Хемоглобин 174 на 6-месечно бебе!!!!!!!!!!

  • 1 091
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 533
Мили мами, успокойте ме, че не е страшно! Хемоглобина на сина ми е 174 - адски високо. Лекарката ми каза да повторим изследването, защото според нея лабораторията не е читава. Но аз съм много, много притеснена - ами ако и утрешното изследване в друга лаборатория покаже пак прекалено висок хемоглобин??? Аз се притеснявах да на му е малко по-нисък, защото го кърмих изключително и го захраних на 6 навършени месеца, а то какво се оказва....

Последна редакция: пн, 19 дек 2005, 15:00 от Tea_

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Правилно ти е казала лекарката - повторете изследването (задължително в друга лаборатория),най-вероятно е грешка.В съседния форум една мама така я бяха наплашили със страшно висок ХБ,детето било обезводнено,дрън-дрън - и при повтарянето се оказа грешка.
Така че не бързай да се притесняваш излишно - ще видиш,че няма да има проблем Grinning

# 2
  • Мнения: 5 228
Норвално е да се притесняваш, но изчакай все пак повторното изследване - най-вероятно е грешка. Опитай се да не се притесняваш предварително. Стискам палци всичко да е наред.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 242
Дано повторните изследвания да са в норма и всичко да е наред. Praynig

# 4
  • Мнения: 6 243
Убедена съм, че е грешка!
Изобщо тия изследвания на ХБ на 6 и 12 м. все повече ми се струват една излишна глупост, заради която майките повече се притесняват, ама с тая здравна политика...

Успокой се и изобщо не си го слагай на сърцето. След два дни ще се похвалиш с едни чудесен резултат, сигурна съм!

# 5
  • Мнения: 3 926
А може ли съвсем лаишки да попитам - какъв е проблемът ако е висок? Щото ако е нисък - ясно, ама обратното newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 533
Това, което успях да разбера от Интернет (защото джипито каза, че ще коментира след като повторим изследването, за да не ме притеснява излишно) е, че хемоглобин 174 много вероятно да е следствие на дехидратация - т.е бебето е обезводнено. Наричат го още "лъжлив" хемоглобин, защото при повторно изследване може резултатът да е съвсем различен. Не знам как синът ми ще е обезводнен, след като го кърмя на поискване и след като когато го захраних, започнах да му давам вода. Верно, че не я иска, но аз все пак упорствам...Иначе висок хемоглобин  е също симптом и за някакви заболявания, но не успях да разбера какви...

Ох, не знам как ще издържа до понеделник - лекарката каза да изчакаме малко и тогава да повторим изследването. Дано всичко да е наред...

# 7
  • София
  • Мнения: 3 787
Според мен е грешка в резултата от лабораторията.На една моя приятелка-тя също пише във форума и може да се включи по-късно-на 6-месечното й момиченце бяха изкарали хемоглобин 176.И тя много беше притеснена.Оказа се ,че хемоглобина на малката е съвсем нормален,даже малко нискък-112.Вторият път изследванията са ги правили в друга лаборатория.Пусни прби на друго място,така ще е най-добре.

# 8
Tea, ne se pritesnyavai za dehidratacia. Dehidrataciyata im red drugi simptomi, koito shteshe da zabelejish - malko mokri pampersi (deteto ne pishka), hlytnali ochi, lipsa na sylzi kato plache, i t.n. Spored novite knigi, po koito i az gledah sina si, voda ne e neobhodimo da se dava dokato se kyrmi - tya se nabavya s kyrmata. Az na moya sin voda i sokcheta pochnah da mu davam na 6 meseca, kato pochnahme pyurencata. Nai-veroyatno e greshka, ne si go slagai na syrce dokato ne vidish novite izsledvaniya.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Сбъркали са в броенето, не се притеснявай... Повторете, ако е нужно потретете и тогава му мислете...

На Роси бяха объркали едно изследване... За серумно желяза... На първото изследване беше 13.2, а на второто, след точно три седмици, в същата лаборатория... Дадоха цифра 5,6... Без никакво разболяване или каквито и да е катаклизми... Просто грешка... Добре, че не обърнахме внимание на втората цифра... Иначе трябваше да почнем да тъпчем с желязосъдържащи препарати... Трето изследване след още около два месеца си показа 12.8... Което е напълно в нормата...

Пък и все пак за дехидратация на вашия малчуган трябва да има още доста признаци, нали...?

# 10
  • София
  • Мнения: 533
Мили мами, бяхте прави - хемоглобина ни е 116 !!!!!!!!! Много съм щастлива! Благодаря на всички ви за подкрепата и успокоението Simple Smile

# 11
  • Мнения: 4 915
Радвам се за вас! Hug
Най-накрая да си отдъхнеш.  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 5 228
Много се радвам!  Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 6 242
Браво!

Общи условия

Активация на акаунт