Когато децата са болни...

  • 396
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 392
Не знам дали е тук мястото, но търся съвет и информация за инцидентно гледане на дете, когато е болно.
Естествено, не става дума за целодневно гледане на лежащо болно дете, а по-скоро за спешна помощ, когато изведнъж някоя сутрин/вечер детето се окаже с температура, конюнктивит и разни такива. Тогава просто имам нужда от половин ден да си организирам работата в службата и да предупредя, че ще отсъствам.
Дали се намират такива гледачки, не само с непостоянна, но и с несигурна заетост и евентуално с какво заплащане?
Разбира се ако имате идеи как по друг начин може да се организира човек, приемам всякакви съвети.

# 1
  • Мнения: 1 172
Вариант, който наши приятели практикуват - уговорили са се с 2-3 лелки от яслата на детенцето им. Ако имат такъв проблем, някоя от лелките (която не е на смяна) им гледа детето и после заминава на работа - яслата им е в квартала. Също така, през почивния месец за яслите, пак някоя лелка е ангажирана с целодневното гледане на детенцето.
Друг вариант е да разпиташ за някоя съседка, която би гледала детенцето при извънредни случаи, но това не й е основен източник на доходи... т.е. не държи да има уговорен ангажимент, а просто ще ти направи услуга, за която ще получи изв. сума... Има такива баби, които не искат да поемат целодневни ангажименти към деца, но биха се справили с по-краткосрочни ангажименти.
Това са само идеи. Ние сме целодневно с детегледачка - гледа го и болен, и здрав. Освен това и аз, и съпруга ми можем да работим и от нас ако се наложи, така че нямам личен опит.

Общи условия

Активация на акаунт