Не наддава какво да правя?

  • 649
  • 13
  •   1
Отговори
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Здравейте мили мами,
вчера бяхме на профилактичен преглед и се оказа, че Гого не наддава добре. За 5 седмици е наддал 300 грама, което е много малко. До сега беше само на кърма и абсолютно нищо друго.Той е на 4 месеца и половина. Лекарката ми каза да започна да замествам едното хранене на обяд с каша, а през другото време да остане на кърма и така 4 седмици докато заместим още едно ядене..Но аз съм толкова объркана.Незнам какво да давам, ами ако и през другото време нямам достатъчно кърма. CryКакво е по добре каша или пюре и каква е разликата.или и двете да давам. Коя фирма ще ми препоръчате.
Извинявам се ако вече тази тема я има и ви благодаря предварително за отговорите.  bouquet  bouquet  bouquet

# 1
  • Мнения: 4 242
Дъщеря ми наддаде малко през третия месец, само 200гр, причината беше че сама се отказа от нощното кърмене, дори правече 10 часови паузи. Започнах да си навивам часовника (някои ще ме сметнат за луда) и я кърмих насън през 3 часа. Следващия мецес беше качила  1.200кг. От там на сетне не сме имали проблеми.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И аз бих казала да не се шашкаш така Grinning
Може да опиташ просто да кърмиш по-често,по твоя инициатива - примерно на всеки 2ч през деня и резултат ще има много скоро.Съмнявам се кърмата да не ти стига,тогава щеше да има определени признаци при бебето - не толкова мокри памперси и т.н.Най-вероятно е нещо моментно,за което не си струва да се тревожиш.Ако сте били болнички наскоро или е дръпнал много на височина също може да е причина за по-слабото наддаване.При някои бебета си има просто такива $дупки$ понякога,и компенсират следващия месец.
Ако смяташ,че детето е готово за захранване,може да опиташ да включиш каша,но не да заместваш кърмене,защото това може сериозно да повлияе на количеството кърма,както знаеш.
Само спокойно - опитай да се кърмите по-често и гледай детенце да е доволно и щастливо,а не какво показва кантара Wink

# 3
  • Мнения: 1 393
Защо не направиш едно пробно кърмене т.е да го премериш преди и след кърмене и да видиш колко е яло детето или да се изцедиш и да му дадеш кърма от шише като по този начин пак ще видиш колко милилитра е изяло бебчето  newsm78

# 4
  • Мнения: 1 737
Защо не направиш едно пробно кърмене т.е да го премериш преди и след кърмене и да видиш колко е яло детето или да се изцедиш и да му дадеш кърма от шише като по този начин пак ще видиш колко милилитра е изяло бебчето  newsm78

И от двете няма смисъл.  Wink От пробното кърмене може само да се изпопритесни повече. Имам електронен кантар в къщи и съм си правила експерименти да записвам за цяло денонощие по колко яде за едно и също време и винаги е различно - може да изяде и 30 гр, и 130 гр за 40 мин., без изобщо да го усетиш нито по ефективността на сукането, нито по усет на гърдата!
А заради даването от шише, вече четвърти месец се цедя и давам само от шише да яде детето.

# 5
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
И аз бих казала да не се шашкаш така Grinning
Може да опиташ просто да кърмиш по-често,по твоя инициатива - примерно на всеки 2ч през деня и резултат ще има много скоро.Съмнявам се кърмата да не ти стига,тогава щеше да има определени признаци при бебето - не толкова мокри памперси и т.н.Най-вероятно е нещо моментно,за което не си струва да се тревожиш.Ако сте били болнички наскоро или е дръпнал много на височина също може да е причина за по-слабото наддаване.При някои бебета си има просто такива $дупки$ понякога,и компенсират следващия месец.
Ако смяташ,че детето е готово за захранване,може да опиташ да включиш каша,но не да заместваш кърмене,защото това може сериозно да повлияе на количеството кърма,както знаеш.
Само спокойно - опитай да се кърмите по-често и гледай детенце да е доволно и щастливо,а не какво показва кантара Wink

Започнах Хедра да се изцеждам по- често на около 2.5- 3 часа с електрическа помпа и всеки път отделям различно количество кърма.Вярно е че бяхме преди около месец малко болни и двамата, но пък и че не сменям много памперси също е вярно за жалост.Някъде около 4 за денонощие Sad
Днес му дадох малко каша, но хич не ми се ще да продължавам така.Иска ми се още да се покърмим, поне до края на 6 да сме само на кърма.
Има ли значение количеството кърма, тъй като навсякъде пише, че трябва да изпива по 200 грама на ядене и да има по 4 кърмения за денонощие.Тоест 800 грама за 24 часа трябва да поема.Да обаче има до колкото знам хранителна и нехранителна кърма, което значи, че от много по малко количество кърма може да се наяжда стига да е хранителна и обатно да изпива доста ако е нехранителна.Глупости ли са това или е така?
Тук всичките ми приятелки с деца ги кърмят по 4 пъти и всичко е ок, а при мен не се получава  Cry

Офф отивам пак да се поизцедя

# 6
  • Мнения: 1 771
И Мери и hedra са ти дали точните съвети и ако го следваш и на практика определено ще има резултат. Само не разбирам защо започна да цедиш newsm78, а вместо това би трябвало бебчо да го слагаш да суче.
А това с хранителната и  нехранителна кърма се е дискутирало наволя във форума и тук малко извадки, но има и о6те многооо
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=40219.msg758067;topicseen#msg758067
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22494.msg434987;topicseen#msg434987
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=14826.msg276003;topicseen#msg276003
Тук има и за възрастовото израстване на кърмата и аз как го обясних
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=14982.0
Значи във форума много се дискутира за предно и задно мляко и какво представлъава то.
Накратко предното  е по редичко и то снабдява нуждата от вода, задното е масленото и то храни бебето, Това накратко от мен.
Надяавам се да съм била полезна.

# 7
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Упс...Кити, малко ми се струва това, което го пише, 4 храненета за едно денонощие  newsm78
Моята първа педиатърка ми каза навремето оптималното 8 храненета на ден, след това 6.
Нощно време цедиш ли? И недей гледа другите, нали знаеш, че всяко бебе е различно. Опитай по-начесто с цеденето, нормално е всеки път да са различни количествата, по принцип рано сутрин е най-обилен урожая  Wink
Гогата не ще ли да суче?

# 8
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Упс...Кити, малко ми се струва това, което го пише, 4 храненета за едно денонощие  newsm78
Моята първа педиатърка ми каза навремето оптималното 8 храненета на ден, след това 6.
Нощно време цедиш ли? И недей гледа другите, нали знаеш, че всяко бебе е различно. Опитай по-начесто с цеденето, нормално е всеки път да са различни количествата, по принцип рано сутрин е най-обилен урожая  Wink
Гогата не ще ли да суче?



Ами Гогата суче бе Пепи, ама аз не мога да преценя колко изсуква и все си мисля, че не му стига/ ето то и кантара показа. И за това се изцеждам вместо да слагам него на гърдата.Ама иначе той се труди и си цука бе, ама ако го оставя и 40 мин.може да стои.Вечер не се цедя.Снощи например сука от мен към 5.30(а преди това сука към 21.30) и после чак към 9.30 източих 90 мл., и сега към 12.30/ 40 мл.Иначе сега пробвам на около два часа и половина да цедя за да стимулирам, че ето сега например като е наяден не го търси след 2 часа пак и затова/помпата.А иначе вчера след осем часа и половина пауза (  вечер спи спокойно) източих 130 мл.
Уф не знам дали да не карам само на кърма, ами ако пак не наддаде достатъчно.Бе и днес ще дам едно пюренце пък  да видим до кога Thinking
Ааа и 4 хранения и при нас не става.Минимум пет, шест пъти, че понякога и 7,8

# 9
  • Мнения: 3 926
Аз знам, че бебе, хранено на поискване не яде повече от 100-тина гр. на ядене. Това за 4 хранения по 200 мл. си е за изкуствено хранените бебета. Затова смятам, че е напълно нормално да успееш да изцедиш по-малко от 100 гр. Поне при мен е така. Да не ти говоря, че в последно време като се събуди в 3 през нощта папа да 7 почти непрестанно. Ползва ме и като биберон залъгалка, но на мен не ми пречи Grinning Спокойна е и наддава. Както вече пиах този месец 200 гр. Което е чуденсо, според нашата докторица. Каза ако искам да си изчакам 6-тия месец, за да я захраня, но то си било по моя преценка.

# 10
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Спокойна е и наддава. Както вече пиах този месец 200 гр. Което е чуденсо, според нашата докторица. Каза ако искам да си изчакам 6-тия месец, за да я захраня, но то си било по моя преценка.
A 200 гр. на месец не е ли малко newsm78.Аз мислех , че трябва толкова на седмица(от 150 -250 на седмица)

# 11
  • Мнения: 1 737
Като за 4-ти месец не е малко за кърмаче, добре си е и не е причина да се дава адаптирано мляко.

# 12
  • Мнения: 3 926
Кити, ама тя е на 5 месеца Grinning Нали си наясно ако ти качва до годинката по 200 гр. на седмица за какво кюфтенце ще иде реч Wink Просто детето започва да се движи повече и да изразходва повече калории, нормално е от 800 - 1000 гр. на месец да намали Wink Пък и честно казано за мен е важно, че детето ми е спокойно и щастливо, пък дали наддава... еми педиатрите да си тормозят главите с това Grinning Дори знам, че като пропълзят е нормално и да поотслабнат.

# 13
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Кити, ама тя е на 5 месеца Grinning Нали си наясно ако ти качва до годинката по 200 гр. на седмица за какво кюфтенце ще иде реч Wink Просто детето започва да се движи повече и да изразходва повече калории, нормално е от 800 - 1000 гр. на месец да намали Wink Пък и честно казано за мен е важно, че детето ми е спокойно и щастливо, пък дали наддава... еми педиатрите да си тормозят главите с това Grinning Дори знам, че като пропълзят е нормално и да поотслабнат.

Да бе и ти си права, че с увеличаване на движенията се изразходват и повече калории и е нормално в един късен етап може би и да поотслабне дори, ама имам няколко дружки  и децата ни са на една възраст  и наддават с по около 1 кг. на месец и като ми каза педито 300 грама лошо ми стана. Вярно е и , че си е относително и при всяко дете е различно, но все пак се притесних. Адаптирано не мисля да давам, но тия дни давам на обяд по няколко лъжички морковено пюре, иначе пробвам да го слагам по често да суче, ама явно като види, че няма мляко се дърпа и плаче. А далли няма мляко или просто не е гладен.
Незнам , объркана съм .Почвам да чета из форума.
Благодаря на всички за отговорите!  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт