Термометър за БТ

  • 2 067
  • 16
  •   1
Отговори
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 575
Имам въпрос относно това, какъв термометър се ползва при мерене на БТ?
Ендокриноложката ми каза да си взема обикновен живачен термометър, а тук като прегледах форумите и библиотеката май трябва да е някакъв специален.
В аптеките продават ли такива специални термометри и на какви цени са?
Освет това ме не ми стана много ясно по едно и също време сутрин ли се мери температурата или когато се събудя, независимо от часа? Питам защото през седмицата за работа се събуждам в  6 часа, а събота и неделя, обикновено си поспивам малко повече? Как да постъпя?

# 1
  • Мнения: 357
Става и с живачен, но трябва винаги да я мериш еднакво дълго, мин 5 мин и доколкото знам по едно и също време. Навивай си часовник събота и неделя, мери си БТ, запиши си стойността и продължавай да спинкаш  Wink
Желая ти успех

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Имам въпрос относно това, какъв термометър се ползва при мерене на БТ?
Ендокриноложката ми каза да си взема обикновен живачен термометър, а тук като прегледах форумите и библиотеката май трябва да е някакъв специален.
В аптеките продават ли такива специални термометри и на какви цени са?
..................
Освет това ме не ми стана много ясно по едно и също време сутрин ли се мери температурата или когато се събудя, независимо от часа?

Използват се и двата вида термометри , който искаш си избери , въпроса е на теб да ти е удобно , няма "трябва "  относно вида му.  Дигиталните са на цени от 9 до към 12- 15 лв . Аз ти препоръчвам ако избереш дигителен , да си вземеш такъв с памет . И както ти е казала Марлийс мериш сутринта , изключваш го и продължаваш да спиш , а когато станеш можеш да видиш измерената темпертура , благодарение на паметта .
.............
Ето темата , в която много ясно е обяснено и я има в библиотеката , а ти казваш , че си чела  Rolling Eyes .

# 3
  • Мнения: 7 718
Аз съм с живачен.
Мериш когато се събудиш. Плюс/минус час-два не е от никакво значение.
Не струва да се будиш само за да си премериш температурата в определен час.
Особено пък когато овулацията е далече.

# 4
  • Мнения: 2 120
Лали не е точно така.
Трябва да е в точен час и е хубаво да е между 5 и 7 часа сутринта.
Плюс, минус час ,два са от огромно значение, защото на всеки половин час в този интервал на време 5-7 часа, когато тялото е в покой температурата се променя.

# 5
  • Мнения: 7 718
Да, бе, да, хич не се връзвайте на това.
Да не говорим, че в клиниките по стерилитет изобщо не гледат с добро око на температурния метод.
Аз лично вярвам, обаче, при мен много точно показва овулацията, независимо, че меря между 7 и 9 сутрин. Когато се наспя.

# 6
  • Мнения: 2 120
Не говори така, моля те.
Първо - чела съм го в Библиотеката.
Второ - пробвала съм в 5, 6, 7, 8 и 9 ч.-температурата е различна.
Ако не вярвате прочетете или пробвайте.
Повече нямам какво да кажа по темата.

# 7
  • Мнения: 7 718
Ами явно си чувствителна, или аз - не.

# 8
  • Мнения: 9 063
Май и аз съм към нечувствителните Blush

# 9
  • Мнения: 2 120
Може и при няко жени да не отчита, щом казвате, както съм писала, но момичето да си я мери по едно и също време, поне ще се научи да засича овуто.
Вярно е,че лекарите не признават много, много този метод и се питам Защо?

# 10
  • София
  • Мнения: 2 340
На мен температурата ми се променя, ако я измеря веднага след събуждане или след като си полежа половин-един час в полусънно състояние, докато дойде "часа за мерене". С една или дори две десети, в зависимост от времето. Малко е объркващо, защото се будя в различни часове и понякога ми е трудно да се ориентирам каква точно е стойността. И дали да взема тази непосредствено след събуждането или онази с точния час.
Значи, все пак има значение, иначе защо се мери в някакво определено време, а не просто по някое време през деня.

Явно, както и при всичко останало, това с БТ е много индивидуално. Но като я помериш няколко месеца, ще й хванеш чалъма за твоя организъм.

# 11
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 575
О.К. ще се постарая да я меря по едно и също време.
Щом като лекарите не гледат с добро око на дози метод за следене на овулацията, какви са другите по-сигурни?

# 12
  • София
  • Мнения: 679
Преди да се роди бебека и купих живачен тернометър на Чико струваше около 2.80лв. Та той е доста точен и е направен с тази цел да се мери температурата анално. Препоръчвам ти го.
Имаме и два дигитални тернометъра, все дават отклонения.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
О.К. ще се постарая да я меря по едно и също време.
Щом като лекарите не гледат с добро око на дози метод за следене на овулацията, какви са другите по-сигурни?
Да , важно е да е по едно и също време , при мен също се променя БТ в различните часове .
По - точен метод( най - точния ! ) за засичане на ову е фоликулометрията но струва пари .

Вили изкушаваш ме с този живачен Чико  Thinking , ама недостатъка на живачните за мен е това , че не сигнализират , когато са измерили темп.  Sad , а аз си доспивам след меренето и е кофти с термометъра в дупета  Crossing Arms ) , а иначе и аз мисля , че са по - точни живачните , но пък нали се държи на двуфазността , а не конкретно на стойностите .

# 14
Момичета, а има ли особено значение дали температурата се мери анално, вагинално или в устата? Аз лично си меря температурата в устата вече втори месец и смятам, че замерванията отчитат точно овулацията. Какво е Вашето мнение, дали греша?

Общи условия

Активация на акаунт