ВъпРосчЕ кЪм имЕнаТа на ВикИ...койТо мОже Да поМоГнЕ

  • 581
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 430
Отскоро ме гложди един въпрос  newsm78
... значи, като се роди малкия го писахме само с две имена - Виктор Коджабашев, т.е. на канадските документи навсякъде е две имена -  от тук му направихме и български акт за раждане, където обаче е с три имена Виктор Мирославов Коджабашев

Имате ли представа дали няма да имаме проблем с това като се прибираме в Бг-то или въобще дали ще го смятат за един и същи човек newsm12
Ох, дано съм задала правилно въпроса и ме разберете Hug

Благодаря ви предварително Hug

# 1
  • Мнения: 1 909
Не би трябвало да е проблем.
Аz съм тук с 2 имена, а в българските документи с три. Сара пък и в блгарските е с две.

# 2
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
Дидка, а честито ти коремче!
Няма да имаш никакви проблеми, мойто овне по местните док е с 4 имена, а в бг с 3, ама тук няма а накрая, а в бг има а, така че всичко е ок, споко.
Тук влизам с местни документи, в БГ с бг-ииски

# 3
  • Мнения: 3 098
И аз мисля,4е няма да е проблем.В България ги интересуват бг документите,друго не.

# 4
  • Мнения: 964
И аз да питам,неможе ли направо с три имена да ги напиша като се родят.Тука нали така ги пишат с две лични имена Мариа Ана еди ква си... мойте немога ли да ги запиша с Лично Бащино и Фамилно и в Американският акт за раждане?

# 5
  • Мнения: 7 605
Не се притеснявай, няма да има проблем. Аz по рождение съм германска гражданка, беz баЩино, и много по късно (на 16 години бях) вzех българското гражданство. Та тогава ми писаха и баЩиното, БГ акт zа раждане дори нямам, т.е. името ми по акта zа раждане не съвпада с името ми по българските документи. Все оЩе съм си с двойното гражданство и до ден днеШен никой не е питал zаЩо в единия паспорт съм само Татяна, а в другия Татяна Константинова  Wink

С 2 думи - споко  Wink

# 6
  • Пловдив сега England( Farnham)
  • Мнения: 298


  Виждам ,че вече са ти казали ,но и аз да споделя Laughing.
 Моя син е по същия начин,тук е с 2 имена ,а на Бг документите с три.Никъде нито ни питаха, нито гледаха с колко имена е,само дето се притеснявах и чудих как ще минем границата.
 Затова спокойно,няма да имаш проблеми.
  Поздрави от нас и леко бременеене. Hug

# 7
  • Мнения: 2 452
Отскоро ме гложди един въпрос  newsm78
... значи, като се роди малкия го писахме само с две имена - Виктор Коджабашев, т.е. на канадските документи навсякъде е две имена -  от тук му направихме и български акт за раждане, където обаче е с три имена Виктор Мирославов Коджабашев

Имате ли представа дали няма да имаме проблем с това като се прибираме в Бг-то или въобще дали ще го смятат за един и същи човек newsm12
Ох, дано съм задала правилно въпроса и ме разберете Hug

Благодаря ви предварително Hug


Аз питах за себе си в българското посолство, т.к. в канадските си документи си премахнах бащиното име (обикн. ми го пишат като второ лично, к. ме дразни) и си добавих името на мъжа си с чертичка към фамилното. Попитах как да направя корекцията в българските си документи - да махам ли и оттам бащиното - отговориха ми, че не е проблем да има разминаване; само трябва да представя удостоверението за брак, за да добавят името на съпруга ми към българските ми документи, където ЩЕ остане бащиното ми име. Това е "официална"  информация (доколкото може да се вярва на нашите хора из посолствата).

# 8
  • Мнения: 7 430
Благодарско момичета - кокичета   bouquet

Да бях ви питала по рано, че да не си го слагах...
Просто някой тук ми беше казал, че съм можела да имам проблеми я на граница, я някъде другаде

Кита и дидалекс - благодаря за пожеланията Hug Hug Hug

# 9
  • Мнения: 7 430
И аз да питам,неможе ли направо с три имена да ги напиша като се родят.Тука нали така ги пишат с две лични имена Мариа Ана еди ква си... мойте немога ли да ги запиша с Лично Бащино и Фамилно и в Американският акт за раждане?

Няма проблем за това да го пишеш така - просто на първото име трябва да впишеш две имена...тук една мама точно така направи Wink

Лаура, благодаря ти за инфото Hug

# 10
  • Мнения: 964
Успокои ме Дидке аз държа да имат и бащино и фамилно име и в двата вида документи.
Сега да те питам още нещо,ние нали сме девойки мога ли да им напиша фамилното име Игнатова при положение, че тати е Игнатов.Ние сме женени в Бг и аз се водя Игнатова а той Игнатов,дали ще ми направят проблем ако искам да имат мойто фамилно име,то не че на татакото не е същото ама заради едно А знае ли човек. newsm78

# 11
  • Мнения: 7 430
Успокои ме Дидке аз държа да имат и бащино и фамилно име и в двата вида документи.
Сега да те питам още нещо,ние нали сме девойки мога ли да им напиша фамилното име Игнатова при положение, че тати е Игнатов.Ние сме женени в Бг и аз се водя Игнатова а той Игнатов,дали ще ми направят проблем ако искам да имат мойто фамилно име,то не че на татакото не е същото ама заради едно А знае ли човек. newsm78

Не, мила...няма да имаш никакъв проблем  Wink
Значи в болницата ще ви дадат да попълните едни документи, на тях ще  напишете точно имената, които искате да носят мацките Heart Eyes и така ще ги пратите за акт за раждане Hug

# 12
  • Мнения: 964
Мерси мерси за инфото  bouquet  bouquet

# 13
  • Мнения: 1 116
Успокои ме Дидке аз държа да имат и бащино и фамилно име и в двата вида документи.
Сега да те питам още нещо,ние нали сме девойки мога ли да им напиша фамилното име Игнатова при положение, че тати е Игнатов.Ние сме женени в Бг и аз се водя Игнатова а той Игнатов,дали ще ми направят проблем ако искам да имат мойто фамилно име,то не че на татакото не е същото ама заради едно А знае ли човек. newsm78
Zhana тук всичко може, както ги напишете в документите които ще попълните в болницата за акта за раждане, така ще ги запишат. Тук няма правило както в БГ за образуване на фамилното и бащиното име.
В документите които попълнихме в болницата когато Кристина се роди, имаше - име, бащино и фамилно. В акта за раждане обаче няма бащино, това което го бяхме записали като такова й го бяха сложили след личното, т.е. като второ лично, така е и в тукашния паспорт, с две лични имена Кристина Пламен(ние не сложихме окончанието -ова за бащино, само на фамилното) В българските документи си е с бащиното и фамилно.

Общи условия

Активация на акаунт