Няколко въпроса за тапата, околоплодните води и болката

  • 13 676
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 600
Здравейте мами,
остават ми още около седмица до термина и започнах много да се притеснявам. Имам няколко въпроса към вече раждалите мами. И тъй - задължително ли е да ти падне тапа? А какво представлява тя? (Днес забелязах по превръзката, освен обичайното слабо жълтеникаво бяло течение, което си го имам през цялата бременност и съвсем ситнички кафеникави точици) Могат ли околоплодните води да изтекат и без да е паднала тапа или поне нещо, което прилича на нея? Боли ли достатъчно, за да те провокира да отидеш до болница? Последния въпрос може да ви се струва глупав, но освен контракциите, които не са болезнени (и това, което ви написах по-горе в скобите) други признаци за приближаващо раждане нямама. Моля ви помогнете ми!

# 1
  • Мнения: 248
Здравей danido! Твоите въпроси имат няколко отговора. Първо, тапата представлява  кървенисто-слузеста течност, която "пада" няколко часа или дни преди да родиш. Не е задължително да ти е паднала, за да влезеш да раждаш. Може преди това да ти изтекат водите или да получиш контракции - всичко е строго индивидуално. Тапата със сигурност ще я забележиш, тя е по-обилна, ако мога така да се изразя. Водите могат да започнат да текат и без да ти е паднала тапата. Ако усещаш постоянно мокрене - отиваш в болницата да ти направят тест за води. И накрая, контракциите са си болезнени и задължително ще те провокират да отидеш в болницата, всъщност това е болката при раждането, самото излизане на бебето не го усещаш. Айде, леко раждане и не се плаши, ще мине по-бързо и лесно, отколкото си представяш! Успех!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Моята тапа падна 7 дни преди да родя (2 дни преди термина),представляваше нещо като жълтеникава слуз.Аз влязох в болницата,но водите ми изтекоха 4 дни след термина,а на следващия ден родих.
За контракцийте,ами то си е доста индивидуално,мойте започнаха около 10 часа след като ми изтекоха водите и продължиха още 10 часа.За болката при самото раждане не мога да кажа ,защото ми се наложи секцио по спешност буквално минути преди да я изпитам.
Успех и не се шашкай много Peace
Леко раждане  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 270
Не разбрах кога ми е паднала тапата. В нощта преди термина се събудих от обилно, бистро течение, което не спираше и разбрах, че това са водите. Спокойно се изкъпах и отидох в болницата. Контракциите ми бяха много слаби. Предизвикаха ми раждането със система на 12тия час. Самото раждане стана много бързо и незнам дали ме болеше, защото от последните контракции бях изтръпнала вече. После ме шиха- това най-много боли. Това е моя опит, но всяко раждане е различно. Пожелавам ти, твоето да е леко и безболезнено!

# 4
  • Мнения: 266
аз съм на същия етап и въпреки че вече съм раждала,изпитвам същите притеснения SadМиналия път беше предизвикано затова сега ми е като за първи.
аз имам много ,но хаотични контракции и нищо повече.ЖК ми е чак в петък-дотогава ще си трая Confused

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Не е задължително да ти падне тапата,аз моята така и не я видях дали е паднала или не и водите могат да ти ги спукат в болницата,но вярвай ми ще разбереш като тръгнеш да раждаш.Следи си контракциите дали са хаотични или са на определени минути.Леко раждане и по ведро всичко ще е наред

# 6
  • Мнения: 236
Мила danido, падането на тапата е доста несигурен признак за приближаване на раждането. Моята например падна 3 седмици преди това! При някои жени дори не се усеща и спокойно може да бъде объркана с обичайното течение при бременност. Заложи на следене на контракциите. Това е най-сигурния признак. Особено когато станат болезнени и регулярни. Изтичането на водите може да стане чак по време на раждането, както беше при мен. Ако обаче усетиш, че изтичат докато си още вкъщи, значи те делят броени часове до появата на бебчето. Не се препоръчват движения, навеждане и т.н.
Успешно раждане и чакаме да се похвалиш със здраво и сладко бебче скоро!

# 7
  • Мнения: 295
Здрасти!
Наистина е много индивидуално.
Аз отидох в болницата, защото започнаха леко да ми изтичат водите. И тапата ми падна чак след прегледа за разкритие. Дори си мисля, че заради прегледа падна.
А иначе за болките - наистина болят контракциите, а не самото раждане. При мен беше точно както го описват - през 3-4 минути и траят по около минута. Ама това след като ме включиха на системи. Иначе преди това бяха много нарядко и кратки.
А иначе родих за 3 часа Laughing
Късмет и леко раждане!!! Praynig

# 8
  • Мнения: 600
Страшно много благодаря на всички, които се отзоваха и отговориха на моите въпроси. Ще се постарая да бъда по-спокойна и ще се моля всичко да мине добре! Благодаря ви още веднъж на всички - вашият опит и това че пожелахте да го споделите с мен е нещо безценно, което не може да се открие в книгите! БЛАГОДАРЯ!

# 9
  • София
  • Мнения: 4 966
Я да ти кажа при мен как беше...

Значи аз си мислех че ми е паднала тапата,но явно се бях объркала и се е оказало бяло течение...защото....>
Една вечер,когато бяхме на преглед,накарах мъжа ми да ме оправи от долу..И той докато действа,по едно време вика"Уа,какво е товаа" Shocked
И аз викам"Ами от къде да знам,не виждам от корема".И той бам и дръпна нещо.. LaughingИ такамм..
Отиваме на прегледа след около 40мин...И чакам пред кабинета...По едно време викам на сестрата там"Упс-изтекоха ми водите" Mr. Green Shocked
Та така-от там се започна.Тя вика"Имаш ли контракции-аз нъц".

И тапата ми беше слуз,но не и нищо червеникаво.По скоро безцветно...

Ама при всеки е различно-Ще го разбереш на момента:)

# 10
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
и аз ще ти разкажа как мина при мен
първо ми падна тапата ,която не беше червеникава или кафеникава а просто погъсто и слузесто бяло течение
след няколко дни ми изтекоха водите и постъпих в болницата след това ми предизвикаха и родилните контракций и тъй на белият свят се появи нашата прекрасна дъщеря  Heart Eyes
при всяка майка може всичко това да не е в същия ред както при мен

# 11
  • Мнения: 516
Привет и от нас! Не е задължително да ти падне тапата за да родиш, може само да ти изтекат водите, а може и само болезни контракции. Оф варианти много! Crazy При мен, тапата ми падна/ тя е гадно слузесто- кървава, и пада изведнъж/ в 5ч сутринта,/без та са ми изтекли водите/  със силни контракции и родих в 13.45ч моето прекрасно момиченце. Не се притеснявай, всичко идва много неочаквано и завършва с  smile3541  bigdance2 Леко раждане!

# 12
Мила Данидо, на мен ми изтекоха водите 10 дни преди термина. Като влязох в болницата лекарят ми каза , че трябва да родя до 24 часа , а нямах никакво разкритие. Включиха ме на системи и след 9 часа родих. Предварително ме предупредиха, че ако нямам достатъчно разкритие ще трябва да раждам със секцио, което допълнително ме мотивира да родя по нормалния начин. Трябва да ти кажа, че тази тапа или както й викат слузеста запушалка не винаги пада преди раждането, понякога това става едновременно с изтичането на водите или ако изкуствено ти ги пукнат, но не е гаранция , че ще родиш до няколко дни, по-опасното е ако изтекат водите и то най-вече за бебето. При мен дори се бяха очертали ръчичките му, но всичко мина нормално. Пожелавам ти успешно раждане  smile3525 и не се притеснявай, нещата ще си дойдат от само себе си! newsm10

# 13
  • Мнения: 6 164
Извинете, че се включвам, но имам питане по темата с тапата /не искам да пускам съседна подобна тема/... Blush
Ние като правихме секс с мъжа ми една вечер, на другата сутрин имах яко количество слуз, направо си беше слуз, защото никога не бях виждала такова нещо. Чисто прозрачна... Може ли да сме направили някоя беля предната вечер и това да е тапата? Все пак съм в 5
ти месец (не говоря да раждам), може ли да падне или част от нея преждевременно? Имаше и мокричко, не като течение, като вода... Нямам проблеми оттогава, не се е появявало и нищо подобно повече, какво ли е било? newsm78[/b]

# 14
  • София
  • Мнения: 4 966
Извинете, че се включвам, но имам питане по темата с тапата /не искам да пускам съседна подобна тема/... Blush
Ние като правихме секс с мъжа ми една вечер, на другата сутрин имах яко количество слуз, направо си беше слуз, защото никога не бях виждала такова нещо. Чисто прозрачна... Може ли да сме направили някоя беля предната вечер и това да е тапата? Все пак съм в 5
ти месец (не говоря да раждам), може ли да падне или част от нея преждевременно? Имаше и мокричко, не като течение, като вода... Нямам проблеми оттогава, не се е появявало и нищо подобно повече, какво ли е било? newsm78[/b]

Не може.И аз имах такова нещо,и аз мислех до последно че е била тапата.
Вероятно е течение и при теб.Не се шашкай допълнително.

Общи условия

Активация на акаунт