Премахване на нощното кърмене

  • 622
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 323
Има ли начин за постепенно премахване на нощното кърмене при по-голямо бебе? Вече е на 9 месеца и твърдо нощното папане си остана Confused До 3-4 месец си спеше като ангелче и от един момент не пропуска - в 2 и в 4, понякога и към 6 и ...не знам до колко, защото заспивам с нея Mr. Green Ще ми се постепенно някак да изчезнат ,защото често само се събужда, аз я взимам, суква два пъти и се гушва в мен, но аз не искам да спи при нас и оставам будна за да я върна, понякога я събуждам при преместването и айде пак отначало приспиването. Понякога се унасям, но спя един полу-сън защото чакам да я преместя...Сега знам,че повечето ще кажат - споко, това е положението! Някога ще мине и този период...но все пак, ако някой е успял ще се радвам да споделите!

# 1
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Аз от 3 седмици спрях нощното кърмене между 2 и 3 часа. Сега я кърмя за последно в 12 през нощта и то аз я будя, за да я нахраня, иначе тя ще се събуди по-късно, и следващото ни папкане е чак в 6 - 6:30 сутринта. Много лесно го понесохме - като се събудеше я гушках и й давах бибата.. след 10 мин. вече заспала я слагах пак в леглото - така я карахме 5 дни. На 6-я изобщо не я извадих от леглото - направо й дадох бибата, погалих я и си легнах. Сега почти не се буди нощно време. Все пак аз спя много леко и я чувам в още  в момента, в който започва да се върти неспокойно - така успявам да я залъжа преди да е разбрала какво става.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 375
Всичко е индивидуално, но как стана при нас:
Кърмехме се по 5 пъти на нощ, даже има нощи, в които не можеш да ги преброиш. В един момент осъзнах, че тя всъщност само 1, рядко 2 пъти, ядеше качествено, другото беше навик или не знам какво. Бавно и постепенно намалявах подаванията на гърдата, докато дойде един момент, в който ядеше само в 1-2 часа и толкова. После чак в 5.30 (ние тогава ставаме, така че това е сутрешното мляко  Cry)! След това, за да задържим положението ми помогна фактът, че имах човек, който да спи с нея за една две седмици - отпуската на леля така мина!!!! По този начин тя забравя за гърдата като не й е под носа. Всичко това го направих, защото аз бях голям парцал за дълго време и това много ми пречеше.
Това като стана на 6 месеца се случи. После още известно време го карахме така, докато реших, че явно вечер не й достига млякото съвсем, защото поревава доста докато заспи. В един момент почнах да забърквам от АМ към 40-50 мл и да й давам. Заспиваше непробудно, но продължи да се буди още няколко седмици. В един момент сама се отказа от яденето си - будеше се, но като я гушна, за частица от секундата заспива пак (при мен естествено, иначе аз пак сомнамбул.) От една седмица не се буди дори. Мрънка на няколко пъти през нощта, но не ми се налага да ставам. Чак в 5.30!!!!
В общи линии не ти помагаммного, защото това отне към 2 месеца и нещо при мен, но пък мисля си, че не можеш от раз да й спрех нощното папкане. Успех.

# 3
  • Мнения: 2 323
Много ви благодаря за отговорите!
За нас биба не е решение, защото не я признава още от мъничка Confused А да забърквам АМ хич не ми се вижда също решение, защото аз не искам да намаля кърменето, а събуждането Mr. Green Т.е. ако ще ставам да бъркам мляко, по добре да я накърмя, оща повече, че това ще е супер нов вкус, пък и не пие с шеше...дълга и широка...Същото се отнася и с даването на вода - не пие изобщо...Пък и не виждам смисъл... newsm78 Може би ако започна да давам по-засищащо нещо за вечеря и малко по-късно, защото сега яде каша с плод или само плод към 6ч и хрупка разни бисквитки или нещо подобно, но по-скоро си чеше зъбките с тях. Така ще се събужда по навик и може да минем с гушкане като начало пък после да видим. Не съм го пробвала, но мисля, че без да и дам да си сукне няма да е доволна. Снощи например заспа чак към 22,30 и пак се събуди към 1 Confused Обикновено заспива по-рано и пак тогава се събужда, даже по-често към 2...

# 4
  • Мнения: 3 777
Пробвай вечер да и даваш кърма с каша или с бисквитка, за да се засити.

# 5
  • Мнения: 2 323
Пфууу, това значи пак изцеждане ooooh!....Но може да пробвам и кашата с вода, тъй като за приспиване я кърмя, и по-късно - Колко часа да е? Последно яде около 18 и до заспиването кърма когато поиска..

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 375
Предполагам, че не искаш АМ, но все пак да изясня, щото май не стана ясно. Аз не ставам(х) нощем изобщо, а  давам АМ при вечерното кърмене в 8.30, след като добре се насмуче от мен. Но аз явно вечер съм по-непродуктивна. Мисля си, че АМ е по-безобидно от бисквитки вечер, но при мен не седеше дори такъв избор - просто млякото не стигаше.

# 7
  • Мнения: 3 777
Като се кърмехме последното беше към 21 и 30, дадено с бисквитка или каша и след това поне до 4 сутринта спеше.

# 8
  • Мнения: 790
Точно на 9-10 месеца при нас беше най-голямото будене нощем. Но Марти спи при нас от много време и аз дори не съм се опитвала да го местя - суче и всички заспиваме дружно.
Отказа се сам на годинка, когато започнах да давам бисквити с мляко за вечеря в 20 ч. След това го къпем и към 21 се приспива със сукане. След това чак към 0630-07 ч. Това си го броя за абсолютно наспиване.

# 9
  • Мнения: 2 323

С какво мляко ги правеше?

Общи условия

Активация на акаунт