Какво мислите за киселото мляко?

  • 2 859
  • 38
  •   1
Отговори
Май не формулирах правилно темата Embarassed , но искам да ви питам, кога според вас може да се дава кисело мляко на бебето?

# 1
Незнам защо съм гост Confused:

# 2
  • Мнения: 278
нищо не разбирам - пак съм гост Confused:  Sign Exclamation  Confused:

# 3
  • Мнения: 7 821
Здравей
Педиатъра ни казва, че след 6 месец може, аз дадох за първи път 7-8 месец, мисля.

# 4
  • Мнения: 444
Как го давате това мляко? Подсладено или...? Ние нямаме още 6 месеца и не мисля да давам скоро кисело мляко но е интересно да се знае! Wink

# 5
  • Мнения: 7 821
Ами правя го с бисквити или с някакъв плод и го давам за разнообразия на следобедна закуска. Понякога го слагам в някой от пюретата, напр. в спанак с ориз или в грах с картофи.

# 6
Какво Ви дава киселото мляко повече от адаптираното? Пък и не се знае какво точно има в него.... Confused

# 7
  • Мнения: 5 500
Ох не знам, ама аз въобще не мисля за го давам това кисело мляко Sign Exclamation На 13 месеца е Цецо, но още не съм давала и най-вероятно няма да дам.

# 8
  • Мнения: 3 379
Аз мисля най-рано след навършена 1 година да давам. И то зависи как ще ни понесе другата храна, е, ще разберем като я започнем след месец и половина-два.

# 9
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
В книгите пише, че може да се дава след 6 мес., нашата педиатърка каза по-добре след 9мес., че не се знаело какво има в това кис.мляко. Да ама на синчето адапт.мляко му втръсна, смяната на марката не помага, едвам успявам да го прилъжа да го пие вечер  Rolling Eyes . А сутрин давам кисело мляко с бисквита и малко захар - ужасно му харесва. Харесва му и само кис.мляко (неподсладено) на айран. Иначе по-добре си е адаптираното, най-малкото защото е обогатено с разни витамини и т.н.

# 10
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
i za adaptiranoto ne e jasno kakvo tochno sadarga. Na moia mu dadoh kiselo mliako sled 6 meseca. Mnogo go obichashe s biskviti. No triabva da se vnimava zashtoto kazvat che niakoi deca imat alergii kam kiseloto mliako. Az specialno kupuvah priasno mliako i go kvaseh v kashti. Savsem razlichen vkus imashe ot tova v magazina. A da vi spodelia, ne znam kak go praviat danona, vkusen mi e no za podkvaska vaobste NE stavashe!!!! Taka che danon e palna himia. Nai razumno e da ne go davate na malkite bebeta.

# 11
  • Мнения: 318
Да, и аз доста се чудих от кога да го давам това кисело мляко. Накрая се престраших и дадох на дъщеря ми когато беше на 8 и половина месеца, и то домашно подквасено и пълномаслено (3,25%), понеже и аз съм крайно недоверчива към купешкото. Явно й е кисело, ама го яде, та ушите й плющят. Не го подслаждам с нищо, но й го давам след кашата с плодове и явно добре й идва киселото. Много ме кефи с намазаната до уши муцунка и как стръвно отваря устата за лъжичката.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 893
Имаше преди време тема по въпроса. Ето тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1503&postdays=0& … EA%EE&start=0

На втора страница има статия предоставена от Eti.

# 13
  • Мнения: 3 927
на мен също ми е интерсан темата, изчтох и старата от март месец, 10х на Raya....

не смятам да дам скоро кисело мляко на бебка. сега е на 6 месеца, може би около годинката. аз съм на мнение, че то е полезно. за данон също мисля, че е всиячо друго, но не и кисело мляко....

моят чичо е инженер-конструктор и проектира и изгражда производствени линии, цехове и т.н. от него знам, че колкото по-малко рекламирана е една стока, толкова по-вероятно е да е по-истинска. той работи в пловдив, но изгражда производства в цялата страна. например в целия пловдивски регион има само 1 производител, който произвежда саламуреното сирене и кашкавала така, както е по технология, със съответния брой месеци отлежаване.....всичко друго е горе-долу боклук......
сори за отплесването....

а сега по темата: скоро научих за купешко кисело мляко, подходящо за деца. това е био фибела на пловдивската фирма "фибела". било обогатено с бифидус бактерии. може би пловдивските мами ще се изкажат по въпроса?!

ако е хубаво, да взема да атакувам фирмата да докара малко такова мляко и към варна Wink

# 14
  • Мнения: 3 569
Братчеда, откакто беще на 1 г. не може да си легне без да изцоца шише кисело мляко Simple Smile Адски го обича. Майка му дава чисто, разбито кис. млекце - айранче. Странно ...

Общи условия

Активация на акаунт