А коя книга четат в момента децата ви? - 2

  • 53 433
  • 748
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 4
В момента девойката се е захласнала ( с малко моя помощ  Blush ) по Роалд Дал. След като аз и прочетох Матилда миналата година, сега тя прочете  Вълшебния пръст, а в момента чете Чарли и Шоколадовата фабрика. Интереса се появи след като гледа филмирана Матилда и после пожела да й я прочета. Важното е , че много и допада.

# 451
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
На 9. Завърши втори клас.
Мерси, значи не е за пубери.

# 452
  • Русе
  • Мнения: 11 913
На 9. Завърши втори клас.
Мерси, значи не е за пубери.
  Това е от книгите,за които няма възраст за четене след като се открие. И моят е 9 годишен, но още не е дорасъл за нея.

# 453
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
  Това е от книгите,за които няма възраст за четене след като се открие. И моят е 9 годишен, но още не е дорасъл за нея.
Много точно казано.
Няма как всички 9годишни (съвсем примерно) да възприемат еднакво дадена книга.
Иначе по мое мнение както пише в някои книги (на изд. Народна младеж), тази е за средна и горна училищна възраст по скоро. Това като насока и най-важно е преценката за конкретния читател. 
И е една книгата, с разминавания в заглавието през годините и издателите.

Ето малко за историята на книгата, а също и откъси от нея.

# 454
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Отново тази:

# 455
# 456
  • у дома
  • Мнения: 7 140
От библиотеката ли я взехте или си я купихте-питам,защото от няколко години се убивам да я търся тази книга и е няма никъде-при нас даже и в библиотеката я няма  Twisted Evil

# 457
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Моята дъщеря чете " Принцът и просякът". Предната книга, която прочете беше " Старогръцки митове и легенди"- много и хареса.

# 458
  • Мнения: 415
От библиотеката ли я взехте или си я купихте-питам,защото от няколко години се убивам да я търся тази книга и е няма никъде-при нас даже и в библиотеката я няма  Twisted Evil

Ти на това издание ли дъжиш или искаш да имаш "Крокодила Гена"? Ако е второто има ново издание на "Дамян Яков".

# 459
  • Мнения: 668
А има ли Чичо Фьодор.
Започнахме го с дъщеря ми от една книжка от моето детство, но се оказа, че има много липсващи страници... А и хареса много

# 460
  • София
  • Мнения: 15 198
Днес, за един ден, е прочел това издание на Басните на Лафонтен:



Радва ме. Чете с удоволствие.  Heart Eyes

# 461
# 462
  • Варна
  • Мнения: 2 576
От библиотеката ли я взехте или си я купихте-питам,защото от няколко години се убивам да я търся тази книга и е няма никъде-при нас даже и в библиотеката я няма  Twisted Evil
От библиотеката я взехме, даже имаше няколко бройки Wink.

...
Ти на това издание ли дъжиш или искаш да имаш "Крокодила Гена"? Ако е второто има ново издание на "Дамян Яков".
Книгата се казва "Новите приключения на крокодила Гена" и е продължение на "Крокодила Гена".

# 463
  • у дома
  • Мнения: 7 140


Ти на това издание ли дъжиш или искаш да имаш "Крокодила Гена"? Ако е второто има ново издание на "Дамян Яков".
Това издание си го имаме ,но то не включва Новите приключения на крокодила Гена,даже имаме и едно издание от моето детство,в което пък са събрани крокодилът Гена,Чичо Фьодър,кучето и котарака и Гаранционните човечета,но това което търся пак липсва...
Solar Wind,мерси за  информацията,аз така и реших,но за съжаление в нашата градска библиотека няма.

# 464

Общи условия

Активация на акаунт