В кой месец имахте първи признаци за излизане на зъбче?

  • 8 036
  • 85
  •   1
Отговори
  • Мнения: 183
Бебчо е във 2-ри месец и ожесточено си хапе ръчичките и ги търка в устичката,а не е гладно.Дали не е първи признак за по-нататъшното развитие на зъбките?Как беше при вас?

# 1
  • Мнения: 29
Ние бяхме така още от съвсем малки.Но първото зъбче му се показа,когато стана на 7м.Според мен към 2-3м си е нещо като познаване на крайниците,скоро ще започне и плюнченето(ако още не е започнало),но зъбче според мен най-рано на 4м.

# 2
  • Несебър
  • Мнения: 195
Габриела имаше симптомите от третия месец и се появи зъбче чак в шестия месец.

# 3
  • Мнения: 9 467
Първия ни син се сдоби със зъб на 9мес; втория на 5мес беше с 4 зъба Mr. Green
Като симптоми-обилно слюноотделяне, и подуване на венците; ест. от там хапане и кисели от болката..

# 4
  • Мнения: 52
Габриела имаше симптомите от третия месец и се появи зъбче чак в шестия месец.
И при нас беше така. Като симптоми - почна първо много да се лигави, после все по-настървено си нахапваше ръцете, после му побеляха и венците.

# 5
  • Мнения: 776
  При нас започнаха като стана на 5 месеца. Вечер се будеше постоянно, постоянно беше с лигавник и ръцете и каквото намери го лапаше. Това продължи 4 месеца и после за  21 дена се сдобихме с 5 зъбчета.

# 6
  • Мнения: 284
Симптомите започнаха в края на 3 месец, зъбчето се появи в края на 6-я Simple Smile.

# 7
  • София
  • Мнения: 67
Ние още от третия месец чакахме зъбки на каката и всеки симптом го свързвахме със зъбките, то не беше лигавене, хапане на ръцете, растройство - а първото зъбче дойде чак на 1 година и 3 месеца Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 1 149
От третия месец се лигави, но тогава не беше от зъбки. Сега от месец някъде постоянно се буди нощем (нищо ново, престана да спи като навърши 4 месеца, та май и това не е от зъбките), но лиги текат като реки, налита да хапе де що види, чеше си венците като полудял (които са подутички и побелели).... НО зъби никакви. Все още...  newsm78

# 9
  • Мнения: 2 401
Хапането на ръчичките по принцип е признак на глад, но щом казваш, че не става дума за това, може просто да опознава тялото си, ако не е съпроводено с рев. Иначе е възможно и да са зъбки, защото има доста бебета на 3,4м. със зъбки, като ходите на консултация питай педиатърката тя ще ви каже дали е възможно скоро да имате зъбче.

# 10
  • София
  • Мнения: 39 718
3 м -> 6 м и 3 м -> 12 м
Мисля, че в една от другите теми ти бях писала, че синът ми даже имаше кистичка, която сметнах за зъб. Видях зъб в устата му седмица преди навършване на 1г.
За зъбите се консултирайте с педиатъра. Добрите педиатри могат да кажат с точност до седмица-две дали ще има или няма да има зъб Simple Smile

# 11
  • Франция
  • Мнения: 117
От 2рия-3тия месец започна да се плюнчи и да хапе. Педиатърът беше казал тогава, че му е още много рано за зъбче, обаче първото се появи на 4 месеца и половина  Grinning

# 12
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
В 4ти месец започна да се самоизяжда, но първото ни зъбче се появи в края на 7мия  Simple Smile

# 13
  • софия
  • Мнения: 2 140
Цитат
имаше симптомите от третия месец и се появи зъбче чак в шестия месец.
При сина ми също беше така.

# 14
  • София
  • Мнения: 67
Аз сега като се замисля най-сигурния признак при нас беше пламването на бузките , като пламнеха и след ден два се появяваше зъбче.

# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 529
Вторият месец е твърде рано да му излизат зъби .На моят син първото зъбче се появи на9 месец.

# 16
  • София
  • Мнения: 648
На 3м. някъде започна да се плюнчи и да слага всичко в устата си. На 5 и половина се показа първото зъбче, на 6м. - второто и така нататък...
Сега сме с 12 и чакаме още. Нямам търпение да излезнат всичките, че ми писна от неразположенията покрай никненето Simple Smile

# 17
  • Мнения: 808
Аз не си спомням с точност, може би между 5-7 месец. Иначе първото зъбче излезе в 10-тия месец. 

# 18
  • Мнения: 931
Към 2м-3м всички бебета започват да осъзнават наличието на ръчички и юмручета и почват да се плюнчат и да си хапят ръчичките. Или поне повечето. Моят син се лигави ужасно много от двумесечен, първите му зъбки излязоха на 10,5м и все още има само 4.

# 19
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Пъхането на ръцете в устата го почнахме на 1-2 месеца. В началото влизаха почти и двата юмрука едновременно, после само единия и така докато стигнаха до смукане на палеца  Whistling Обилно почна да се лигави Валерия на 3 месеца за няколко седмици и отшумя, понеже свеки ми беше споделила че татко им на 4 месеца се бил обзавел с първи зъб и аз се стреснах и запасих с гелче. Но първия зъб се появи при Вали на 7 м. и 25д. а на Миша на 8м. и 9д. (записвала съм си всеки зъб  Blush )

# 20
  • Мнения: 84
Кико е почти на 4 месеца и забалязвам 3 малки бели точици на венците му,а преди това пък очертанията на двете долни зъбчета се появиха...иначе си лапаме ръчичките(включително и моите,ако ги докопа),одеалцето,играчкте и обюо взето каквото му попадне...малко сме кисели вечер и апетита ни се губи от време на време,но иначе друго не съм забелязала.Чудя се дали и 3-те ще поникнак едновременно и кога.Една позната ми каза,че щом са се показали бели връхчета им трябват няколко дни да пробият целите... newsm78 знете ли дали е така?АААА забравих белите точици са над венеца,всмисъл се усещат на допир

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Сега сме 3 мес и половина и имаме лиги, хапане и чесане, но 2 лекарки казаха, че венците не показват още признаци за скорошни зъбки.

# 22
  • Мнения: 125
Към краят на 5 месец.Имаше зачервен и оточни венци+засилено слюнкоотделяне.

# 23
  • София
  • Мнения: 648
Чудя се дали и 3-те ще поникнак едновременно и кога.Една позната ми каза,че щом са се показали бели връхчета им трябват няколко дни да пробият целите... newsm78 знете ли дали е така?
Правилно ти е казала. Очаквай ги много скоро. При нас едновременно са се показвали само предкътниците - голям зор беше. Но при всяко дете е различно - така че може и заедно да се покажат.

# 24
  • Мнения: 1 897
На 3м. започнаха симптомите,спомням си защото беше ужасно,още имаше колики и вечерта милото ми детенце побесняваше Cry.започна да си слага всичко в устата със страшни нерви си хапеше ръцете,лигавеше се ,имаше вечери,в които отказваше млякото,защото го боляха венците и го давах с лъжичка.
Първото зъбче проби точно на 10м.когато направи,а второто след 2 дни.
Имаше лека Т,и диария 2м. преди да пробият.Нямаше суполи,хреми или настинка.
Беше спокоен около 2-3 дни и започнаха горните,вече месец и повече,мина диарията и сме в очакване newsm78

# 25
  • Мнения: 84
Само се надявам миличкия да не се мъчи много...след няколко дни сме на контролен преглед и ще видим дали няма да изненадаме докторката със зъбата усмивка,ако ли не ще видя тя какво ще каже иначе едното връхче вече се позаличи и се вижда прорезче на зъбчето венеца е хлътнал като дъгичка и е много бял другите 2 връхчета стават  по-големички

# 26
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
влизаме в 9-я месец,а още няма и признак за зъбче.

# 27
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Моето дете беше почнало да се плюмчи в началото на третия месец,на 4 месеца и половина беше му изкарало първото зъбче

# 28
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Кои са 1-те признаци на никнене на зъби newsm78

# 29
  • Мнения: 84
Ами при нас почна да си лапа ръцете ама целите и то много настървено като лъвче захапва,после почна всичко,което може да докопа да "хапва" включително и моите пръсти и на татко му.След това почна да отделя доста слюнка,от която и се закашляше,венците му се надуха и от червенички станаха розовки,после видях и бели връхчета,но преди тях на предната стена на венеца самите зъбчета се оформиха очертанията.Температура не ми е дигал ама се буди от време на време и понякога отказва да се храни.Знам че и диария може да се появи,но при Кико няма поне засега

# 30
  • Мнения: 27 524
Тези симптоми обикновено предхождат появата на зъбчето с месеци.

Криско нямаше симптоми, а директно ме изненада на 3 месеца с две долни зъбчета  tooth

# 31
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Към третия. Иначе първото зъбче на 6 месеца Simple Smile

# 32
  • Мнения: 914
От третия при Лори венците започнаха да я сърбят и на 5м.и 1седм.изби първия.При кака и също имаше рано признаци но изби на 10м.

# 33
  • Мнения: 3 932
От 2-я mесец се лигави и си бута ръцете (понякога и двете) в устата, а вече и играчките, които докопа и успява да задържи.
Синът mи не е иmал чак такова слУнкоотделяне, нито пук някакви др. сиmптоmи - при него зъбчето (горно) изби неусетно.

# 34
  • София
  • Мнения: 586
Ооо първите две зъбчета пораснаха без симптоми и драми около 6 м., но пък за следващите си навакса с 'пълна програма'.

# 35
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
Е аз се записах преди броени дни като беззъби все още на 8 месеца,но ето,че снощи докато я мачках след банята и ми се усмихна зъбато-отгоре се белнаха 2 зъбчета,аз още следобед като я храних и ми се стори ,че нещо много чука лъжичката.
Та така,ние все гледахме и чакахме да се появи зъбче отдолу,а то отгоре се показаха,че и 2 бр.
Симптоми никакви.

# 36
  • София
  • Мнения: 2 476
Без особени симптоми поникна преди десетина дни.

# 37
  • Мнения: 76
Бебчо е във 2-ри месец и ожесточено си хапе ръчичките и ги търка в устичката,а не е гладно.Дали не е първи признак за по-нататъшното развитие на зъбките?Как беше при вас?
Малко вероятно да е зъбче, по-скоро си е "открило"ръчичките и просто им се радва Joy При нас също беше така, а зъбче ни се показа на 6м.

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И аз мисля,че бебето е открило ръчичките си.По същия начин беше и дъщеря ми,а първото зъбче излезе на 1г.

# 39
  • Мнения: 39
Ние сме вече на 5 месеца и все още няма признаци на растеж на зъбки. Малко се притеснявам честно казано дали е нормално. Надявам се да, тук чета, че има бебчета, на които на 1 г. им е излязло зъбче.

# 40
  • Несебър
  • Мнения: 195
Ние сме вече на 5 месеца и все още няма признаци на растеж на зъбки. Малко се притеснявам честно казано дали е нормално. Надявам се да, тук чета, че има бебчета, на които на 1 г. им е излязло зъбче.
Нормално е,на племенника ми му излезе зъбче на 11 месеца Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 1 149
Ние сме вече на 5 месеца и все още няма признаци на растеж на зъбки. Малко се притеснявам честно казано дали е нормално. Надявам се да, тук чета, че има бебчета, на които на 1 г. им е излязло зъбче.
И ние сме още беззъби  Mr. Green Четох, че било по-добре по-късно, защото челюстта им била по-добре развита... И зъбите били по-здрави. Незнам колко е вярно

# 42
  • Varna
  • Мнения: 2 592
Да се ключи една много голяма мама, деТ рИве да стане свека Wink
Та на моето Диване му избиха зъбки на 7 месеца...двечки отдолу. Преди това ми се лигавоти някъде около два месеца...Та защо исках да пиша де....И аз си мислех, че като се вадят по рано зъбчета, те не са здрави за дълго. Диването е голямо магаре вече....28 годишен...има една повърхностна пломба само. Та има и изключения явно това ранно вадене на зъбчета, ако 7 месеца е ранно де. Дай Боже на всички ви бебенцата да са със здрави зъбчета babydust7
Та да не се притеснявате със ранното израстване на зъбчета thumbsup

# 43
  • Мнения: 2 401
betinne, ти пък си намерила за какво да се притесняваш Simple Smile, кога ще се появят новите зъбки е последното нещо, което трябва да те тревожи, наистина на доста бебенца първите зъбки им излизат около годинката, а и може и да изкаара зъбче без изобщо да  забележиш, че се е надул венеца.
За здравината на зъбките според мен най-важна е генетичната предразположеност и храните, които консумират децата!

# 44
  • Мнения: 6 712
И при двамата плюнченето, лапането на ръчичките и т.н. започна към 3 месечна възраст, на дъщеря ми първо зъбче излезе на 8 месеца точно, на сина проби зъбчето на 9 месеца и малко. Но той вече има за месец общо 4 зъбчета, а дъщеря ми ги вадеше по-бавно първите няколко зъбчета. После вече им загубих дирята кой зъб кога излизаше.

# 45
  • Мнения: 46
през 6-7 месец почнаха симптомите - лигавене, постоянно бъркане в устата, опитва всичко твърдо да си го набута в устата и точно на 7 месеца и изникна първия зъб

# 46
  • Мнения: 11 784
Признаците ни започнаха около 4-я месец, даже педиатъра ни каза, че венците са надути да чакаме всеки момент....те избиха в 7-я месец Simple Smile

# 47
  • Мнения: 2 231
На каката и на бебката симптоми още от 2 месец. Лигаване, лапане на ръчичка. Удебеляване на венеца.
На каката избиха 2 долни на 6 м, без драми, висока Т и тем подобни, на бебката ще видим тепърва  Flutter

# 48
  • Мнения: 10 982
Първи симптоми - лигавене, чесане и будене нощем, на 8-9 месеца. Първи зъб - на 11 месеца.

# 49
  • Мнения: 299
Моят син е явно от бързоразвиващите се бебета , защото от 3 месеца и половина започнаха признаците ,а на 4  и половина вече имаше първото си зъбче . В момента има 16.

# 50
  • Мнения: 354
при нас първите симптоми започнаха още към 3 месец,но първото зъбче изби чак когато беше на 8-9 месец.Така си и вървим със зъбите бавно бавно Sad вече е на почти 2г а има само 12 зъба.Голям зор са ни,слава Богу досега поне Т не е вдигала(пу пу пу) от тях!

# 51
  • Мнения: 1 262
И аз почвам да се замислям за същото. Бебока започна много да се лигави и постоянно си "яде" и осмуква ръцете - не признава вече залъгалката.

# 52
  • Мнения: 931
На 2-3 месеца бебета започват да опознават себе си и пъхането на ръчичките в устата е едно от първите неща, които могат да правят, за да получат нова информация. От там и лигавенето. При някои деца това може да е признак за това, че скоро ще се появи зъбче, но като цяло поведението е характерно за всички деца на тази възраст и може и да няма нищо общо. Моят син е целият в лиги от двумесечен, ръцете му бяха вечно в устата ( и сега са), а първият му зъб изби на 10,5 месеца. В момента (на година и пет) има 7 зъбчета.

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 2 040
От 5-ти месец се появиха симптоми, а на 9 м. се появи и първия зъб.

# 54
  • Мнения: 2 926
Синът ми е нямал признаци, симптоми и т.н.
Един ден случайно видях зъбче.

# 55
  • Мнения: 3 647
от 3тия  месец започна да хапе всичко и много  да се лигави, но зъбче излезе чак на 11тия месец.

# 56
  • Мнения: 194
На 11 мес. четирите предни едновременно, на 1г. и 4 мес имаше 16-тте

# 57
  • Мнения: 19
Около 3 - 4 месеца започнаха да му текът много лиги, и аз го отдавах на първи признаци за поява на зъбките, но пърите  2 се появиха я началото на 7 месец и горните два в края на месеца.

# 58
  • Мнения: 3 932
В средата на 8-я изби първото долно, ден след него се показа и 2-то, а сега сmе и с две показали се отгоре. Бързичко се придвижваmе...

# 59
  • Мнения: 764
При сина ми на 10 м., а при дъщеря ми започнах да разпознавам признаци към 5 м., но първото и зъбче се появи на 1г. и 4 м.  Laughing

# 60
  • Мнения: 2 286
На 3м. започнаха първите признаци - лигавене, лапане на ръчичките, подуване на венците, тогава се научи да си смуче палеца. На 10м. изби първия зъб.

# 61
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
А всъщност лигавенето и смукането на пръсти и предмети далеч на са симптоми на зъбоникнене!

# 62
  • Мнения: 187
не е имало при сина ми никакви признаци в началото,беше на 3 м и половина като му се показаха 2  зъбчета

# 63
  • Мнения: 69
Вече сме в осмия месец и нямаме никакви признаци, даже започвам леко да се притеснявам...

# 64
  • София
  • Мнения: 39 718
Вече сме в осмия месец и нямаме никакви признаци, даже започвам леко да се притеснявам...
Като минала по този път мога да ви посъветвам да се успокоите Simple Smile Винаги можете да направите консултация със стоматолог.
На моя син първият му зъб изби точно седмица преди навършването на 1г.

# 65
  • Мнения: 69
Вече сме в осмия месец и нямаме никакви признаци, даже започвам леко да се притеснявам...
Като минала по този път мога да ви посъветвам да се успокоите Simple Smile Винаги можете да направите консултация със стоматолог.
На моя син първият му зъб изби точно седмица преди навършването на 1г.

Ще я заведа утре. Трябва ли да бъде детски зъболекар или може и при нашия?

# 66
  • София
  • Мнения: 1 149
Вече сме в осмия месец и нямаме никакви признаци, даже започвам леко да се притеснявам...

Мога само да ти кажа да не се притесняваш изобщо! И аз се бях замислила да водя сина ми на зъболекар поради същата причина като при теб. Никакви признаци нямаше - е, лигавеше се още от 3-месечен, но това не е признак. Нямаше подуто, нямаше зачервено, нищо не прозираше... Казах си - ако до годинка и месец някъде не пробие зъбче, ще го заведа. Точно в деня, в който навърши 10 месеца изведнъж - о, чудо, зъб!  Mr. Green В момента има 4 - два отдолу и два отгоре - пораснаха за един месец!

# 67
  • Мнения: 1 262
Мели, много бързо пораснали тези зъби.  Mr. Green

Аз чета тук от един наръчник и в него пише, че първите зъби може да се появят в порядъка 5-12 месец, така че притесненията за след годинка.  Peace

 А за признаци: "Бебетата по различен начин понасят никненето на зъбите. Всичко започва с обилно слюноотделяне - седмици и месеци преди появата на първия зъб. Бебето става неспокойно, капризничи, отказва биберона или лъжичката. Много често, въпреки че вече е имало спокоен нощен сън, започва да проплаква, да се върти в леглото. Понякога оплакванията са много по-силни и продължителни. Трябва да знаете, че никненето на зъбите е физиологичен процес и не предизвиква диария и висока температура. В тези случаи се консултирайте с педиатър."

# 68
  • Мнения: 69
Ще оставя притесненията за след годинката и тогава ще отидем на стоматолог  Hug

# 69
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Трябва да знаете, че никненето на зъбите е физиологичен процес и не предизвиква диария и висока температура. В тези случаи се консултирайте с педиатър

Ето това не могат да си набият в главите родителите- да не отдават подобни неразположения на никненето на зъбите! Понеже гарантирано децата ще търпят такива неща и след като отдавна са избили всичките им зъби  Crazy

# 70
  • София
  • Мнения: 1 149
И не само това, едва ли не всяко неразположение на детето много родители оправдават с никненето на зъбките.

# 71
  • Мнения: 84
Нашето първо зъбче на 4 месеца и няколко дни изби след месец второто и чак сега по Коледа пробиха другите 2. Днес беше 5-тото, което се появи

# 72
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
 С големият-на 7м.
 С малката на- 8м.

# 73
  • Мнения: 2 231
В тази тема писах, че почна да й се подува венеца отдолу и да побелява още на 2м  Laughing
Обаче, зъбчето още не е избило. На каката първите 2 долу към 6 месеца през една седмица. След месец горните 2. и т.н.

# 74
  • Мнения: 186
Аз на който казах досега,че се плюнчи и яде ръцете, никой не ми вярва,че от зъбите.
Викат ,че съм луда,че чак започнах да им вярвам.Е поне сега съм сигурна,че не съм луда.

# 75
  • Мнения: 115
При нас първото зъбче се появи чак след 10 месец, но съм чела,  че има деца които дори се раждат с зъбчета. Източник: "What to expect the First year"
 Всички деца са различни. От значение е и от това дали детето е родено преди термина т.е. недоносено.

# 76
  • София
  • Мнения: 1 149
Родено преди термина не означава недоносено. За недоносено се смята, ако е родено преди 36 г.с., тоест - преди 9 месец. А дали това има отношение към появата на първото зъбче - не мисля...  Thinking По-скоро е генетично обусловено - кога се е появило първото зъбче на майката и таткото

# 77
  • Мнения: 115
Родено преди термина не означава недоносено. За недоносено се смята, ако е родено преди 36 г.с., тоест - преди 9 месец. А дали това има отношение към появата на първото зъбче - не мисля...  Thinking По-скоро е генетично обусловено - кога се е появило първото зъбче на майката и таткото

Имах предвид точно, когато бебето е недоносено т.е. родено преди 36 г.с. извинявам се, че съм се изразила неточно. За останалото съм посочила източника на информация.   bouquet
 

# 78
  • Мнения: 334
В края на първия месец започна да се лигави обилно(сменям по няколко лигавника на ден), в края на втория месец започна да яде каквото намери, най-вече ръцете си и с пръст си чеше венците.В момента са на път да избиват горни странични(не знам как се казват, до предните).Все се надявах по-късно да почнат.Така съм чувала, че колкото по-късно, толкова по-добре и по-безболезнено минава.

# 79
# 80
  • България/Германия
  • Мнения: 515
Симптоми - на три месеца.
Първо зъбче - на девет.  Crazy
След това наизлизаха доста бързо и на годинка и половина вече беше с 16 броя.

# 81
  • Мнения: 506
5-тия месец започнаха признаците и към края излезе и самото зъбче:)

# 82
  • Бургас
  • Мнения: 2 040
Първи признаци - 5м. , зъбчето се появи на 9,5м.

# 83
  • Мнения: X
Към 3-4 месеца хапеше всичко което й попадне, но първият зъб излезе чак на 8 месеца  Simple Smile.

# 84
  • Мнения: 343
Синът ми се лигавеше и лапаше ръчичките на 2м. От 4м стана по-неспокоен и започна нощем да се буди с плач. Едва на 7м му излезна първото зъбче. Седмица преди да излезе разбрах, че лигавенето преди това нямало нищо общо с лигавене. Накрая стана водопад...

# 85
  • Мнения: 1 262
На моя вече му израснаха няколко връхчета отгоре и отстрани и най-долните централни резци са пробили та е като зайче.  Laughing В момента е на 6 месеца, първите връхчета пробиха преди около месец. Лигавене започна някъде около 2-3 мес, на 3 месеца и половина почна всичко да пъха в устата, на 4 беше по-ожесточено чесане с пръсти и изобщо всичко, което докопа. Към 5-тия месец започна да отказва някой път да яде и започна да спи много неспокойно с 1000 будения на нощ, отказваше да спи през деня и като го заведохме на лекар, се оказа, че му растат зъби, но аз по нищо не познавах като гледах самите венци. Лекарката изписа гел за венци Дологолел, който при моя бебошок е много ефикасен - веднага го успокоява. Изписа и хапчета Дормикинд, които му давам преди сън, за да спи по-спокойно. С тези медикаменти положението стана търпимо - малкия почна да спи по-спокойно и продължително и пак ядеше. Първо венците му се подуха, после побеляха и накрая зъбчетата пробиха. Сега чакаме изкаралите зъбчета да пораснат и другите да се покажат и общо взето така протичат нещата при нас.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт