Възможно ли е да е от кърменето?

  • 338
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 206
Нисък хемоглобин, но при мен. 116 ми е. А преди никога не съм имала проблеми.
Възможно ли е това продължително кърмене да ми е изтощило организма или нещо друго по някакъв начин.
С лекар още не съм говорила, понеже днес ми дойде малко като гръм от ясно небе.

# 1
  • Мнения: 7 106
Не ми е професионално мнението, но мисля че не е от кърменето. Преди два месеца си правих и аз изследване на хемоглобина, защото по принцип съм си "анемична" (всъшност не чак толкова, ХБ ми се върти около 100), та по този повод исках да видя на какъв хал съм. Беше 124, абсолютно нормално, даже се учудих, тъй като никога не съм успявала да го вдигна над 115 с изключение на бременността, когато се тъпчех с желязо. Обаче си похапвам доста честичко месце и пия чай от сушена коприва. Сигурна съм, че са помогнали доста по въпроса.
Според мен трябва да реорганизираш храненето си, като включиш повече желязосъдържащи храни + такива, богати на вит. С (знаеш го този урок Laughing). А и 115 не е чак толкова нисък, стига ти да не се чувстваш изтощена, да се изморяваш по-бързо. Ако е така, наистина трябва да вземеш някакви мерки.

# 2
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Аз преди време ходих да дам кръв и ми казаха хемоглобин 118 - и казаха, че е нормално, но за кръводаряване искат над 125
та 116 не е много по-ниско от 118, следва да си е нормално
Казаха ми още, че понякога спада след цикъла - не знам ти като кърмиш, имаш ли цикъл вече
(аз не кърмя)

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Подкрепям Зори/колко изненадващо, нали hahaha/.Аз цял живот съм с нисък хемоглобин, а сега  - 125 ShockedНаправо си се изкефих на изследванията GrinningМисля, че е следствие на рационалното хранене, което си наложих още като забременях и което не съм спазвала никога преди това - месо, пресни зеленчуци, плодове и мляко, пълнозърнест хляб, почти никакви боклуци/вафлички, кифлички, "празни" храни/.
А и 116 наистина не е ниска стойност.Все пак нормите са от 110.

# 4
  • Мнения: 1 194
Аправи ли изследване на показателите за желязото? Аз имам ХБ 136, но феритина ми е нисък, което е ранен показател за изчерпване на железните запаси, още преди появата на анемия. Гинеколожката ми каза , че е от бремеността и кърменето Wink и ми изписа желязо 3 месеца. Още не съм го купила, при този немоглобин се чудя все пак

Общи условия

Активация на акаунт