Нямам кърма!!!

  • 1 009
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 371
Здравейте мами! Аз родих на 31.08.04 едно малко момченце (едва 1.850кг). Вече не е в кувиоз, но още не може да суче и е със сонда. Сега го учат с биберон и мога аз да се изцеждам и да му давам, но няма какво да цедя. Пия бирена мая, мляко, кой каквото ми каже-без резултат. От двете гърди изцеждам 5г общо. Моля, ако някоя е имала подобен проблем да ми пише. Благодаря предварително!!!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 157
И аз се боря с недостига на кърма.
Освен бирената мая / 3 пъти по 1 табл./, пия български лактогонен чай / 3 пъти по 100 г/ и Церукал / 2 пъти по 1 табл. - сутрин и вечер/. Церукалът е против повръщане, на по препоръка на педиатърката го взех, т.к. едно от страничните му действия било стимулиране на лактацията. Пробвай, при мен има ефект.
А една моя позната само с редовно изцеждане с физиологичната помпа на Авент си увеличи кърмата. В началото дохранваше две трети с добавка, после мина на една трета, а сега са изцяла на кърма, че и остава за замразяване. Аз започнах от няколко дни с такава помпа да се цедя и не знам при мен какъв ще е резултата. Иначе с другия модел беше голям кошмар и я бях зарязала.

# 2
  • Мнения: 503
Да, Sunny_bunny ти е дала много добри съвети! Само да добавя, 4е има слу4аи, и то не малко, при които жени са кърмили дори осиновените си бебета!!! Лактацията се предизвиква то4но 4рез изцеждане, и то 4есто - на 1.5-2 4аса, и обикновено до няколко седмици поти4а кърма!!! И щом нераждали жени са успели, и ти можеш! Това е най-естествената функция на гърдите.
Браво  Hands Clap  за желанието ти да дадеш най-доброто на бебе4ето! И успех!  Hands Thumbsup

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
С две ръце съм за помпата Авент.Купи си и цеди интензивно през час по десетина минути всяка гърда, дори и нищо да не пуска.Аз в началото цедях по десетина милилитра, сега на ден ми остават по около 300 мл./Нико е на месец и половина/.На мен лично много ми помогнаха и суровите бадеми и то без да знам, че имат такъв ефект/следователно не е резултат на самовнушение/ - просто случайно си купих сурови от Била, вместо печени.Кърмата ми се увеличи още на следващия ден.И досега си похапвам от време на време Wink
А бебчето недоносено ли е?Може пък заради това да ти закъснява малко млякото?Не се притеснявай, щом имаш желание да кърмиш, обезателно ще се получи, само спокойно и си повтаряй, че ще стане - това най-много помага!

# 4
  • Мнения: 713
Ако можеш да вземеш дрешка, която детето е носило, помириши я и я прегръщай с любов в къщи. Представяй си, че с бебчо скоро ще се гушкате и тем подобни. Това наред с изцеждане може да помогне. Както мамите са писали не се притеснявай и се успокой. Успех!

# 5
  • sofia
  • Мнения: 769
Искате ли хомеопатично за кърма?
Пишете и ще ви пратя на ЛС.

# 6
  • Мнения: 2 807
като за начало пробвай да се изцеждаш на ръка - навсякъде в родилните домове това препоръчват. За съжаление на мен нямаше кой да ми покаже как точно става, а сама с книгите - нещо не се получи. Иначе изцеждах с помпата на Avent. Страхотна е!!! Много ми помогна!Сущо така си почивай редовно, включително и през деня, храни се разнообразно, яж повече течни храни, пий 2-3 литра течности - предимно вода. Не се препоръчва големи количества мляко(можеш да се консултираш с педиатър). И се нагласи психически, че ще кърмиш. Мисли си само хубави неща. Добре ще е и ако има кой да ти помага в началото! Успех!!!

# 7
  • София
  • Мнения: 2 249
Нормално е да изцеждаш толкова малко при положение, че бебeнцето не е било с теб. То най-добре стимулира лактацията. Както и другите жени са ти казали, най-добре е да си вземеш помпа, а не да се ицеждаш на ръка. Проблемът при изцеждането на ръка е , че  изцеждаш само млякото, което се е събрало отпред, но не и нагоре по каналчетата, а то е някъде окол. 1/3 от цялото. Изцеждането на ръка много трудно задейства рефлекът на потичане на млякото ,при което слиза и горното мляко. Авент наистина е много добра помпа. Някъде четох за жена, която е нямерила ел. болнична двойна. Не взимай от тези тип спринцовка, защото те не могат да изцедят повече отколкото ако се цедиш на ръка.
Изцеждай често както са ти писали и ще успееш! Страхотно е, че се опитваш да дадеш най-добрата храна на детето си!!
А бебенцето ти преждевремннно ли се роди?
Стискаме палци бързо да растете!!!!

# 8
Цитат на: krasi
Здравейте мами! Аз родих на 31.08.04 едно малко момченце (едва 1.850кг). Вече не е в кувиоз, но още не може да суче и е със сонда. Сега го учат с биберон и мога аз да се изцеждам и да му давам, но няма какво да цедя. Пия бирена мая, мляко, кой каквото ми каже-без резултат. От двете гърди изцеждам 5г общо. Моля, ако някоя е имала подобен проблем да ми пише. Благодаря предварително!!!


Другите мами са ти написали всички съвети за увеличаване на кърмата, но аз ще ти кажа да не се притесняваш и ако не дойде.
Моето бебче е на 2 месеца, а кака й е на 2 годинки. И двете кърмих само 50 дни. Колко сълзи изплаках, че няма кърма да им дам...само аз си знам. Каката я храних с НАН1, всички баби и дори педиатърката каза, че сега бебето ми можело да напълнее, да има по-голяма глава, да получи алергии.Глупости!
Прекрасни са и двете! В днешно време млеката заместители на кърмата са много осъвършенствани, освен запека, който го имат и децата на майчина кърма, нищо  друго не ни тревожи.
Бъди спокойна, пробвай всичко, но ако не става без угризения и сълзи дай на бебчо адаптирано мляко.
Успех и да сте здрави!

Общи условия

Активация на акаунт