Май започна вече да ме "действа"

  • 1 222
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 370
От едно известно време се улавям,че започвам да "поддавам" на жалния-и понякога инатски-плач на Стасито. Пример от днес-давам му його-десертче,ама то малко,свърши,той писна,не мога да го укротя,че като рееееевна едно жаааално,с реки от сълзи,стои в проходилката и ми къса сърцето. И...аз уж съм "твърдата" у дома, ама май взех да поддавам. Не мога да го гледам така жален бе,имам усещане,че съм най-лошата,коравосърдечна или нещо там друго майка.
Имали ли сте такива етапи? Как ги преодолявате? И как да разбера дали наистина ме манипулира или има нужда от още нещо? newsm78
Хем искам да възпитавам правилно,хем ми е жал....а сега де...... ooooh! Cry

# 1
  • Мнения: 6 164
Ами ако опиташ да му отклониш вниманието и да го баламосаш с играчка или нещо друго? Със сигурност за вкусотийките ще те манипулира здраво. А чак пък нужда да има от нея, силно казано. Няма да си коравосърдечна, просто ще го надхитриш. Wink

# 2
  • Мнения: 5 370
Ами ако опиташ да му отклониш вниманието и да го баламосаш с играчка или нещо друго?
Пробвах бе,мила,ама не би. той просто явно вече ЗНАЕ КАКВО ИСКА и не се поддава на забаламосване Sad

# 3
  • Мнения: 7 837
Ще мине още малко време и ще започнеш да  различаваш, кога се лигави и кога - не. Разликата в поведението на Самуил е все по-осезаема. Да не говорим за цупенето и кълчотенето, което започва, когато кажа НЕ  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 9 900
пък аз си мислех, че моят вече ме работи Simple Smile отсега си представям как точно ще си цупи долната устничка 3 секунди преди да каже уаааа, като стане на възрастта на Стасито Simple Smile

# 5
  • Мнения: 3 698
Ами моят съвет е като те "действа" и ти го "действай", вземи го, намачкай го, нацелувай го, нагушкай го, кажи му, че е най-прекрасното нещо в живота ти и го обичаш повече от всичко на света , а ако продължава да плаче...дай му още едно десертче Grinning
/Аз така бих постъпила, може и да не е правилно Laughing /
Весела Коледа!!!

# 6
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Действат ни!
МОето дете само като чуе "не" или нещо друго къзъно със заповеднически тон нацупва много смешно устни и почва да реве и то с истински крокодилбски сълзи - но не спира да ме гледа - как реагирам... Ако съм със сърдита физиономия -0 реве, ако се ухиля - поревава още секунда-две-три и се ухилва и той. МАнипулатор и театрален артист. Научил се е и да ходи и да подвива многострадално, ма без да реве.

Сетонче - гушкането с нищо не помага когато искаш да възпитаваш детето - както е в моя случай! И уви, май ТОЙ мене възпитава!

# 7
  • Мнения: 1 858
Действат ни!
МОето дете само като чуе "не" или нещо друго къзъно със заповеднически тон нацупва много смешно устни и почва да реве и то с истински крокодилбски сълзи - но не спира да ме гледа - как реагирам... Ако съм със сърдита физиономия -0 реве, ако се ухиля - поревава още секунда-две-три и се ухилва и той. МАнипулатор и театрален артист. Научил се е и да ходи и да подвива многострадално, ма без да реве.

Сетонче - гушкането с нищо не помага когато искаш да възпитаваш детето - както е в моя случай! И уви, май ТОЙ мене възпитава!

лелел все едно за моя Светли говориш!

# 8
  • Мнения: 4 629
И при нас имаше такъв период на тръшкане (аз му викам), но за сега е отминал. Аз за неща, за които искам да науча сина си не му отстъпвам -пък било то и да плаче.  Виж за примера, кото си дала с киселото мляко аз бих му дала още. Храна не му отказвам - той си знае колко му се яде. Но не му се поддавам, когато иска да гледа повече от 1 час телевизия на ден, когато иска да бърка в контактите, когато иска да вади ножовете от миялната машина.... ей за такива неща и да плаче не става на неговата. Аз не се считам за коравосърдечна майка заради това  Peace

# 9
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Ейййййййййййййй ама чак на 9 месеца ли е започнало да те действа детето.Аз от първия миг съм така Wink Hug

# 10
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Действат ни!
МОето дете само като чуе "не" или нещо друго къзъно със заповеднически тон нацупва много смешно устни и почва да реве и то с истински крокодилбски сълзи - но не спира да ме гледа - как реагирам... Ако съм със сърдита физиономия -0 реве, ако се ухиля - поревава още секунда-две-три и се ухилва и той. МАнипулатор и театрален артист. Научил се е и да ходи и да подвива многострадално, ма без да реве.

Сетонче - гушкането с нищо не помага когато искаш да възпитаваш детето - както е в моя случай! И уви, май ТОЙ мене възпитава!
Абсолютно съм съгласна, чи ни действат, чак ни работят Wink...аз лично никога не отстъпвам, иначе лиготията става пълна Crazy

# 11
  • Мнения: 1 032
пък аз си мислех, че моят вече ме работи Simple Smile отсега си представям как точно ще си цупи долната устничка 3 секунди преди да каже уаааа, като стане на възрастта на Стасито Simple Smile

Сега при вас е рай, гледй какво става като се очовечат малко. Мойта щерка ме прави дива от поне месец. Когато реши, че иска нещо става лудница. Викове, ревове и протяга ръчички, за да си го вземе сама. Понякога със закачки номера минава, но не винаги за съжаление.

# 12
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Действат ни!
МОето дете само като чуе "не" или нещо друго къзъно със заповеднически тон нацупва много смешно устни и почва да реве и то с истински крокодилбски сълзи - но не спира да ме гледа - как реагирам... Ако съм със сърдита физиономия -0 реве, ако се ухиля - поревава още секунда-две-три и се ухилва и той. МАнипулатор и театрален артист. Научил се е и да ходи и да подвива многострадално, ма без да реве.

[/quotе]

За моята Алекс ли говориш? Laughing-Същата работа.

Пресен случай от сутринта; Алекс посяга да ме удари Shocked,аз й хванах ръката и й казах:"не така,така само лошите деца правят" и като ревна и като се нацупи,леле,няма укротяване.

Общо взето ме работи от както се е родила.

# 13
  • Мнения: 8 769
Сърдечко, това не е класическо действане. Ела да видиш дъщеря ми на 2г10м и тогава ше видиш за какво става дума-не се затваря таз уста, и като каже искам посинявам от обяснения защо не може и не трябва.
Спокойно, трябва да покажеш кой си и защо си още отсега, защото после става по-трудно.
Филип също ме нерви и реве, искайки си своето, обаче, когато знам, че основните му нужди са задоволени, ясно е, че реве от глезотия, която се изразява да го нося на ръце и да иобикалям къщата. Ами сори, мой човек, няма го майстора. И сега, мога да ти споделя, че реве и обикаля двете стаи, ама и аз съм човек, и аз имам работа Mr. Green

# 14
  • Мнения: 5 228
Действат ни и още как! В общи линии обикновено знам кога става въпрос за глезене и кога не, но малките манипулатори все нещо ново измислят.  Simple Smile Дъщеря ми беше болна миналата седмица - разстройство и повръщане. Видя, че като повръща много се притеснявам и сега щом се опитам да я накарам да направи нещо, което не иска, се прави, че ще повърне. Много ми е смешна и в такива моменти просто не мога да не се разхиля.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт