Мастит и БГ здравеопазване

  • 424
  • 4
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Един ден преди месец усещам болка в дясната гърда, но понеже ми се е случвало многократно да ми се запушват канали и знам, че минава за ден-два, не обръщам особено внимание. Обаче в 4 следобед вдигам температура 38,5, става ми зле, вечерта припадам (губя съзнание) може би от високата температура, повръщам - може би от аналгина и не мога да стоя права. Почваме с мъжа ми да звъним на всевъзможни лични лекари и естествено никой от тях не прави посещения по домовете,а от бърза помощ почват да ни убеждават, че сме имали семеен скандал и всичко е на нервна почва, или да обясняват как трябва да си намерим начин да идем сами до болницата. Да де, ама аз не мога да стоя права, няма на кой да оставим бебето, а мъжа ми трябва да кара колата...Все пак в 11 вечерта с големи мъки се замъкваме с бебето до болницата. То реве, понеже е гладно, гърдата май не пуска мляко (запушени канали?), а адаптираното го плюе категорично. Пред спешния кабинет 5 души чакат, лекар няма. По едно време се завръща и почва да преглежда, като отнася 5-6 псувни от чакащите. На мен ми вика "Ти си ми позната". Ми как няма да съм ти, нали ме рекетира 70 лв за спинална упойка, беше ми анестезиолог на секциото. Дежурният ме праща в гинекология, там спят, викат някакъв лекар, който идва сле2 15 минути и с височайше пренебрежение ме поглежда, след което казва "Отивай си у вас и се цеди, нямаш мастит". Питам аз що повръщам и припадам, той- ми може да е от всичко, май си хремава!!! Прибирам се, някак изкарах нощта и на другия ден на частен преглед, оправих се с 2 инжекции.
Знам как стоят нещата с държавните болници, но тоя път тотално се отвратих и само се моля да не ми се налага повече!
Какъв е смисъла да плащаме здравни осигуровки, като можеш да си умреш (буквално) докато някой ти обърне внимание!
Сега съм ОК, продължавам да си кърмя, слава богу, но исках да си излея гнева!
Прощавайте, ако тоя клуб не е точното място...

# 1
  • Мнения: 1 735
Един ден преди месец усещам болка в дясната гърда, но понеже ми се е случвало многократно да ми се запушват канали и знам, че минава за ден-два, не обръщам особено внимание. Обаче в 4 следобед вдигам температура 38,5, става ми зле, вечерта припадам (губя съзнание) може би от високата температура, повръщам - може би от аналгина и не мога да стоя права. Почваме с мъжа ми да звъним на всевъзможни лични лекари и естествено никой от тях не прави посещения по домовете,а от бърза помощ почват да ни убеждават, че сме имали семеен скандал и всичко е на нервна почва, или да обясняват как трябва да си намерим начин да идем сами до болницата. Да де, ама аз не мога да стоя права, няма на кой да оставим бебето, а мъжа ми трябва да кара колата...Все пак в 11 вечерта с големи мъки се замъкваме с бебето до болницата. То реве, понеже е гладно, гърдата май не пуска мляко (запушени канали?), а адаптираното го плюе категорично. Пред спешния кабинет 5 души чакат, лекар няма. По едно време се завръща и почва да преглежда, като отнася 5-6 псувни от чакащите. На мен ми вика "Ти си ми позната". Ми как няма да съм ти, нали ме рекетира 70 лв за спинална упойка, беше ми анестезиолог на секциото. Дежурният ме праща в гинекология, там спят, викат някакъв лекар, който идва сле2 15 минути и с височайше пренебрежение ме поглежда, след което казва "Отивай си у вас и се цеди, нямаш мастит". Питам аз що повръщам и припадам, той- ми може да е от всичко, май си хремава!!! Прибирам се, някак изкарах нощта и на другия ден на частен преглед, оправих се с 2 инжекции.
Знам как стоят нещата с държавните болници, но тоя път тотално се отвратих и само се моля да не ми се налага повече!
Какъв е смисъла да плащаме здравни осигуровки, като можеш да си умреш (буквално) докато някой ти обърне внимание!
Сега съм ОК, продължавам да си кърмя, слава богу, но исках да си излея гнева!
Прощавайте, ако тоя клуб не е точното място...
Съболезнования за неприятното преживяване!Все си мислех ,че са ненормални,ама чак толкова... и бай дъ уей тоя клуб е точното място!  Mr. Green
Какъв е смисъла да плащаме здр. осигуровки ли?-Никакъв,ще ти отговоря аз! Толкова пари им "дължа",че с тях мога да родя още 3 пъти в частна клиника,в прекрасни условия,където ти обръщат внимание и спазват исканията ти(както и беше при мен,де)! Но искам да ти кажа,че нямам и никакво намерение да им давам някакви пари. И ако трябва да си правя равносметка на глас,излиза ,че да ползвам частни услуги ми излиза не само по-евтино,но е и по-приятно.  bowuu
А ти добре ,че си се оправила!Не дай си Боже да беше станал някакъв сакатлък... не ми се мисли... #2gunfire

# 2
  • Мнения: 3 926
Душа, извинявай, че ще го кажа, ама ТЕ БУРГАСКИТЕ ЛЕКАРИ И БОЛНИЦИ СА ТАКИВА Close #Cussing out Бургазлийка съм си и мъжо също... от 4-ри години живеем в София Cry Обаче тук чак такова безочие не ми се е случвало. Обаче за бургаските лекари и болници мога роман да изпиша. Аз съм с вроден ортопедичен проблем и си нямаш на идея как рентгенолог, хирург и ортопед стоят над мен, пипат ме, оглеждат ми и ми обясняват как аз всъщност не би трябвало да мога да ходя Shocked Ох, разбирам ти болката, мила, добре, че всичко е завършило както трябва Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Отврат SickЗащо не се оплачеш?Може би ако повече хора все пак вдигат глас, нещата нямаше да са дотам гнусни Confused

# 4
  • Мнения: 4 242
Е, като не са ти били инжекция за спиране веднагически на кърмата, пак си се разминала леко (аз съм от Айтос).
Съчувствам ти за преживелицата!

Общи условия

Активация на акаунт