До момичетата,които ще правят медена къщичка

  • 9 281
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 708
Днес започнах да правя къщичката.Опекох блатовете,но все още незнам с какво да ги слепя.Притеснявам се от този суров белтък. newsm78
Вие какво решихте?

Нека в тази тема всеки който направи къщичката да я покаже bowuu  chef

# 1
  • Мнения: 1 655
Правих къщичката за рождения ден на сина ми, за тортата. Слепвах с разбита растителна сметана, стана доста здраво. Ето

# 2
  • Мнения: 1 399
И мен ме е страх малко от суровия белтък Thinking
Пробвах да слепя две бисквитки с кондензирано мляко - стана, но не е много здраво.
Ще пробвам и с едно, позабравено в хладилника, бяло сладко.
Мисля си и за вариант да купя някакъв евтин мед или глюкоза /за да не заносвам домашния/, да я слепя с белтък, дори и да оставя шаблоните отдолу. С това само ще си задоволя тръпката и желанието да измайсторя подобна красота и ще ми послужи за украса. И без друго ще стои сума ти време открита и ще събира прахоляк, пък и един куп други сладки ще има. Ама как да обясня това на детето, което със сигурност ще иска да я опита Thinking Така че, този последния вариант, почти отпада.

# 3
  • Мнения: 1 708
Аз вече почнах да я слепвам с белтък обаче реших че ще е само за украса.Ще налепя по покрива бонбонки с течен шоколад за да могат децата да хапнат.

Обаче това лепене ми изкарва нервичките.Ще видим какво ще стане! newsm78

# 4
  • Мнения: 2 452
Аз вече почнах да я слепвам с белтък обаче реших че ще е само за украса.Ще налепя по покрива бонбонки с течен шоколад за да могат децата да хапнат.

Обаче това лепене ми изкарва нервичките.Ще видим какво ще стане! newsm78
По принцип къщичките се лепят с "айсинг". Аз купувам готов кит за къщичка + айсинг пакет (защото най-често този от кита не ми стига), но преди време бе дискутирано как се прави айсинг - в общи линии е пудра захар с вода, сваренои до полуаване на гъст сироп.

# 5
  • Мнения: 3 927
Да, ама вие в Канада си имате айсинг, а ние на родна земя ще импровизираме Wink Simple Smile

Аз опекох само стените и покрива, готови са. Смятам да залепя с глазурата от пудра захар + лим. сок (от опита с курабийките ми се струва, че е здрава, а и бързо се втвърдява!) + евентуално мед или фруктоза (че имам у дома). Първо ще пробвам на курабийки обаче! Ако не стане, открадвам идеята за разбитата сметана Embarassed

# 6
  • Мнения: 1 708
Мойта къщичка е почти готова.След като я залепих с белтък и пудра захар ми свърши и трябваше да направя за украса допълнително.Използвах пудра захар,лимонтозу и малко вода.Кипнах го за да се разтвори лимонтозуто и след това ако е необходимо се добавя пудра захар докато стане с консистенцията на лепило.
Съжалявам че не пробвах в началото.
Доста се измъчих докато я залепя!
По-късно ще видите резултата.

# 7
  • Мнения: 287
Момичета, а каква основа слагате отдолу под къщичката ?

# 8
  • Мнения: 1 708
Аз я сложих в поднос покрит с фолио!

# 9
  • София
  • Мнения: 529
Запалих се по коледните рецепти, а къщичката ме впечатли най-много. Това се получи от моя опит:-)
От дозата стана тесто за 2 броя, заедно с подложките
Лепих ги със сместа по рецептата - лимонтузу, белтък и пудра захар. незнам дали ще стават за ядене след няколко седмици прашене, затова белтъка не ме притеснява

# 10
  • Мнения: 4 176
И мен ме е страх малко от суровия белтък Thinking
Пробвах да слепя две бисквитки с кондензирано мляко - стана, но не е много здраво.
....
В другата тема за новогодишните рецепти бях задала същия въпрс. Ето това ми отговори Хонда:
Космо дискче, в Б-я не продават ли готов смес Роял айсинг или Фондант, с която се покриват торти. Ако има такава готова ще ти е лесно. Мачкаш като пластелин и слепяш. Ако не. Ето една рецепта

Rolled Fondant:
***1 килограм пудра захар
***1 супена лъжица желатин
***1 супена лъжица глицерин
***120 милилитра глюкоза
***ванилия или друг вид есенция
Пресяваш захарта, правиш малко кладенче.
Накисваш желатина във водата и го слагаш да се стопли за около 5 минути, докато се разтопи добре.Не го вариш!!!Добавяш глицерина, разбъркваш добре.Добавяш ванилията и глюкозата.
Изливаш течната смес в кладенчето и запо4ва6 да месиш.
Съхраняваш в пласмасова кутия, на стаина температура.
Иначе линка на темата е този.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=11452.45

# 11
  • Мнения: 4 176
Ето това пак от коелдната тема. Анда е дала супер линк за шаблоните:
http://www.pastrywiz.com/cakes/gingerbreadhouse.htm

# 12
  • Мнения: 3 271
И мен ме притеснява белтъка, а и сина ми е с алергия, така че изобщо не може да става и дума за това. Вече писах в коледната тема, че ги лепих със смес отпудра захар, вода и няколко капки лимон. Трудно и бавно се залепва и далеч не е така ефектно като другите глазури, защото стана прозрачно.
Ето ги тук и тук

# 13
  • София
  • Мнения: 4 127
Може ли да се слепват частите с българския фондан, който е за глазура на торти? Как.

# 14
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
По принцип това са две различни неща фонданът като понятие, което е в сладкарството се прави от захар и вода, а другият, койот описват е т.н. мастика (по руските сайтове се среща) и в състава влизат повече продукти. Фонданър, който е у нас мисля е сравнително по-чуплив от мастиката, но може да пробваш, само че трябва да го разтопиш и да го оставиш да изстине и точно в момента преди втвърдяването мисля, че може да стане за слепване. Това е мое мнение и не се базира на практиката, тъй като винаги съм използвала белтък. Ама ако пробваш-сподели впечатленията си.

Общи условия

Активация на акаунт