дни, може да ползвате и различни видове изкуствени сълзи в комбинация с очила с хубави антирефлексни стъкла, както и новия вид стъкла анти фатик, които са специално за хора работещи с компютър и видеодисплеи. Много важно е ползването на чести почивки, дори само за 3-4мин през което време човек да гледа в далечината, което  води до  отпускане на акомодацията.

# 6
  • Мнения: 773
Здравейте и при моят син който е на 14години от един месец забелязвам зачервяване и сърбеж на очите.Ходихме на лекар изписа ни капки но след като спряхме да ги слагаме пак се появи това зачервяване.Ту по- слабо ту по-силно, едва ли е от компютърът или от дълго стоене пред телевизора защото почти не стои пред тях . По-скоро забелязвам че се получава когато е на вън на слънце.

# 7
  • Мнения: 154
Най- вероятно причината е т. нар. слънчева алергия, причинява се от UV лъчи, които са част от слънчевата светлина. Препоръчително е да носи слънчеви очила, особено ако е със светли очи, или шапка с козирка. Иначе имаи редица капки, които могат да се капят,но те ще са с временен ефект тъй алергена(слънцето) си остава.

# 8
  • Мнения: 773
Благодаря Ви много за бързият отговор. Лек и успешен ден.

# 9
  • Мнения: 265
Здравейте Д-р Бориславова.
Дъщеря ми е на 1г и 4м и също страда от зачервени очи. От пролетта до сега очите и се възпаляват за 5 път...водих я при двама очни лекари и категорично поставиха диагноза конюнктивит, проблема е че след като приключим лечението(последния път капки Вигамокс и Фуциталмик-10дни), след известно време очите и се зачервяват отново. За гледане на телевизия и компютър и дума не може да става. Първоначално и се зачервява едното око и започва да отделя малко секрет(обикновено е най-червено като стане от сън)... и след няколко дни се зачервява и другото. В момента и капвам 3 пъти на ден кърма в очите и правя промивки на очите с минерална вода от Банкя с отделни памучета..От безразборното изписване на АБ капки вече има алергия към Тобрекс.
Благодаря.

Последна редакция: чт, 25 авг 2011, 13:55 от Galeto.

# 10
  • Мнения: 154
Здравейте Галето, вие не сте задали въпрос, но аз смятам че се касае по- скоро за алергия, отколкото за бактариално замърсяване. Така че ако искате доведете я на преглед в оптиката, за да видим как може да й се помогне

# 11
  • Мнения: 265
Благодаря ви за отговора, ще я заведем за още една консултация в оптиката.

# 12
  • Мнения: 1
Здравейте на всички, четох доста по темата "зачервени очи".  Дъщеря ни която е на 3.7 г. от около месец е със същия проблем като на много други деца, а именно очите и се зачервяват още като стане от сън.Капеме и капки "Тобрадекс" по три пъти на ден,както ни предписа личната лекарка. Докато ги капеме няма проблем очите са чисти, но спреме ли ги пак се зачервяват. Някъде четох съвет да сменим препаратите за пране и шампоана. Веднага се сетих, че тя има най близък допир на очите до възглавницата и чаршафите и дрешките. Последният прах за пране който купих (за момента няма да споменавам марката)ми се стори с доста силен и натрапчив аромат.
ВЪЗМОЖНО ЛИ Е ОТ ПРАХ ЗА ПРАНЕ ДА СЕ ПРЕДИЗВИКВА АЛЕРГИЧНА РЕАКЦИЯ НА ОЧИТЕ. ???


ps: прахът е единият от най-известните  които се продават у нас.

# 13
  • Мнения: 154
Здравейте sahonik,
Децата много често правят алергии при съвременния начин на живот който водим. Според мен е по- добре да я заведете на преглед при очен лекар, още по- добре детски офталмолог, защото моите уважения, но личните лекари не са специалисти по всичко. Най- често децата правят алергии или от UV- лъчение в слънчевата светлина, или от прашинки, полени, при вирусни инфекции на горните дихателни пътища и т.нататък.

# 14
  • Мнения: 1
Здравейте!!!! Моите очи са зачервени от дяколко дни. Първия ден беше само едното, а на следващия и другото. Не усещам болка, нито пък дразнене, не мисля, че е алергия, защото до сега би трябвало да се е открючила, но пък може и да греша. Мислих в началото, че е конюктивит, но като прочетох  симптомите му, те никак не съвпадат с моите, а освен зачервяване на очите друг симптом нямам. Моля за споделен опит или съвет. Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт