Подаръци за близнаци

  • 1 347
  • 8
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Искам да ви питам как вие избирате подаръци  аз гледам да са подобни защото все се страхувам че ще се скарат кой за кого е а пък не искам да са еднакви напр.за яслата  им взех джипове  единия черен другия червен  в къщи -един влак с релси и една кола с писта и двете с батерии и са в кръг но мога ли всеки път да им намирам близки по вид играчки те са момчета но като гледам децата на сестра ми-момче и момиче като по-малки всеки гледаше играчката на другия засега не се случвало да се скарат за нова играчка но веднъж познаят ли си я ела и гледай bashа вие какви подаръци избрахте и попитахте ли ги какви да бъдат нашата поръчка беше дадена от единия и другия започна да повтаря че и той иска същото

# 1
  • Мнения: 964
Ние още сме далеч от купването на подаръци,ама съм чувала че се карат особенно ако са две момичета или две момчета,за това пазарувам всичко еднакво по две за да няма сърдити после като пораснат да викат тя що е с розова рокля пък аз с червена.Като вземат да избират сами да си вземат различни работи,до тогава всичко еднакво да няма бити и сърдити. bash

# 2
  • Мнения: 113
И аз в момента си мисля по въпроса за подаръците newsm78...Коледа наближава.... santa2Обикновено избирам две подобни играчки - да не са съвсем еднакви, защото е някак скучно...Като че ли с времето се научиха да си играят без да се карат, дори се е случвало да купуваме само едно нещо и за двете. Много се забавляват с конструктори - това е единственото нещо, което е способно за по-дълго време да им задържи вниманието. И сигурно ще купя още един конструктор...Другото, което ги влече, са куклите - приспиваме ги, храним ги и т.н. Мисля да им взема някакви детски сервизи - чашки и чинийки; легла за куклите. Винаги когато купувам от всичко по две си мисля - къде ще побера вкъщи  после всички тези играчки.....ужас направо....
Иначе по принцип преди да родя близначките бях твърдо на мнение, че не трябва да им се купуват еднакви неща, но после ми идва някак отвътре да взимам ако не еднакви, поне подобни  неща - включително и дрехите...Много се промених в това отношение. Но мисля , че когато пораснат малко, трябва да се насърчава индивидуалността на всяко дете -(при нас този проблем е малко на заден план, защото са разнояйчни)-  ще ги оставям сами да си избират.
Пожелавам Весела Коледа на всички! newsm44 Сигурна съм ,че каквито и подаръци да изберете, малките ще се радват, защото са подарени с любов!

# 3
  • Мнения: 141
Ще им взема платнена къща и конструктор с много големи елементи. Това измислих до момента. Сега са на вълна да се крият под масата, зад леглата и т.н. и мисля, че ще се забавляват. По принцип не си играят с играчки и затова пада голямо чудене какви подаръци да им избера. В момента единия върти един тиган, а другия бута коша за пране и се смеят с пълен глас. Как да измисля подарък- играчка на такъв модел юначета newsm78 Мисля, че няма универсална формула за избор на подаръци. Трябва всеки да си прецени интересите и характера на дечицата си, но тук поне можем да обменяме идеи Laughing

# 4
  • Мнения: 4 965
По принцип, аз също купувам различни, но подобни подаръци - така хем не се сърдят, хем има разнообразие. До скоро се притеснявах, че ако взема прекалено различни неща или една играчка на двете, ще се сбият, но малките ме изненадаха. Преди 2-3 седмици излизахме с татито по магазините да им купуваме дрехи и точно преди да се приберем харесахме в един магазин музикална къща, в която се подреждат различни елементи, но се оказа, че сме привършили парите и имаме само за една, а и се колебаехме дали ще си играят с нея или са още малки. Взехме само една и вкъщи двете много й се зарадваха. Сега си играят заедно и единствено понякога се сборичкват коя ще натисне копченцето за музиката, но нямаме проблеми. Замислих се, че дори ако им подарявам абсолютно различни играчки, може да им е много по-интересно, а и по-лесно ще се научат да играят заедно.

# 5
  • София
  • Мнения: 213
Ние сме по-големички - вече на 6 години и купувам абсолютно различни подаръци . Така двамата имат две играчки, с които да си играят.Когато бяха малки в началото им купувах еднакви играчки, но пак всеки дърпаше на другия. Сега вече си ги разменят и си играят чудесно. Аз по принцип не одобрявам еднакви дрехи - все пак това са две различни деца, защо да ги уеднаквявам !????  newsm78 Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 1 110
Тонката (Стоян) имаше имен ден скоро. Тогава се замислих и аз по въпроса с подаръците. Излезнах да му купя нещо на детето, но купих няколко играчки и за двамата. Така ли ще я караме обаче...  newsm78
Жорето има имен ден почти половин година след това. И на двамата ли да купувам тогава или само на него?
Някак несправедливо ми се струва, особено докато са още малки и не разбират, че само единия има повод и би трябвало да бъде уважен...
Деликатна работа....   #Crazy

# 7
  • Мнения: 2 013
Ние сме по-големички - вече на 6 години и купувам абсолютно различни подаръци . Така двамата имат две играчки, с които да си играят.Когато бяха малки в началото им купувах еднакви играчки, но пак всеки дърпаше на другия. Сега вече си ги разменят и си играят чудесно. Аз по принцип не одобрявам еднакви дрехи - все пак това са две различни деца, защо да ги уеднаквявам !????  newsm78 Wink

Сами ли си избират играчките? Като им купиш различни няма ли после сръдни, че на другия може би е по-хубава? На принципа, че чуждото винаги е по-хубаво? Или просто се купуват две играчки и се обявява, че са на двамата, без да се уточнява коя за кого е?В нашия случай е по-лесно - все пак момче и момиче сме и имаме различни интереси. Но твоите са еднополови?

# 8
  • София
  • Мнения: 213
Подаряват се две игра4ки , и всеки си знае коя е негова. Те си играят двамата и ако са на кеф си ги разменят , ако не се дърпат и се борят като две ме4ета. Rolling Eyes
В пове4ето слу4аи си играят много добре. Joy

Общи условия

Активация на акаунт