нова ваксина

  • 1 344
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 64

Здравеите мами,някой слагал ли е умъртвена ваксина полиомиелит в комбинация с дифтерит коклюш,тетанус , менигит и пнемвония-продават се комвинирани,от другата седмица пускат нова ваксина Pentaxim.
Педиатърката в болницата при която ходиме не ми е препоръчва защото има менингитна,а другата педиатърка при която ходиме и си плащаме горещо е препоръчва и каза че работи с нея от 6 години,родителите са си е внасяли от чужбина ,а сега ве4е е на пазара в България

# 1
  • Мнения: 790
Може би в Майките ще получиш повече отговори на тази тема.
Ние слагахме стандартните ваксини.

# 2
  • Мнения: 2 543
Виж какво прочетох днес в Здравния форум. Не те агитирам, просто информативно. Аз нямам опит с тази ваксина.

А знаете ли нещо за ваксината Пентаксим? И евентуално каква и е цената.
Не я използвайте засега. Предпочетете Инфанрикс-ИПВ-Хиб.
Пентаксим е DTaP+IPV+Hib на Aventis. Преди един месец тяхната шествалентна ваксина Hexavac бе анулирана в цяла Европа поради липса на ефективност. И то не само на Хепатитната компонента както Авентис се опитваше да убеждава...

# 3
  • Мнения: 7 640
Струва около 60 лв мисля. Ние сложихме убитата на Аветис-TetraAct ДТК+коклюш+менингит и отделно убитата полио IPV. Абсолютно без странични ефикти-компреси, температури, рев и пр.
Колкото хора-толкова мнения. Послушай педиатъра, на когото вярваш.

# 4
  • Мнения: 411
И аз много се чудя какво да правя с полиомиелитната newsm78,но щефката на нашата педиатрия,каза,че циганите били страшен развъдник на болесста,само за миналата година,в нашия малък град е имало 20-тина болни деца.А умъртвената ваксина не създавала достатъчен имунитет...а върви решавай сега!

# 5
  • Мнения: 127
Ние сложихме на Ивайла ваксината PENTANAX. Тук обикновено използват само нея. Прие се много добре от малката. Послушай този педиатър, на когото имаш повече вяра, т.е доказал се е пред теб и детето с компетентност. Laughing

# 6
  • Мнения: 1 599
Ние му слагаме Инфанринкс на Глаксо смит клайн, а полиото е от ЗК.

# 7
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Послушай този педиатър, на когото имаш повече вяра, т.е доказал се е пред теб и детето с компетентност. Laughing

Това мисля и аз! Peace

# 8
  • Мнения: 127
Извинявам се за грешката.  EmbarassedВаксината, която бият тук е PENTAVAC.

# 9
  • Мнения: 660
Въпросът с ваксините изобщо е много дискусионен , вече и в световен мащаб! Само за сведение ще кажа , че живата полио-ваксина е абсолютно забранена именно във Франция /???/ , която чудно защо я произвежда за останалите страни и смело я разпространява !!! Това вече е напълно достатъчно условие да се усъмним в "добронамереността " на френските фармацевтични компании ! Тази ваксина е жива , което само по себе си означава , че Е в състояние да разболява  /особено по-чувствителните към подобен род интервенции деца /.
На мама Aleyna само ще кажа , че това , което твърди нейната педиатърка граничи с измислица ! Преди около 5-6 г. имаше един единствен случай в Бургас ,заради който СЗО проведе в България ДВУКРАТНА допълнителна имунизация , а какво остава ако случаите са 20 ? На мамите , които се чудят дали да слагат петорни , шесторни ваксини бих предложила да си представят какво преживява един организъм / и то толкова крехък / , ако го атакувате с всички изброени заболявания ЕДНОВРЕМЕННО , и то заобикаляйки естествените имунни бариери по толкова подъл начин т. е. директно в кръвният ток .
Дано не съм ви се сторила много гневна , но се опитвам да предизвикам малко размисъл , а не сляпо доверие !   

Общи условия

Активация на акаунт