За левичарите

  • 419
  • 5
  •   1
Отговори
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Забелязвам, че синът ми предпочита лявата си ръка, рита с левия си крак, държи играчката си в лявата ръка. Разбира се, употребява и дясната си, но като че ли по-малко. На каква възраст се разбира дали детето ще бъде десняче /дали е правилна думата, незнам! newsm78/ или левичарче?

П.П. Синът ми е на 2 г. и 3 месеца

                       Thinking       Thinking       Thinking     Thinking

# 1
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
Не че ще ти отоговоря конкретно на въпроса,  но пък ще запиша още един Ивайло в отбора на "левачката"
Мъника определено се наглася на топката все на лявото краче, качва стълби първо /и по скоро основно/ с левия крак, но пък храненето - там мятаме и с двете, даже май повече с дясната.
Моя татко е така - всичко с лявата, писаното с дясната / научен насилствено/, така че аз си го обеснявах с това.

# 2
  • София
  • Мнения: 39 718
Дияна когато я записах в яслата си беше 100% левичарка. Тръгна на ясла на 2.8г. А предпочитания за писане, рисуване, драскане, хранене и т.н. с лявата ръка забелязах доста по-рано.

Имаше още няколко теми по, но в момента не мога да ги изровя.

# 3
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Моя татко е така - всичко с лявата, писаното с дясната / научен насилствено/, така че аз си го обеснявах с това.


Не бих си насилвала детето да пише непременно с дясната ръка и тези едновремешни глупости са за #2gunfire. Нека си употребява детето която ръка си иска, я! Но се чудя дали вече със сигурност се знае коя ръка ще е водещата при децата на 2,3 години?!?! newsm78

# 4
  • Мнения: 1 370
Да се запишем и ние в отбора на левичарчетата!
Ерик, от както се е родил предпочита да върши всички дейности, които може разбира се с лявата си ръчичка. Използва дясната, но тя е като помощна. Взима всички предмети с лявата ръка, държи си шишето, слага си бибата, подава я за здрасти,  с нея прави жест за чао и сега се учим да яде с лъжичка с нея. И моят баща е левичар, може да има нещо по ген. Но дали ще остане така????? newsm78
Но в никакъв случай няма да го насилвам да пише с дясната.
Чувала съм от доста места, че левичарите били хора на изкуството.

# 5

Общи условия

Активация на акаунт