Възглавничка за спане настрани, удачна ли е?

  • 1 242
  • 18
  •   1
Отговори
  • гр. СОФИЯ (1000)
  • Мнения: 73
Интересува ме дали някой е ползвал подобна възглавничка и какво му е мнението? Благодаря предварително.
Представлява ето това:

# 1
  • Мнения: 7 803
супер е на мен ми бяха много удобни до скоро ги полzвахме

# 2
  • Мнения: 7 831
Според повечето ортопеди не е удачна а може и да е вредна. Проблема е в това, че ставите на бебето не са достатъчно заякнали за да спи на една страна и може да се стигне до луксация. Бебетата спят по гръб с глава на страни така или иначе, достатъчно е да спят на твърд матрак. Природата е помислила за всичко, мъниците се раждат с издължени глави и ако лежат на твърдо просто няма друг начин освен да са с глава на страни.
И за двете деца не съм ползвала подобни приспособления.
Успех в избора  Simple Smile.

# 3
  • Мнения: 411
newsm78 от както се е родил,всички от неонатолози,през акушерки до баба ми ме убеждават,че бебетата трябва да спят настрани....и аз си купих такава. мекичка е и си я ползвам :Simple Smile

# 4
  • Мнения: 7 803
и на мен така ми каzаха в неонатологията а и там преz повечето време спяха на страни но с друг тип въzглавнички

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Според мен е напълно излишна,а и ортопедите са против

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Ми аз бях взела,но нашата лекарка ме посъветва да не я ползвам,но в интерес на истината и двете обичат повече да спят по гръб.
Но всеки си има мнение!

# 7
  • Мнения: 139
Аз използвах навита на руло хавлия,която поставях зад гръбчето на бебо.Възглавничката изглежда удобна ,но аз не намерих за необходимо да си купя т.к. след 3 месец става излишна. Hug

# 8
Аз използвах навита на руло хавлия,която поставях зад гръбчето на бебо.Възглавничката изглежда удобна ,но аз не намерих за необходимо да си купя т.к. след 3 месец става излишна. Hug
Напълно подкрепям alexs

# 9
  • Мнения: 919
До 3-ия месец я ползвах много успешно.Сега просто я израстна

# 10
  • София
  • Мнения: 2 708
Аз също ползвах такава възглавничка до около 3-я месец. В началото пробвах с одеалце, с коетоподпирах гръбчето, но тя се обръщаше по корем (просто падаше напред) и тази възглавничка беше много подходяща и удобна

# 11
  • Мнения: 1 187
И мен този въпрос много ме вълнува.На всякъде ми препоръчват тази възглавничка,колко била удобна и полезна за бебетата,особенно ако имат затруднено дишане,а и ако повърнело,нямало да се задуши.  Thinking

# 12
  • Мнения: 1 489
Не си купих такава възглавничка,защото ми се струваше излишна.Подпирах я отзад с една обикновена малка възглавничка.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И аз не съм си я купувала,пък и тя чак сега започна да се обръща по гръб.Като я завивам я затискат с олекотеното и обикновено върши работа.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Ние имаме, но нещо не ми свърши работа. Едно, че не успяваше да ми задържи шавливото бебе настрани, второ - в повечето случаи я слагам да спи по корем, чак от няколко дни почна да си се извърта сама настрани и така спи. Освен това и педиатърът ни каза да не я ограничаваме и че няма нужда от възглавницата.

Общи условия

Активация на акаунт