По колко най-много вода(чай) се дава на бебе?

  • 1 829
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
po kolko naj mnogo ml voda moga da davam na bebeto-na 2 meseca 4.8kg?Strah me e da ne prekalqvam -ponqkoga stigame do 250 ml za denono6tieto newsm78

Последна редакция: нд, 18 дек 2005, 11:36 от Туфка

# 1
  • Мнения: 46 437
А колко мляко пие? Подслаждаш ли водата? Ако да, опитай с неподсладена.
Според мен е гладно.

# 2
  • Мнения: 128
vsu6tnost voda ne dava -karame samo na 4aj4eta
qdem po 7 pyti po 120 ml

# 3
  • Ку-куландия
  • Мнения: 793
Първо значение има дали сте на кърма или на АМ. По принцип бебетата до 6м. възраст или докато не се захранят не се нуждаят от допълнителни количества вода, набавят си  нужното количество от кърмата/млякото. Аз предлагам но не иска все още да пие на 5м. и 20 е. Лятото в жегите е пил но не повече от 20-30 мл.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
И моето пиеше някъде по толкова на тази възраст, ако не и повече (без да е гладна). Докторът не ни е давал горна граница, само долна - 150 мл на денонощие. Не съм следяла обаче стриктно колко пиеше, но обикновено всеки ден се налага да пълня поне по веднъж шишето с водата, а то е 250 мл.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Винаги съм му давала толкова колкото му се пие Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 1 320
ние пием по 150-200 мл, а понякога дори и 50 мл неизпива. Ние пием само чай на Хип.

# 7
  • Wonderland
  • Мнения: 702
еми  колкото  му  се пие , колкото повече  вода  пие  толкова  по-добре  за  бъбреците

# 8
  • Мнения: 46 437
еми  колкото  му  се пие , колкото повече  вода  пие  толкова  по-добре  за  бъбреците

Да, за голям човек обаче, при бебетата бъбреците се натоварват, затова не се препоръчва вода, камо ли много.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 271
Определено давай, колкото му се пие! Няма страшно да прекалиш. Нали знаеш, че бебето повръща това, което му е в повече, така, че не се притеснявай - давай вода на воля.
Ако пие прекалено много и те притеснява захарта (ако я подслаждаш), намали захарта - така, хем ще намали пиенето на вода, хем няма да приема толкова много захар.
Според мен водата не натоварва бъбреците..... Thinking

# 10
  • Мнения: 694
Ако кърмиш на поискване няма да ще да пие вода-ама хич.Ние сме така и вода не ще-а аз спрях и да предлагам-просто явно детето няма нужда. Wink

# 11
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Моя вода въобще не искаше докато се кърмехме.
Пробвай да му даваш водата без захар.
Успех!  bouquet

# 12
  • Мнения: 1 489
Аз съм й давала на Глория колкото иска.И сега даже пие много вода и сокове,но това не ме притеснява.

# 13
  • Мнения: 5 183
Вода не е пил, докато не захраних. Опитвах един-два пъти малко води4ка с разтворена кафява захар /заради запек/, не прояви интерес.

# 14
  • Мнения: 3 491
Вода не е пил, докато не захраних.
И аз така - и с двете бебета.

Общи условия

Активация на акаунт