Не мога да приема още мисълта, че ще имам момче!

  • 15 394
  • 72
  •   1
Отговори
Здравейте,
очаквам първото си дете, вече съм 5 мес. и доктора ми каза че ще е момче.
Винаги до сега съм си мислела, че като си имам дете ще е момиче.
Дай боже всичко да е наред и да е живо и здраво, но все още не мога да приема мисълта, че ще е момче.
Дали с напредване на бременността нещата ще се променят или може би като се роди...
А при вас как е било с мисълта за пола на бебето?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 320
Никога не съм мислила какво ще е! За мен въпроса седеше така- каквото и да е, то си е моето дете и аз ще го обичам винаги. Исках само да мине всичко наред и да е живо и здраво!

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
И аз като разбрах, че ще си имаме бебе се бях настроила за момиче, но и при мен в 5-тия месец се видя добре и то, че ще е момче. Отначало свиквах с мисълта, а след като се роди вече изобщо нямаше значение пола. Той си беше нашето бебче. Дребния вече е на 6 години и първоначалните желания в първите месеци на бременността ми са някакъв далечен спомен, за който си спомням само с лека усмивка. Наистина щом бебето се роди няма никакво значение дали е момче или момиче, то си е твоето бебе и това е най-важното.

# 3
  • Мнения: 8 505
При мен беше обратното-и двамата много,ама много искахме момче.И на всичкото отгоре не искахме доктора да ни казва пола му.Представи си изненадата (и разочарованието) ми,когато ми я връчиха и с радост заявиха:"МОМИЧЕ Е!".После ми я дадоха след 9 часа и през това време вече бях сжикнала с мисълта,че имам дъщеря.
Мисля,че дори сега да не можеш да го асимилираш,когато се роди,ще си щастлива,че имаш син.А следващото ти пожелавам да е момиче Wink

# 4
  • Мнения: 6 164
Че ще промениш чувствата си, ще ги промениш, няма начин, то е твоята рожбичка и ще я обичаш, не бой се. Grinning

Друг е въпроса, че сами си създаваме тези емоции, като предварително се настройваме за едно или друго. Сами сме си виновни.
Аз например точно обратното - толкова много исках да е момче, ТОЛКОВА много, че като отидохме на фетална, стоях пред кабинета и уплашено гледах мъжа ми и му викам "Ами ако сега каже, че е момиче, как ще погледна дъщеря си в очите?" Shocked ... Той ми се смя много... Е, момче се оказа за моя радост, но всичко е до психологическа нагласа, и всичко е в твоята глава.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 743
Ох,миличка.Разбирам те!И аз така се надявах второто да е момиченце...Казаха ми в 5ти месец ,че ще е момче .До последно все се надявах да стане нещо,но не би...
Само,че когато след раждането гушнеш малкото мъниче в обятията си бъди сигурна,че изобщо няма да те интересува това,че не е момиче.То ще ти е най-скъпото нещо на тази земя и всичко друго ще го забравиш!!!
Леко бременеене и раждане!Не се мори с такива мисли ,а се радвай на това което ти предстои!  bouquet

# 6
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Прекрасно е да имаш МОМЧЕ!!!!!

# 7
  • Мнения: 1 187
Аз пък винаги съм искала да имам момче,(особенно за първо дете). Thinking Незнам,представях си как ще го възпитавам да не е накой лигоч,как ще го водя на стрелба и такива работи...  Rolling Eyes Пък и бъдещия татко вече има една щерка,та  май и на него му се искаше повече момче(макар да не си го признава гласно),  Wink ама се оказа в 7 месец,че ще е  госпожица. Whistling И к'во от това-няма да я върнем,я! Hug Тя си е наш'та пумпалка и това е!Пък и таткото все казва,че ще караме до момче...   ooooh!  hahaha

# 8
  • Мнения: 1 489
И аз така като тебе се бях настроила за момиче.Обаче не изключвах варианта и да е момче.Но докато не родих аз не повярвах,че ще е момиче.Даже с таткото бяхме измислили само женско име и когато отивах да раждам викам ако  е момче как ще се казва.И тога измислихме и мъжко име.

# 9
  • София
  • Мнения: 679
Аз пък винаги съм си представяла като първо дете момче, но още в 17 г.с. твърдо рекоха госпожица и туй то. Бързо свикнах с мисълта и като се впуснах в пазаруване на розови дрешки и няма спиране. Е купих и доста сини та често ни питаха дали е момче Laughing. Таткото път винаги е искал малка принцеса и сега са голяма любов. Аз се надявам да се класирам на втория опит с един малък принц.

# 10
  • Мнения: 8 505
Пък и таткото все казва,че ще караме до момче...   ooooh!  hahaha

Ха-ха,а ние ще караме до 2 момчета newsm05

# 11
  • Мнения: 5 241
И аз винаги съм си мечтала първото ми дете да е момиченце, но се оказа че ще бъда майка на момченце  Hug
Когато доктора ми каза 100% момче ревах, неможех да повярвам, неисках. Бях чувала какви ли не неща, че момченцата се развивали по бавно, че били по големи лигавета и т.н. е убедих се, че не е точно така  Embarassed Но с времето свикнах с мисълта, а в момента в който се роди и го видях ,гушнах, нацелувах се почувствах най-щастливата майка на света. Старите хора са казали "Първото дете, каквото Господ реши. За второ,трето..., ще предявяваме изискванията си"   Wink
Така че напълно те разбирам как се чувстваш, но бъди спокойна, радвай се и се наслаждавай на бременността си   bouquet

# 12
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
И аз се бях настроила за момиче,и тъй като доктора до последно не беше сигурен какво ще е аз до последно знаех че ще е момиче,обаче ме изненада момче.Не се притеснявай като се роди ще си най щастливия човек на света и пола вообще няма да е от значение за теб Grinning

# 13
  • Мнения: X
Разбирам те напълно. Аз пък бях обратното много исках момче, но в седмия месец рекоха и отсекоха - девойка! Че, като ми стана едно кривооооо /а сега, като се сетя и си мисля колко съм била глупава/, е за около месец приех мисълта, а наистина, след като се роди ама изобщо не те интересува какво е, само да е здраво и дори да ти предложат да е същото дете с другия пол няма да искаш.

Сега съм дори щастлива, че си имам момиченце и не го сменям за нищо на света, пък, ако е рекъл Господ второто може и да го улучим Mr. Green

# 14
  • Мнения: 603
Аз също исках момиче. Но след като забременях бях сигурна, че ще е момче. Доктора до последно твърдеше, че ще е момиче. За всеки случай се запасихме с едно женско и едно мъжко име. Към края на бременността, наистина, не ме интересуваха подробности като пол. Единственото което исках беше живо и здраво бебче. И слава богу такова ми се роди - МОМЧЕНЦЕ!
Трябва да ти кажа, че сега съм една щастлива мъжка майка и много се забавлявам от момчешките лудории на сина ми, въпреки че, мечтаех да правя ... плитчици. Не бих го заменила за никое друго дете, пък било то и момиченце Mr. Green
Безпроблемна бременност  и здраво бебче, пък за пола не му мисли:lol: Със сигурност за теб ще е най-страхотното момченце или момиченце на света!

Общи условия

Активация на акаунт