колет до Бг

  • 1 198
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 146
Искам да пратя няколко колета .Понеже за пръв път ще правя това упражнение моля да споделите с коя фирма е най-евтино.Че гледах тарифите на канадските пощи и ми щръкна косата. Към 80 долара за 2 кг.колет. То при това положение ще си оставя подаръците тук и ще ги дам на брат'чедската жена, която ще се върне в бг след Нова година.

# 1
  • Мнения: 1 116
Искам да пратя няколко колета .Понеже за пръв път ще правя това упражнение моля да споделите с коя фирма е най-евтино.Че гледах тарифите на канадските пощи и ми щръкна косата. Към 80 долара за 2 кг.колет. То при това положение ще си оставя подаръците тук и ще ги дам на брат'чедската жена, която ще се върне в бг след Нова година.
Ами ти ако сега ги изпратиш, много се съмнявам дали ще пристигнат преди брат'чедската жена. Wink
Да не си гледала някоя специална поръчка, щото тук по-евтино от тукашните пощи няма, макар че и те са скъпи, ама чак пък като  цената дето си дала не е. Колет около 1кг излиза малко над 20$, около 3 кг - 30$.

# 2
  • Мнения: 7 430
За съжаление цените са такива  #Cussing out аз вече или изпращам по хора или купувам малки подаръчета, по ценни и така...
Днес даже исках да пратя на една приятелка 2 пакетчета до 250 грама, ама ще остане за понеделник - цената е 6.99$ Направо се очудих, че вътре събрах часовник, потник, два чифта ръкавички, два ключодържателя и разни канадски дреболийки Joy в единия и то само Mr. Green

# 3
  • Мнения: 3 146
Да, ама аз съм накупила книги с твърди корици, архитектурна голяма книга, една изгъзица за брат ми - сушилня за декантер от инокс  ( ама знам, че ще се накефи), шалове от Мекс и разни други подобни и ще ми излезе ужасно скъпо, ако наитина това са цените.

# 4
  • Мнения: 1 215
Освен кг, значение има и размерът на самия пакет. Канадските пощи предлагат т.н услуга '' малък пакет'', /до 2 кг; дълж+ вис+шир=90 cm max/, която е сравнително евтина.

# 5
  • Мнения: 79
Миналия месец пращах колет до БГ.Аз живея в Торонто,но мисля че едва ли ще има разлика.Значи аз пуснах колет до 2кг обикновенно и ми излезе 16$ +таксите,но пристига доста бавно за около 40 дни,тъй като пътува с кораб,но ако не бързаш мисля че е доста добър вариант.Колета ти се застрахова като за това не плащаш допълнително,просто си казваш че искаш да ти се застрахова и си попълваш една бланка като описваш нещата и стойноста им вътре.При загуба те могат да ти изплатят до 100$.Каквато сума посочиш такава ще ти изплатят до 100$.
Другия вариант беше въздушна поща,като колета пристига доста по бързо за около 2 седмици но е и доста по скъпо.
Ако този вариянт те устройва ти го препоръчвам.Изпращам ти и линк към информацията.

http://www.canadapost.ca/personal/offerings/small_packets/int/rates-e.asp

# 6
  • Мнения: 3 146
Мерси за инфото! А над 2 кг. какво става?

# 7
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
 Ние мин. седмица пратихме пакет ( по-малък от 2 кг ) и е излезнал 11 $ , но мъжа ми искал да е препоръчан и му сложили още 11 $ + такси ...
 Та.. солено ми излезе - картички, снимки, изпращане = 80-85 $ Rolling Eyes

По-тежки от 2 кг не сме изпращали по кан.поща. Виж цените им на сайта.

# 8
  • Мнения: 7 091
Мерси за инфото! А над 2 кг. какво става?

Мамо Кенга, така и така ще се забави със сигурност ако го пратиш по пощата, защо не ги пратиш по братовчедката ( ако не бъркам Wink )  Ако трябва  на нея някой друг долар дай , но поне ще знаеш, че всичко ще пристигне. Аз лично като имам възможност да пратя по някого не пращам по пощата и не заради парите, а заради сигурността. На няколко пъти са ми пристигали след 2-3 месеца колети, в някои са липсвали неща..не е приятно.

# 9
  • Мнения: 3 146
То накрая така ще стане, ама като не я знам с колко багаж ще е ...Като ходихме двете във Франция да не ви казвам с колко багаж се върна.

# 10
  • Мнения: 400
Това, че имаш предимно книги - трябва да се води на различна тарифа. Тука му се казва Медия Мейл.
Аз също незнам по-евтинко от нормалните федерални пощи. Би трябвало да е горе долу така и в Канада. 2 кг - нищо не е... какви са тез цифри? Това ми напомня за Ди Ейч Ел (ужасно скъпи!!!) Също така аз винаги плащам за услуга от порядъка на 10-14 дена, а винаги е пристигал колета ми във Варна след 4-5 дена и то необезпокояван (за София са го ровичкали, но за Варна  Praynig не).
Много късно си се сетила, за съжаление, сега точно в този период на годината най-много неща се губят и най-бавно става. Виж това момиче, дето си мислиш направо по нея!

# 11
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
На мен са ми изчезвали цели колети или неща от тях, имаше и един забавен 3 месеца. Вече не изпращам, достатъчно хора пътуват, предпочитам по някой. Говори предварително, за да знае и да остави малко място в куфара.

# 12
  • Мнения: 2 978
Мамо Кенга Wink
незнам дали вече си пратила колета, но наистина ако може по човек ще е най- добре..

Ако го пратиш с DHL, FedEx или  каквото има там и ако е на стойност над 100$ тук твоите хора, ще трябва да плащат такса, която мисля, че беше 26% или 20% от стойността на пратката Sick..а иначе ако е до 100$ и е на името на частно лице няма проблем.

Другото..за всички, които пращат пратки към Бг....около новогодишните празници, пратките се тарашат яко от митническите служители- най- вече за пари, бижута и т.н...

Не си мислете, че може да ги излъжете..няма да стане....Скъпи парфюми, маркови дрехи....не се лъжете.....
 Naughty

Е, може и да минете метър, но това ще си е чист късмет!!! Praynig

Казвам го от опит...работила съм в такава фирма..знам за какво става дума.

# 13
  • Мнения: 7 605
Уви, права си, Вини.
Но и да пратиШ неЩо по 4овек не е гаранция, неzависимо от 4овека.

Преди 3 години или 4, пътувайки zа БГ zа праzниците, имах няколко подаръка в куфара, ве4е ги бях опаковала. Куфарът ми беШе с катинар много бърzо си го полу4их в София на летиЩето и после го 4екирах пак zа Варна. Куфарът и в София, и във Варна иzглеждаШе съвсем нормален, ниЩо му нямаШе, но като исках да го отклиу4а, катинара неЩо zаяждаШе. Забеляzах, 4е хартията на подаръците е скъсана, ама ниЩо лоШо не си помислих, слу4ва се. След това zабеляzах, 4е цялата ми коzметика я няма....хммм...явно съм я zабравила вкъЩи, и това се слу4ва. След 2 дена, когато исках да сложа подаръците под елхата, zабеляzах, 4е някои подаръци липсват  Shocked И тях ли съм zабравила, бре, това хи4 не прили4а на мен. Звъня аz на съседката, която има клиу4 zа у нас и я помолих да погледна, дали не съм оставила подаръци и коzметиката у нас. Ами не, няма ги. Тогава 4ак ми стана ясно, 4е явно са били откраднати от куфара ми  #Cussing out Само една дреШка zа малката ми братов4едка не бяха харесали, и немските книги zа баЩа и съЩо не бяха вzели.

Не zнам къде се е слу4ило, дали в София, дали във Варна, дали пък на иzлитане в Берлин или в Циурих, където се прехвърлих. На всякъде има 4ерни овца, но мисълта ми е, 4е и тоzи вариант zа голямо съжаление не е сигурен  Sad

Между другото голямо евала на авиокомпанията Крос Еьр (сега Суис). Писах йм едно писмо, обяснявайки какво ми се е слу4ило и те ми пратиха 4ек на стойност на иzгубените веЩи, който беШе по голям от цената на билета ми.

# 14
  • Мнения: 4 212

Другото..за всички, които пращат пратки към Бг....около новогодишните празници, пратките се тарашат яко от митническите служители- най- вече за пари, бижута и т.н...

Не си мислете, че може да ги излъжете..няма да стане....Скъпи парфюми, маркови дрехи....не се лъжете.....
 

стана няколко пъти пращам колети до България и из4езват, то поне да беше кой знае какво, сега остана и лекрствата на майка ми да откраднат и незнам ве4е по кой на4ин да я снабдявам Thinking.....а този колет, който поли4ух от Америка ми взеха 45 ? за полу4аването, отделно самото пращане го платих аз 35 $. тежи до 2 кг.  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт