Пак за AquaSource и водораслите

  • 13 013
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 927
Здравейте.
Отдавна забелязах темите за водораслите. Все още нямам голям опит в употребата им, затова не се включвах досега. Реших обаче да споделя с тези от вас, които възприемат водораслите, по-долната информация. Това са записки от лекциите на д-р Мария Папазова от срещите на Аквасорс в Пловдив. Тези запис-ки са ми подарък по случай раждането на моето съкровище от моя позната, която е дистрибутор  от самото начало на стъпване на фирмата в България и оттогава ползва продуктите. Изгледала е внучката си с тях.
Моля ви обаче да не се конфронтираме, както по много други теми. Нека всеки от вас вземе от текста това, което му харесва. Текста е непоследователен, което е обяснимо – това са отделни извадки, изречения и фрази.
Приятно четене!

************

ЗА БРЕМЕННОСТТА:

Схема на прием на микроводорасли за бременни:
1. триместър – Зелена енергия (ЗЕ), Незаменими/есенциални мастни киселини (НМК, ЕМК), Супе-рантиоксидант (САО) – за правилно формиране на органите;
2. триместър – ЗЕ, НМК;
3. триместър – ЗЕ, НМК, Коензим Q10, - за растеж на плода.

В 9-я месец от бременността да се пие Коензим Q10, а при започване на родовата дейност -  на всеки час по 1 капсула до самото раждане – дава енергия на клетките.

Бременната жена да се храни често, по малко, задължително с жива храна. Дори е по-добре да не яде месо.
Хуманизираните млека са киселинообразуващи.
Коластра и ЗЕ в комбинация са особено подходящи за бременни и кърмачки.
Повръщането на бременната е зов на плода за вода!!!

************

“Нека храната ви бъде лекарство, а лекарството – храна” Хипократ

ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ:

Процентно съдържание на протеини в:
1 пържола – 22 %
соя – 40 %
AFA – 60 %

Микроводораслите са биоактивни вещества, а не просто минерали и витамини, заради високото ен-зимно съдържание у тях.
20 минути след прием на готвена храна се повишават белите кръвни телца до състояние на апандиситна криза например, затова трябва да се започва яденето с жива храна – плодове, зеленчуци.
Водораслите действат на хомеопатичен принцип. Те са природата в действие. В епохата на Водолея, в която навлиза човечеството, трябва да се яде храна,която идва от водата.
AFA – тя е духовна храна, единствената биохрана, която е и храна за мозъка.
Днес дори в майчината кърма няма толкова гамалиноленова киселина, колкото има в ЗЕ. Добър из-точник на гамалиноленова киселина е овесената каша.
Водораслите фотосинтезират на широк обхват на дължината на вълната на слънчевия спектър – те са материализирана слънчева енергия. Водораслите са тотален антиоксидантен комлекс, действащ синергич-но. Те са силни в профилактиката. Антиоксидантите добавят години към живота ни и живот към годините!
Силният стрес се отразява на 100 % върху плода - 40% от децата в момента се раждат без имунитет.
Родовата травма за бебето е жестоко преживяване:
-   течна AFA – по 2 капки от раждането;
-   по 1 капка НМК – на края на 10-я ден;
-   Бифидус – ¼ капсула вечер в кърмата – за здрав имунитет, клетъчно равновесие на хормоните, усвояване на храната.
-   След 3-я месец AFA може да се замени от ЗЕ – има по-добър защитен ефект.

4 дни прием на антибиотик блокират и най-мощната имунна система и създава дисбактериоза. След прием на антибиотик – обезателно поне една седмица Ацедофилус и Бифидус.
ЗЕ блокира вирусната атака по хранителен път поради синергизма на съставките си.
70% от здравето на човека зависят от храненето и неговото качество и чистота. 70 тона храна обра-ботва човешкия организъм през живота си. Няма болестно състояние, което да не е свързано с червата.

Детският организъм не е умален възрастен. Той е уникален. Бурният растеж изисква справяне с неу-съвършенстваните още системи и органи. Храносмилателната система  при децата е незряла:
-   лесно ранима лигавица;
-   ензимна недостатъчност;
-   слаба бариерна функция;
-   увеличена пропускливост.
Ранното отбиване на децата води до изкуствено хранене, което в последните години се превърна в индустрия и бизнес. Но изкуствените храни внасят чужд белтък в храносмилателната система, което в по-късно време води до алергизация.

ПНЕИ – психо-невро-ендокринно-имунна система
П – стреса руши психиката (чрез майчиния организъм плода, ако жената е бременна).
Н – всичко се свързва с нервите.
Е – химизацията в бита, петролните продукти, които бавно се разграждат до ксеноестрогени.
И – първият психически стрес – детската градина. Увеличават се адреналина и кортизола – блокира предния ешелон на имунната система и детето започва да боледува.
-   психологичен стрес – реакцията към него е различна, а може да се култивира най-елегантно с храна, която има отношение към него;
-   екологичен стрес – тотално разрушена среда;
-   биохимичен стрес -
а/ от клетъчен глад - човек умира от естествена смърт заради глад за минерали – микро- и макроеле-менти. Концентрираните аптечни минерали увреждат лигавицата.
б/ от интоксикация с химически лекарства;
в/ оксидационен стрес – свободните радикали са в състояние да намалят с 50 жизнеността на клетка-та.
г/ подкиселяване на тялото – хлорофилът е естествен мощен алкализатор.

Денонощният цикъл на храносмилателната система е:
4 –12 ч. – чистене
12 – 20 ч. – хранене
20 – 4 ч. – усвояване

“Здравословен начин на живот е да ядеш това, което не харесваш, да пиеш това, което не обичаш и да правиш това, което не искаш” Марк Твен

“1 гр. предпазно средство = 1 кг. Лекарство” Бенджамин Франклин
Такова предпазно средство е коластрата, измислена от майката-природа.
Коластрата осъществява т. нар. пасивен пренос на имунитет. При животните имунното зареждане става само след раждането, в първите 48 ч. чрез коластрата на майката и затова тя е най-важната съставка за новия организъм. При хората част от имунитета се създава още в плода. Останалият се изгражда след раждането, именно чрез коластрата.
Здравето започва от стомашночревния тракт. Ние сме продукт на това, което консумираме и усвоя-ваме. Затова храненето е основния път към здравето.
Доказано е вече, че ваксинирането и дегенеративните явления впоследствие като развитие са свърза-ни неща. Всеки лекар трябва да говори с резерви за всяко синтетично лекарство. Особено при хроничните заболявания вземане на едно лекарство повече от 3 месеца непрекъснато си е почти отрова.

Настроението е здраве, кондиция и то струва много повече от съдържанието на джоба. Начините на осигуряването му са:
-   добър приятелски кръг;
-   добро, правилно хранене;
Човек винаги, каквото и да прави трябва да е доволен.

Самоизцелителната система на организма действа на всички нива. Винаги и само по естествен път става неговото зареждане. Затова на храненето трябва да се погледне с очите на клетката. Ежедневно клет-ката трябва да се храни с качествена храна.

Умно поведение е: ям, защото съм човешко същество и искам да ми е вкусно, но неспасяемите бок-луци на хранителната промишленост трябва да се почистват.
Здравето е:
1.   физично – липса на умора; добър апетит; безпроблемен сън.
2.   психологично – добра памет; добро настроение; прецизност на мисълта и действията.
3.   социални аспекти – поемане на отговорност; бързо вземане на решения.
4.   духовни аспекти на здравето – честност; благодарност; смирение; безусловна обич.

Изкуствената тъкан, пластмасата не носят никаква информация, както например лена, конопа, паму-ка, дървото, метала. Същото се отнася и за синтетичната фармацевтика, която е далеч от живата природа.

През зимата не е добре да се приемат цитрусови плодове – те са охлаждаща храна. Защо виреят в топлите страни??

Не се лекува само патологично мързелив човек, нежелаещ да вземе грижата за здравето си в свои ръ-це.
Макробиотиката залага на буферните храни, т.е. нито кисели, нито сладки:
-   пълнозърнести храни
-   тофу
-   малко зеленчуци
-   много малко плодове
-   вода
-   без натурални сокове
-   бобови, ориз
-   водорасли.

1 гр. водорасли = 10 кг. храна в енергиен план.

Здравословното хранене изисква:
1.   в ранна възраст – нискокалорична храна;
2.   да се консумира храна, която е жива система; готвена храна внимателно; плодове и зеленчуци – само сезонни.
3.   50% пълнозърнести храни, ядки, кълнове; за подслаждане – кленов сироп.
Маргаринът, кокосово, палмово, фъстъчено масло – не са храна за нашата клетка.

Затлъстяването е преди всичко психологичен проблем. Отслабване значи да се намалят подкожните тлъстини, а не килограмите. Мазнините играят важна роля при регулиране съотношението между подкож-на тлъстина и крехка телесна маса. На всеки 1 кг. излишно тегло, сърцето изминава ½ км. допълнителен път.
Здравето се влошава от липсата на жизненоважни микроелементи – непълноценни земеделски кул-тури, изтощена и замърсена почва и т.н....

***************

Аквасорс предлага най-доброто от трите царства на майката-природа:
1.   микроводораслите – те са 80% от цялата биомаса на планетата. Кламатското езеро е биоре-актор, който произвежда еликсира за мозъка – AFA.
2.   коластра – най-доброто от животинското царство. Създава имунитет. Съдържа растежни фактори, влияещи на подмладяването и дълголетието.
3.   НМК – най-доброто от растителния свят. Без НМК кръвоносни съдове, мозък и нервна сис-тема не функционират правилно, кожата и лигавиците се нарушават.


Сфери на приложение на Аквасорс продуктите:

топъл възел – лесно начало (ЛН);
синузит – зелена енергия(ЗЕ);
анемия с миома – ЗЕ + суперантиоксидант (САО) + НМК + Муун Райз;
подагра – AFA (по 3 капсули)
профилактика при климакс – ЗЕ, Муун Райз;
сърдечно-съдови заболявания – коензим Q10;
умствена съсредоточеност – AFA;
хроничен панкреатит – ензими;
чернодробна цироза – AFA + САО;
херпес зостер – AFA;
за сваляне на диоптъра – по 1 капка в очите от НМК;
множествена склероза – 1. ЛН – 2 пъти + НМК; 2. НМК + САО; 3. НМК + Q10; по 6 капсули ЗЕ;
проблемна кожа, акне – крем Муун Райз, НМК;
простуда, вируси – ЗЕ;
язва, гастрит – AFA + НМК, Коластра;
затлъстял черен дроб  и високо кръвно налягане – Коензим Q10 + AFA;
псориазис – AFA;
остеопороза – Муун Райз, ЗЕ, НМК, САО, Q10, соя;
изкуствено създадена менопауза – Муун Райз;
цистит – Ацидофилус + НМК;
инфаркт, инсулт, аритмия – Q10 100-180 мг. на ден;
диабет – Q10, Лайтън-Ъп, НМК;
простата – Q10, Муун Райз;
бронхиална астма – ЛН, САО, AFA, НМК;
алергия при деца – AFA+НМК, ЗЕ;
хрема – НМК в ноздрите по 1 капка;
нарушен мензис – Муун Райз, САО, НМК, AFA
за енергиен баланс на всички чакри – AFA;
артрит, стави – САО, НМК;
базедова болест – AFA, НМК;
старческо перде – НМК по 10 капки + 2 капсули ЗЕ;
разширени вени – САО, Муун Райз;
при сърдечна криза – 2 пъти през 15 минути клетъчна енергия под езика;
пародонтоза, афти – коластра, Q10, AFA върху венците;
за мазане при кожни проблеми – AFA + НМК;
отит – капки от разтвор на НМК и Коластра (разредена с дестилирана вода) в ухото;
деца със слаб растеж – коластра, ЗЕ;
работа с компютър – САО (колкото са десетките в годините на човека, толкова месеца в годината);
при бъбречни проблеми – НМК да се пият около 17 ч. след обед;
след химио- и лъчетерапия: задължително Бифидус и Ацедофилус всяка сутрин след приема на 1 ч.ч. вода с 1 ЗЕ с 1 с.л. мед;
поленова алергия – ЗЕ;
анемии – ЗЕ;
понижаване на кръвната захар – спирулина;
деца с хиперактивност – AFA на капки в ушите, носа;
запек – коластра;



С моето бебе започнах първо с Бифидус, от 15-я ден по ¼ капсула вечер преди ядене. Макар че изка-рахме невероятни колики и не бях очарована от ефекта на Бифидуса, това не ме отказа от продуктите.
След като спрях да кърмя, значи от началото на 5-я месец, започнах по ½ Коластра сутрин на гладно. След време ще я увелича на 1 капсула.
От средата на 3-я месец давам по ½ капкомер течна АФА (първо в млякото, сега в кашата).
От началото на 5-я месец давам по 2-3 капки ЕМК, но не всеки ден.
От началото на 6-я месец започвам по 1 ЗЕ преди второто ядене. Тя е храна и няма проблем да се смесва с други храни.

Ще се радвам ако вместо недоверие към употребата на продуктите, обменяме опит от тяхното при-ложение върху нас или децата ни.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 274
Имам няколко въпроса към запознатите с тези водорасли.
За дете на 1г и 10м, какво трябва да му се дава за подсилване на имунната система?
Колко струва това лекарство?
Прочетох за някакви капки за нос. Какво представляват, какво им е по точно действието и колко струват?
Всичко това от къде може да се закупи /от София съм/?

# 2
  • Мнения: 4 458
Цитат на: Denitza
Имам няколко въпроса към запознатите с тези водорасли.
За дете на 1г и 10м, какво трябва да му се дава за подсилване на имунната система?
Колко струва това лекарство?
Прочетох за някакви капки за нос. Какво представляват, какво им е по точно действието и колко струват?
Всичко това от къде може да се закупи /от София съм/?


Виж, доста сме писали по въпросите които задаваш - разгледай и другите теми за по-подробна информация.
иначе, можеш да даваш Зелена Енергия. Това обаче не е лекарство!!!! Може да даваш и Колактив - коластра. Всичко това обаче след консултация със запознат човек - не е зад. да е лекар, защото има някои особености.
цените са различни - доста скъпи но си заслужава ( щом аз с една заплата и две деца мога да си го позволя) в името на детското здраве. за пример ти давам Зелена Енергия - продажна цена 60лв. - 120 капсули. Продуктите се продават само чрез дистрибутори.
Мисля, че това е достатъчно ясно. За повече инфо - казах вече - другите теми Wink

# 3
  • Мнения: 811
Опааа.....
При храненето на децата аз наблягам на плодове и зеленчуци и прясно изцедени сокове /200-500 мл. на ден/. Сега като прочетох постинга на Тането се шашардисах. Плодовете и зеленчуците вредни ли са? Защо да се консумират по малко?

# 4
  • Мнения: 3 927
не се шашардисвай Simple Smile
както във всяка една теория за каквото и да е има крайности, така и за тези продукти....гледай златната среда Wink

# 5
  • Мнения: 4 458
Цитат на: dari
Опааа.....
При храненето на децата аз наблягам на плодове и зеленчуци и прясно изцедени сокове /200-500 мл. на ден/. Сега като прочетох постинга на Тането се шашардисах. Плодовете и зеленчуците вредни ли са? Защо да се консумират по малко?


не, не са вредни. може би заради целулозата и захарите се препоръчва по-малката им консумация. нали знаете, че детския организъм не е пригоден към такива храни. това обаче в никакав случай не означава, че те трябва да се отричат. просто трябва да се въвеждат като др. храни - по малко и последователно. абе, в крайна сметка трябва да сме на правилото: всичко прекалено е вредно и да се опитаме да намерим начин да балансираме нещата.
иначе, доста от нещата писани по-горе в лекцията са доста добри като дозировки и препоръки. е, всеки може да променя нещата според индивидуалните нужди и особености

# 6
[Мили момичета, дъщеря ми е на 1 г. 8 м. тръгна на ясли и много започна да боледува. Бяхме даже в болница през август, направи ларингит със спазъм, а преди това беше с две поредни бронхопневмонии. Много ме заинтригува темата ма продуктите на АкваСорс. Моля Ви за повече информация. Мога ли да й давам и какво! Благодаря Ви предварително[/b]

# 7
  • Мнения: 4 458
Цитат на: Дани
[Мили момичета, дъщеря ми е на 1 г. 8 м. тръгна на ясли и много започна да боледува. Бяхме даже в болница през август, направи ларингит със спазъм, а преди това беше с две поредни бронхопневмонии. Много ме заинтригува темата ма продуктите на АкваСорс. Моля Ви за повече информация. Мога ли да й давам и какво! Благодаря Ви предварително[/b]


ако искаш ми пиши на лични за да не отегчаваме.
за сега без да знам нищо друго за детенцето мога да кажа - ЕМК със сигурност и може би  Антиоксидант и Коластра но ще ми трябва доста повече инфо за да съм сигурна

# 8
  • София
  • Мнения: 1 095
За тези, които се интересуват от въздействието и механизма на водораслите.
Нека заповядат на една  беседа на 30.09. в сградата на БАН - Зоологическия институт /отстрани на Руската църква/ от 18,00 часа. Много добре ще си изясните нещата. Беседата ще се води от д-р В. Михайрова.
Тези които искат да дойдат, може да ми се обадят и да отидем заедно. Или да ги чакам там. А за тези които не могат, а искат нека ми пишат и ще им преразкажа чутото. / това е за живеещите в София/ За другите - по мрежата или ще им пиша кога и кой ще води лекцията в тяхния град. Още веднъж си пускам координатите - тел. дом 02/ 857-67-27. Влизам от интернет клуб и нямам непрекъснат достъп. По телефона ще ми е по-лесно. И по-бързо.

За тези, които не знаят - от четири години сме ползуватели и съм повече от доволна.

# 9
  • Мнения: 249
Taneto,
Може въпроса ми да ти се стори тъп ама кажи ми пълните наименования на AFA и НМК.

# 10
  • Мнения: 5 500
Цитат на: spav
Taneto,
Може въпроса ми да ти се стори тъп ама кажи ми пълните наименования на AFA и НМК.


Цитат на: Taneto

Незаменими/есенциални мастни киселини (НМК, ЕМК).


AFA-съкратено от Aphanizomenon flos-aquae-Синьозелени микроводорасли от езерото Горен Кламат.

# 11
  • Мнения: 3 927
здравей spav,

AFRODDITA вече ти е отговорилиа, само да допълня за НМК:
те са тези, които човек си набавя от храната. в продукта на Аквасорс те са 88 на брой. Някои от тях са: масло от канола, сусамено семе, маслина, кяйсиеви ядки, ленено семе, червено и черно френско грозде, шипка, тиквено семе и др.

Общи условия

Активация на акаунт