Оставяте ли ги да плачат

  • 680
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 515
Здравейте,  аз съм от тези майки, които сами си гледат децата. Живеем самостоятелно  Grinningслава богу Grinning и така...

Напоследък имам проблем такъв: Каквото и да правя- Йоки е с мен - до тук добрее, обаче не ми дава да свърша абсолютно нищо а ТРЯБВА. Забелязах, че 3 неща я дразнят най-много:
- да мия чинии
- да се занимавам с приготвянето на храната й
- да седна на компютъра

Преди малко плака 15 минути и нямаше да спре ако не бях се предала.За пръв път я оставям така. Честно да ви кажа изобщо не ми се иска да я оставям да плаче така, но пък и другия вариант не ми харесва:

Превръщам се в многоръкия буда - с едната ръка рисувам картинки или я държа а с другата приготвям яденето. Това как ви се струва?

Дайте моля ви накакъв съвет, особенно тези които сте минали по този път. Страхувам се че този плач ще й остане в психиката и ще вземе да се превърне в накакво студено човече.

# 1
  • София
  • Мнения: 112
И ние минахме през този период, но слава богу отмина. Какво мога да те посъветвам, ами постарай се да включваш и нея в твоите занимания. Аз например, когато миех чинии, го поставях да седне на плота до мивката и той доста се забавляваше да ме наблюдава, но е и малко опасно. При готвенето може да и даваш да изхвърля отпадъците и бъди сигурна, че ще е много доволна от това че помага на мама, още повече ако получава и похвала за това. А за компютъра, еми и до ден днешен, ако седна той веднага сяда в мен и иска да работи с мишката. Когато го гледах в къщи, сядах на компютъра само когато спи.
Успех!Скоро ще отмине! newsm10

# 2
  • Мнения: 7 821
Здравей,
Опитвам се да предугаждам кризисните моменти и да ги разсейвам с нещо преди да се стигне до истерии. Но и не позволявам да ме манипулират с рев и тръшкане. Ако все пак се стигне до опити да се налагат с рев, то не обръщам внимание и ги оставям сами да се успокоят!
Предполагам, че сама разбираш - детето ти вече не е бебе и много добре осъзнава, че с рев получава каквото иска. Нормално е да е недоволно когато нещата не стават така както тя иска, но и смятам, че майката далеч не трябвай да отстъпва пред всички капризи.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 421
 
Опитвам се да предугаждам кризисните моменти и да ги разсейвам с нещо преди да се стигне до истерии. Но и не позволявам да ме манипулират с рев и тръшкане. Ако все пак се стигне до опити да се налагат с рев, то не обръщам внимание и ги оставям сами да се успокоят!

 И аз съм така, но виж баща им е друга работа. И като видят, че при мен не минава млъкват и чакат появяването на тати за да се започне с пълна сила отново.

# 4
  • Мнения: 1 489
Глория също се опитва някой път да се налага.Но просто я оставям да си помрънка малко или й отвличам вниманието с нещо друго.Например като мия пода я слагам да седне на столчето докато изсъхне(което хич не й се нрави),но й давам да се занимава с нещо,което й е интересно и така ме оставя да си свърша работата.

# 5
  • Мнения: 167
[
Опитвам се да предугаждам кризисните моменти и да ги разсейвам с нещо преди да се стигне до истерии. Но и не позволявам да ме манипулират с рев и тръшкане. Ако все пак се стигне до опити да се налагат с рев, то не обръщам внимание и ги оставям сами да се успокоят!

И аз не го оставям да ми се ка4ва на главата или поне се опитвам , но не мога да го слушам да реве.Може би преценяваш моментите, когато трябва да свърша нещо му давам от запасите с любими игра4ки или сок4е,което пие сам.

Общи условия

Активация на акаунт