Симптоми за скорощно раждане ли са?

  • 3 887
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте аз съм нова тук.Имам няколко въпроса.Вече съм в 38 седмица и вчера бях на преглед и лекарката ми каза че имам контракции,но аз не усещам никаква болка.От два дни ми се случва по 1,2 пъти на ден да имам пробождания в корема, и кръста потоянно ме боли.Моля ако някой е имал същите симптоми нека да сподели.И дали скоро слет това е родила.Благодаря ви предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 284
Ти тъй и тъй скоро ще родиш. Леките контракции може да си ги имаш и още 2 седмици без да ги усещаш.

Признаци за настъпващо раждане са : изтекли води, силни контракции на често. Болката в кръста звучи като контракция, ако не е постоянна като твоята.

Може да родиш съвсем скоро, ама може и да е след 3 седмици. Айде успех, сигурно ти е тежко  вече.

# 2
  • Мнения: 284
lady_diana , всичко е много индивидуално. Но ЕйМиМи ти изброи някои от симптомите при които раждането ще стане съвсем скоро след като се появят. Аз например също не си усещах контракциите, виждаха ги само на апарата за тонове. И до последно си нямах никакви симптоми, отидох в родилния с уговорка с акушерка, да ме погледне (бях точно в 38 седмица) и на прегледа се установи 4 см разкритие и направо ме оставиха да раждам.
Успех Peace, всичко да мине ок.

ЕйМиМи, извинявай за въпроса Hug, но ми стана любопитно като ти видях лентичките - третото детенце какво ще бъде?

# 3
  • София
  • Мнения: 3 284
Същото като другите - момченце. Ще ставам майка героиня Grinning.

# 4
  • Мнения: 284
Същото като другите - момченце. Ще ставам майка героиня Grinning.


Да са ти живи и здрави Grinning.

# 5
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Нормално е 2 седмици преди термин да имаш подготвителни контракции, но те нямат нищо общо с истинските. Няма как да ги пропуснеш, повярвай ми. Аз седмица преди да родя лежах в родилна зала ден и половина, уж ще раждам. Оказаха се точно подготвителни контракции  Grinning

# 6
  • Мнения: 27 524
Не са сигурни признаци, а нормални за края на бременността. Раждането може да тръгне по всяко време вече. Леко  Hug

# 7
  • Мнения: 324
Най-сигурните симптоми ЕйМиМи ги е написала вече. Само да добавя – падането на тапата, защото при мен това беше сигналът, водите ми така и не изтекоха, докато акушерката не се намеси  Wink
 
Колкото до контракциите и аз имах такива безболезнени около 2 седмици преди раждането.

При всеки е различно  Peace

Успех и леко раждане ти желая  Hug

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 529
Това са подготвителни контракции ,но вече чакай всеки момент да раждаш.


Същото като другите - момченце. Ще ставам майка героиня Grinning.


Grinning

# 9
  • Мнения: 6 274
Не са сигурни признаци, а нормални за края на бременността. Раждането може да тръгне по всяко време вече. 

Точно.
Нито тапата, нито леките контракции ти гарантират раждане в следващите часове.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 149
Така като гледам, lady_diana трябва да е родила вече. Интересно ще е да сподели за вече истинските симптоми за скорошно раждане  Party

# 11
  • София
  • Мнения: 3 284
Не са сигурни признаци, а нормални за края на бременността. Раждането може да тръгне по всяко време вече. 

Точно.
Нито тапата, нито леките контракции ти гарантират раждане в следващите часове.


аз бих допълнила ... в следващите дни дори.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Не са сигурни признаци, а нормални за края на бременността. Раждането може да тръгне по всяко време вече.  

Точно.
Нито тапата, нито леките контракции ти гарантират раждане в следващите часове.


аз бих допълнила ... в следващите дни дори.

Бих допълнила, че дори и силните болезнени контракции пак не гарантират, че ще родиш същия ден. Но ако започнат да се разреждат болките и да те напъва, гаранция, че ще родиш до 30 мин Wink

# 13
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Хах...абе най-добре е да си отидеш да те прегледат ако ти падне тапата и имаш контракции...Аз така цяла вечер си седях вкъщи и си повтарях, че това не са признаци и скоро няма да родя, та няма смисъл да ходя в родилно. Пиех но-шпа, който съответно не помагаше и си свалих един калкупатор за контракции...когато станаха на 3 минути реших, че е време да ходя към родилно. След има-няма 5 часа родих.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 284
Да, ако има контракции, които не спират повече от 2 часа, без значение паднала ли е тапата, това е сигурен признак. Някои дори и не разбират за тая тапа, първият ми син беше на 7 години, когато разбрах за това чудо.

Другият сигурен признак е изтичането на водите.

И още един, напоследък станал модерен признак: дошла е датата на планираното секцио.

Общи условия

Активация на акаунт