Качество на кърмата

  • 767
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Здравейте,отскоро съм сред вас и да се похваля моя проблем почти отшумя.След като се цедя често за да поддържам лактацията(т.к. сина ми не сучи дълго и докрай) забелязвам ,че кърмата ми е много прозрачна сравнение с първите месеци(сега сме  5м.14дни).Детето огладнява по често(2ч.,2.30ч).Сега питането-след като кърмите толкова дълго вие забелязвали ли сте по-рядка карма и как храните дете над 6м..което огладнява и иска още?

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Според мен положението при вас е следното:
знаеш, че жените образуват два видя мляко - предно/по-воднисто и прозрачно/, предназначено от природата да задоволява жаждатат на бебето и задно/плътно бяло мляко, по-мазничко/, то е по-хранително.Кърмата ти не се е разредила, просто ти успяваш да изцедиш по-голямо количество от предното мляко - то по принцип си е повече и затова така ти се струва.Детето не суче достатъчно продължително време, за да слезне задното мляко и затова изсуква повече от рядкото мляко - съответно огладнява по-често.Какво бих направила на твое място - спираш цеденето и започваш да слагаш детето на гърдата веднага щом прояви признаци на глад, дори и на час и половина да е.Ще ти е по-лесно, отколкото да се занимаваш с помпи.В рамките на 3 часа, 3 часа и половина не сменяй гърдите - давай все една и съща, за да изсуче бебето и задното мляко.Чак след това дай и другата гърда.
Дано нещата се регулират за по-кратко време.Успех Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 3 972
когато цедя само предно мляко, набързо, за да спадне напрежението, кърмата ми е видимо неплътна и леко синкава, когато обаче изцедя до края образувам 1 см.каймак след това в шишето и е леко жълта...

Общи условия

Активация на акаунт