Шум на сърцето

  • 7 899
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 666
Бебето ми  се роди  с шум в сърцето. Вече е на 6 месеца. Ако има други мами с подобен проблем, моля да ме посъветват нещол

# 1
здравеи аз сам една нава мама тук разбрах от радилното за този саит.Искам да ти кажа само че на сестрами малката се роди така но засега никакво лечение само всяка година ходи на преглед.Та тази година и казаха че само я следят с растежа се оправяло.Дано да е така желая всичко да е наред и при твоето бебче и на сестра ми.стискам палци

# 2
  • София
  • Мнения: 39 715
Потърсете с търсачката, има доста теми по този въпрос.
Аз сигурно за пореден път ще го напиша.
Аз съм била с шум, до към 1ви клас е отшумял.

На Дияна й откриха шум в 7мия месец. На 10месечна възраст я заведох на преглед в 3та градска. За мое щастие беше добре, и няма проблем. Не са й налагали лечение, одихме на контролни прегледи само.

При някои деца обаче се налага операция. Тук не съм компетентна, така, че някоя друга мама ще каже.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Бебето ми  се роди  с шум в сърцето. Вече е на 6 месеца. Ако има други мами с подобен проблем, моля да ме посъветват нещол

 заведи го в детската кардиология към трета градска(Д-р Велковски е национален косултант)за да си спокойна.Или в "Св.Екатерина" при Д-р Чилингирова или Д-р Кратунков и двамата са добри детски кардиолози.

Последна редакция: сб, 10 дек 2005, 15:33 от esprit

# 4
  • София
  • Мнения: 96
Хайде и аз да се включа. Родена съм с шум на сърцето преди почти 32 г. Бях диспансеризирана от бебе в 3-та градска. Ходех всяка година на преглед преди 15-ти септември. Слагаха ми отвреме на време разни диагнози: сраснала клапа, стеснение на аортата и др., но като се появи първия ехограф там (чаках повече от 6 м. за преглед)ги отхвърлиха. Надяваха се, че шума ще изчезне като порастна но не стана. В момента в картона ми пише (ако щете вярвайте) "безвреден шум на сърцето". Накратко казано в един шум на сърцето няма нищо фатално, ако няма друг проблем. Сега просто си ходя на профилактичен преглед и си живея съвсем нормално. Дори ненормално бих казала, защото в работата съм подложена на непрекъснат стрес и голямо натоварване.

# 5
  • Мнения: 423
Росито, когато беше на 6 месеца една лекарка каза, че била с шум на сърцето. Обаче да не сме се притеснявали, щяло да мине като се изправи от легнало положение т.е като се научи да седи и още повече - да ходи. Така и стана, израстна го.

# 6
zdravei te, az se kazvam Neda i vse oshte nqmam dete,ala se interesuvam  ot  vsicko svurzano s tqx,edin den i az shte imam:)i vqrvam ce roditelite sa gotovi na vsicko za decata si Simple SmileSimple SmileSimple Smile
iskam da spodelq neshto s maikata na tova bebce koeto ima shum v sirceto. poznavam xora koito sa imali seriozni problemi s novorodenoto si ili s po golqmo dete i sa razreshili tezi problemi kato sa davali na deteto si nujnite mu vitamini za da mu povishut inuniteta. ako  se itresuvate povece mi pishe te. vqrvam  ce deteto vi shte bude dobre Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 7
  • Мнения: 574
Аз пък съм на 32г и когато бях на девет ми направиха операция и после още една на 12г.,защото имах шум/порок на сърцето/ и сега чакам второ бебче.Някой деца го израстват без проблеми.Сега за моята операция са нужни 40-60мин и на другият ден си на работа ,защото не те режат.Аз съм от Варна ,но ако трябва да помогна ,потдържам връзка с моите специалисти.Тук също знам,че има клиника.Най-важното е да отидетена добър лекар за точна диагноза.

# 8
  • Мнения: 8 769
Пролетина, казаха ли ти за какъв шум на сърцето точно става въпрос?
Синът ми също се роди с шум на сърцето. Ходихме на кардиолог, преглежда с някакви много важни ултразвуци и проччие и отсече, че става дума за "функционален" шум на сърцето, който отшумявал. Сега трябва на 6м. да ходим и дапроверяваме.
За срамотиите не сме ходили, когато стана на 6м. Embarassed защото там дерат яко кожи. Търсим друг кардиолог с по-тънка тарифа. Wink

# 9
  • Мнения: 35 891
и моята дъщеря е с шум
ходихме в трета градска, прегледаха я, за сега всичко е нормално, лекарите очакват да изчезне
записаха ни консултация за времето, когато ще е на годинка
за операция ще се мисли в училищна възраст, ако да тогава не е изчезнал
това е на кратко, дори го бях забравила

# 10
  • София
  • Мнения: 4 570
Здравей,Пролетина.Не пишеш откъде си? Моят син също се роди със шум на сърцето.На 2 мес. го водих в 3-та градска при Велковски и ни казаха, че е с малък междукамерен дефект.Викаха ни на преглед през 6 мес.Но на последната консултация ни казаха- през година.Пиши откъде си и ако искаш телефони.Но е хубаво да отидете и да видите на какво се дължи шумът. Успех.

# 11
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Здравей,
не пишеш какво точно са Ви казали, но нека да ти кажа и аз нещичко, пък...
Нормално е човек да се стряска, щом диaгнозата е свързана със "сърце", но в случая със сърдечен шум - що се отнася до повечето от случайте/НАДЯВАМ СЕ И ВАШИЯТ ДА Е ТАКЪВ/ действително няма за какво да се притесняваш.Когато лекарят каже, че бебето има сърдечен шум, това означава, че по време на преглед се чуват аномални сърдечни шумове, предизвикани от бързия кръвен поток, преминаващ през сърцето.Според силата на шумовете от едва доловими до доста високи - до степен да заглушат нормалните сърдечни тонове, според тяхното местонахождение и според вида им /ритмични или вибрации, изострени, тътнещи/ лекарят е трябвало да ти каже за какво иде реч и по това да се ориентирата за какъв шум говорим.В повечето случай сърдечният шум е резултат от несързмерности във формата на сърцето, възникващи в процеса на неговия разтеж.Такъв тип шум се нарича "функционален" или "безвреден".Често се случва шума да изчезне когато разтежа на сърцето приключи. Simple Smile
Но все пак е добре да се отбележи в детското картонче за всеки случай, но пак повтарям нищо обезпокоително - ИСКРЕННО СЕ НАДЯВАМ ДА Е ТОВА КОЕТО ТИ ОПИСАХ ПО ГОРЕ, но ако все пак сме сгрешили, лекарят ще те уведоми и ще дадат курс за лечение.В повечето случай не пречи на активността сега и занапред и дори е добре да го караш да е по активно бебчето - изключение правят бебчетата които се задъхват, но ти не пишеш да имате такива симптоми и аз пак подчертавам ТОВА Е ВРЕМЕННО И С ВРЕМЕТО ШЕ ИЗЧЕЗНЕ.Просто помоли доктора да ти обясни точно какъв е сърдечния шум, който е открил и както са ти казали по горе отиваш в 3 Градска болница и всичко ще е наред Grinning
Това е което съм прочела и знам и респективно мога да ти кажа.
Прегръдки и усмивки!

Последна редакция: пн, 12 дек 2005, 18:54 от s_sunny

# 12
Здравейте,
имам син на година и три месеца, след раждането му, лекарите откриха шум на сърцето, който понякога изчезва. Притеснява ме това, че отвреме навреме устичката му посинява. Имал ли е някой такъв проблем, на какво може да се дължи?! Възможно ли е да се дължи на проблеми със сърцето!? Благодаря на всички предварително.

# 13
  • sofia
  • Мнения: 769
Ako детето ти е весело и тича и играе без да се задъхва лесно и след това да е отпаднало. няма за какво да се притесняваш. При децата посиняването на устните, ушите, ръцете е по скоро от студ, поради още развиваща се кръвоносна система.

# 14
  • Мнения: 14 133
И моят син имаше шум на сърцето, койт откриха около 6-ия месец, но след това изчезна.Права е aja, че след като детето е жизнено и не се задъва лесно, нява за какво да се притесняваш.

Общи условия

Активация на акаунт