Рак на дебелото черво

  • 31 191
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 418
Това е диагнозата , която поставиха на баща ми. Ще бъде опериран в близките дни . Ако имате информация за начина на протичане , лечение и всичко свързано с това моля за помощ !

# 1
  • Мнения: 326
Много ми се иска да ти кажа нещо ободряващо, но за съжаление ако е злокачествен, мила Никол, ти сама знаеш какво следва. Ако е доброкачествен се обърни към класически хомеопат.
Знам, че в Индия лекуват рак, но в БГ не съм чула досега. Доктор Калина Костова от София се занимава с това. Доколкото съм наясно може да повлияе на състоянието, но не и да го излекува.
Грижете се за неговото психическо състояние. По принцип на човек като му поставят диагноза започва да потъва и допълнително се влошават нещата. Ангажирайте го с някаква работа, която да съответства на състоянието му, така ще се чувства пълноценен човек.

# 2
  • Мнения: 565
Мисля , че всичко зависи от това в какъв стадий е.Баба ми я оперираха преди 4-5 години от рак на дебелото черво- от тогава до сега няма никакви проблеми.Но наистина психиката се срива тотално - не знам просто как се действа в такъв случай.
Късмет ви желая.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
Баща ми е с такава операция. Станаха вече две години. При него преди операцията имаше лъчетерапия. Щеше да има и след нея, но при него имаше вътрешноболнична инфекция и раната отзад още не е заздравяла. При него беше на изхода рака, и затова рязаха от две страни. Операцията беше много тежка - над 8 часа.
Друго лечение не е провеждано (до скоро ми идеше да удуша доктора за това). Миналата седмица мина в София ЯМР и скенер - по снимките - всичко е ОК. Остава и раната да заздравее. Дано да е скоро, че се измъчи човека  Praynig

Цитат
Много ми се иска да ти кажа нещо ободряващо, но за съжаление ако е злокачествен, мила Никол, ти сама знаеш какво следва....

И какво точно следва??? Дай сега да погребем човека, щото бил злокачествен. На баща ми също беше такъв и то в последна степен. Да ляга да мре ли?? Вече 2 години оттогава и е жив и здрав. И дай боже още дълги години да е така.

Иначе наистина психическото състояние е много важно. Подкрепяйте го, окуражавайте го - въпреки, че едва ли помага. Само татко си знае какво му е било тогава.

# 4
  • Мнения: 418
Благодаря!Как да се свържа с класически хомеопат?

# 5
  • Мнения: 1 858
Аз страдам от постоянно възпаление на дебелото черво.Много боли по някога вдигам и температура 39/39,5.
Много ми е странно как се открива защото постоянно ходя на лекар и питам а там ми казват че нищо ми няма.А в същото време Т. ,болките,епизодите на диария и абе нямам думи. уж ходя на лекар ама хич не съм сигурна че всичко е наред! Thinking

(май не стана ясно питам как се диагностицира рака на дебелото черво и какви са симтомите)

# 6
  • Мнения: 8 769
(май не стана ясно питам как се диагностицира рака на дебелото черво и какви са симтомите)
Баба ми бе оперирана от рак на дебелото черво преди повече от 15 гидини. Успешно. Признака е бил-при изхождане е имало кръв в изпражненията. По аналогичен начин бяха открили рак на пикочните пътища (но на кое точно вече не помня) на един наш приятел-при уриниране накрая имало капки кръв. И при него мина успешно лечение. Покрай опита на тези хора знам, че това е един ранен признак, и ако се обърне внимание навреме, операцията/лечението са успешни.

# 7
  • Мнения: 24
Никол пожелавам късмет на баща ти и на семейството ви. За информацията която искаш виж на този адрес: http://steffanov.dir.bg/disease02.html

svetlionkata едва ли имаш рак. Но пусни търсачка, като напишеш COLON IRRITABILE. Имам сходни с твоити проблими. Ако искаш пиши на лични за обмяна на информация.

# 8
  • Мнения: 418
Vidi , благодаря за материала ! Поне успявам да се ориентирам отчасти . Утре е операцията .

# 9
  • usa
  • Мнения: 2 113
Цитат
Много ми се иска да ти кажа нещо ободряващо, но за съжаление ако е злокачествен, мила Никол, ти сама знаеш какво следва....

И какво точно следва??? Дай сега да погребем човека, щото бил злокачествен. На баща ми също беше такъв и то в последна степен. Да ляга да мре ли?? Вече 2 години оттогава и е жив и здрав. И дай боже още дълги години да е така.

Иначе наистина психическото състояние е много важно. Подкрепяйте го, окуражавайте го - въпреки, че едва ли помага. Само татко си знае какво му е било тогава.

и наш близък семеен приятел е опериран от рак на дебелото черво преди почти 10 години, жив и здрав е човекът. братовчед на съпруга ми е опериран преди мисля 12 години, преди седмица говорих с него. и аз съм оперирана от рак. все още нямам много години да отчета като оживяла след диагнозата, но възнамерявам да поживея още известно време - планирала съм поне 40 години, пък ако ми хареса много, може и да поостана повечко... рак не означава непременно смъртна присъда! и най-важното за победата над него е силният дух и подкрепата на любимите хора! много означава подркепата, lalka!

# 10
  • Мнения: 5 500
Свекър ми оперираха тази година март месец. Карцинома е бил доста голям и са изрязали около 50 см от дебелото черво. Преди операцията пи хомеопатични, след нея също, както и Суперантиоксиданта на Аквасорс. Тия неща точно го вдигнаха бързо на крака и се възстанови добре. Дала съм инструкции как да се храни здравословно, макар че май си хапва месо /а месото е храна на рака/, пие много сурови плодови и зеленчукови сокове. Особено след операцията пи много червено цвекло и моркови. Ходи и на химеотерапия, направи 6 месеца по 10 дни и след 2 месеца ще е на контролен преглед. Искам да ти кажа, че размера на карцинома не се разбира докато не се отвори. Правиха изследване и на скенер, виждаше се като 0.10 ст., да ама не...
Първите 3-4 дни след операцията не му даваха почти нищо да яде, беше старшно отслабнал. След това го захраниха, имаше катетър, абе гадна работа...Мога само да ви стискам палци всичко да мине нормално по време на операцията и да ти кажа, че режима на хранене след това е много важен.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
... рак не означава непременно смъртна присъда! ...

Точно това ми беше и на мен мисълта. Изказването, че ако е злокачествено, се знае какво следва ужасно ме издразни. Настъпи ме по мазола, дет' се вика.
А подкрепата - то е ясно. Надявам се, че правим всичко необходимо. Или поне се опитваме. За себе си съм сигурна. Минахме през какво ли не - доктори, гледачи, знахари..всичко каквото се сетиш.
Сега, след прегледа в София усещам, че татко се поуспокои. И адски много се радвам. 

Миз, звучиш много добре. Много се радвам, че имаш силен дух. Това наистина е най-важното за да победи човек тази гадна болест.

А за момичето, което питаше какви са симптомите - Туфка правилно ги е казала - болки при изхождане и кръв. Татко имаше и хроничен запек. А тъпото джи пи го лекуваше от хемороиди  #Cussing out

Никол, стискам палци за операцията утре. И се моля всичко да мине леко и успешно.  Praynig.  А ти утре иди и запали свещичка за здраве на татко си.

# 12
  • Мнения: 2 467
niqol стискаме палци на баща ти!
Диагнозата е гадна и може да срине човек. Важното е да не се предава. Баба ми оперираха 10 дни след като аз родих от карцином на стомаха. Уж беше малко... изрязаха целия стомах и хранопровод, част от черния и час от белия дроб. Операцията продължи 10 часа. След операцията бабката беше доста сломена, но я надъхвахме яко че всичко ще е наред. Повярва ни - дали защото така искаше или наистина повярва, незнам. Мобилизира се и бързо стана на крака. За жалост се оказа че има още разсейки в черния дроб... Отказват химио и лъчетерапия. Онколожката не и е изписала никакви лекарства.
Разрових се из нета и в dir.bg има форум на раковоболните. Та от там прочетох за Натанал. Баба го пие от 2 месеца. Нямам идея дали помага, но поне правим нещо.
Давайте му кураж и да сте край него е най-важно сега.

# 13
  • Мнения: 5 500
Има едно лекарство против рак виж тук

# 14
  • Мнения: 2 755
Има едно лекарство против рак виж тук
Прочетох за какво става дума и мисля, че това е просто една 100%-ва измама. За сега в света не е открито лекарство против рак. На този етап, срещу злокачествените тумори се прилага химиотерапия, следоперативно, и то като превантивно средство срещу евентуални разсейки. Лекарствата, които получават онкоболните се дават с цел облекчаване на болката и общо укрепване на организма, но да се говори за лекарство срещу рака е просто опит за заблуждаване на хората, които предвид състоянието им са готови да вярват на всичко. 
niqol, надявам се, заболяването на баща ти да е в начален стадий и операцията да мине леко. Късмет  Praynig 

П.П. Моля да не превръщаме темата в грозни спорове. На niqol определено не и е до това. Просто споделих моето мнение. Толкова.

Общи условия

Активация на акаунт