Белене на кожата на пръстите

  • 77 429
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
Здравейте, от вчера кожата на пръстите на дъщеря ми започна да се бели. Вчера беше само едно пръстче, а днес вече се белят и други пръстчета и то и на двете ръце. Имате ли представа от какво може да е това newsm78. Тя е на 4 и половина години. Благодаря!

# 1
  • Мнения: 741
Възможно е причината да е недостатъчен прием на витамини.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 980
Да е пипала някакви препарати, битова химия?
Преди това имаше ли малки мехурчета, все едно пълни с вода? Дисхидроза се нарича, причините са различни - топлото време, контактна алергия...

# 3
  • Мнения: 624
Аз съм така-само през лятото.Миналото лято,почти през цялото,а това-за около месец.Първо се появяват мехурчета,както ги е обяснила милинка,а след това започват да се белят.Зимата пък това изчезва,но тогава е още по-зле-ръцете ми се напукват до кръв.Никакви кремове не ми помагат,но и аз постоянно съм на мивката,така,че...Лятото е от жегата,зимата от студа...няма оправия

# 4
  • Мнения: 1 207
Сина ми беше така преди месец.Краката и ръцете му се белеха,чак дланите му на ръцете на големи люспи.
Не съм ходила на лекар,просто се обелиха и мина всичко.

# 5
  • Мнения: 54
Ами не знам да е пипала нещо, не съм я видяла а и тя не казва да е пипала. Днес вече се обелиха всички пръсти. Утре ще я заведа на лекар да видим какво ще каже. А мехурчета не е имала.

# 6
  • Мнения: 202
Ами не знам да е пипала нещо, не съм я видяла а и тя не казва да е пипала. Днес вече се обелиха всички пръсти. Утре ще я заведа на лекар да видим какво ще каже. А мехурчета не е имала.
Какво каза докторът? От какво се бели кожата по пръстите й?
Аз имам подобен проблем, но няма мехурчета и си го обяснявам със стрес или липса на витамини Thinking

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Ходи ли на градина? Синът ми така си обели кожата на ръ4и4ките, беше пипал по пода, след като лелята го минала с дезинфектант Confused

# 8
  • София
  • Мнения: 7 980
Да, това, за което пише Belinda, е точно контактна алергия.
Съпругът ми миналата година имаше подобен проблем, който стартира с миниатюрни мехурчета (бяха прозрачни, почти невидими). Впоследствие започна едно лудо белене на кожата на ръцете, изглеждаше зловещо.
Докато не откри, че в офиса чистят с някаква гадост Bingo нещо си. Когато забрани да му пипат бюрото, всичко рязко отмина, както и започна. 

# 9
  • Мнения: 20
Проверете за проблем с черния дроб.

# 10
  • Мнения: 169
какво каза лекаря

# 11
  • Мнения: 54
Здравейте отново. Ходихме при личната и според нея е от препарати. Изписа ни кремче за мазане и едни таблетки Калмацин. Досега няма ефект и смятам да си искам направление, обаче се колебая дали за кожен, дали за алерголог newsm78

# 12
  • Мнения: 1 428
Пръстите на дъщеря ми се белиха три пъти в рамките на една година и то заради стрептокок в гърлото. Това са последиците от токсина, който изпуска стрептокока. При вас може и друга да е причината, но нищо не пречи да пуснеш един гърлен секрет.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 59
Дъщер ми имаше същия проблем преди една година.Белеха и се дланите и стъпалата на големи люспи.Кожната каза, че не е нищо сериозно.Дисхидроза.Изписа ни кортикостироиден крем.Мазахме я само веднъж,но и без него се оправи.

# 14
  • Мнения: 10
Не се притеснявай.Аз бях така като малка.Кожата на пръстите ми се е белила до кръв през зимата.Някъде около пуберитета всичко отмина.Обясняват го с липса на витамини.

Общи условия

Активация на акаунт