разстройство

  • 6 152
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 56
здравете мами ние сме на 1.9м. и сме с разстройство явно някакво вирусче интересуваме някой давал ли е имодиум на своето бебе защото лекарката ми каза да дам половинка но в листовката пише че не се дава на малки децанека няко ако знае нещо да ми каже

# 1
  • София
  • Мнения: 648
Ние имахме скоро и давах Ентерол. Добър е. Но питай лекарката си. Имодиум не съм чувала да се дава на малки деца.

# 2
  • България
  • Мнения: 757
Знам за имодиум,че някои дават,но по-скоро аз залагам на Лимекс бебе или Ентерол!
Смекта-също.
И знаеш-диета,диета и пак диета Peace

# 3
  • софия
  • Мнения: 2 140
Принципно бих ти препоръчала Ентерол.Но с тези ентеро вируси шега не бива и е по-добре да се консултираш с педиатъра.

# 4
  • Мнения: 125
Ентерол,смекта и хидрасек прахчета.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 294
Щом се притесняваш, най-добре се консултирай с нея още веднъж и и кажи, че те притеснява това ,което пише на листовката! Може да реши да го смени с друго. Бързо оздравяване  Hug

# 6
  • Мнения: 914
От нашата докторка знам,че Имодиум съдържа и някаква съставка,която помага когато има и болки в корема при разтройството.Аз не съм го давала на децата,а най-често давам Ентерол и някакъв пробиотик и спазваме диета.

# 7
  • Мнения: 27 524
На сина ми помага Ентерол.

# 8
  • София
  • Мнения: 39 711
Давала съм само веднъж Имодиум на дъщеря ми, но тогава положението беше направо отчайващо.
Иначе съм давала Ентерол и Смекта.

# 9
  • Мнения: 69
здравете мами ние сме на 1.9м. и сме с разстройство явно някакво вирусче интересуваме някой давал ли е имодиум на своето бебе защото лекарката ми каза да дам половинка но в листовката пише че не се дава на малки децанека няко ако знае нещо да ми каже
Аз също давам на мойто дребосъче Ентерол, пресича разстройството бързо и няма странични ефекти. За имодиума знам, че има такива и не се препоръчва за малки деца.Така, че те съветвам да му дадеш ентерол на прахче.

# 10
  • Мнения: 33
Ентеролчето е най-доброто за тези ситуации, не само по препоръка на нашто джипи, но в крайна сметка и от личиния опит съм се убедила че прахчетата за 2 дни оправят положението, освен това доколкото знам няма странични ефекти, защото е пробиотик, минава  ти без главоболие, повръщане и разни такива.

# 11
  • Мнения: 2 286
Аз винаги питам аптекарката (на която имам огромно доверие) това, което са ми изписали дали е правилното като вид и доза.
Иначе, давам Ентерол, а напоследък установих, че много добре се повлиява от Линекс Бейби, но не е бил с вирус (пу-пу!).
Питай я още веднъж дали е подходящото.

Успех и да се оправяте бързо!

# 12
  • Мнения: 46
това е пълен абсурд според мен да се предписва имодиум на бебе на 1.9м. Не знам каква е тая лекарка дето би изписала л-во, което се дава на деца над 12 г. Най-добре ако се съмнявате в компетенцията на лекаря, питайте и аптекар и четете листовките и опаковките на л-вата. На имодиума изрично пише за деца над 12 год. възраст

# 13
  • София
  • Мнения: 43 900
аз лично давам ентерол, смекта и оставям детето само на лечебна хумана няколко дни(ако кърмиш, само на кърма, ако има достатъчно) и после още няколко на диета.
При риск от обезводняване давам хидратин алфа. евентуално пробиоптик не е лошо.
до други лекарства не е стигал.

# 14
  • Мнения: 808
При необходимост давам Ентерол или Смекта.

Общи условия

Активация на акаунт