Кърмаческа стачка?

  • 462
  • 4
  •   1
Отговори
  • tardis
  • Мнения: 329
Кърмаческа стачка ли е това ?: От няколко дена, не на всяко хранене, но доста често, малката суче много малко, пуска гърдата и ме гледа. Не изглежда недоволна, спокойна е и често се усмихва щастливо, но спира да суче, понякога дори "ми обснява" нещо:))). Това, че хапва по-малко отпреди, ме притеснява по две причини:

1. не наддава много последния месец (въпреки, че се храним на всеки час/час и половина през деня още от първите седмици и обикновено суче дълго и преяжда...). Т.е. няма много енергийни запаси. Не ми казаха, че е недохранена, но че е някъде в долната граница. И това ме притеснява. А и не спи през деня, активна е и изразходва допълнително енергия. Страх ме е, че сега съвсем ще заслабне Confused

2. Другото ми притеснение е, че от вчера съм зле и с температура над 38 С (настинка няаква, може би вирус) и баш сега не й е времето за стачни действия  ooooh! . Всъщност нужно ли е да суче повече в случая, или и малкото кърма, която поема съдържа достатъчно антитела?

Благодаря предварително за отговорите Simple Smile

# 1
  • Мнения: 980
Според мен - не е. Казваш, че я храниш на всеки час? Аз така постъпвах, когато кърмата ми намаляше. Ако всичко с количествот е наред, ти препоръчвам да увеличиш интервала, да видиш как ще реагира. Може би, просто огладнява през едно хранене, интервал й е къс и затова само те гледа влюбено. Simple Smile Хубаво е да изсуква и долното, по калорично мляко.
Гледай да се оправиш бързо, бебка може да се зарази (недай си боже), но обикновено го изкарват по-леко от нас. Пий повече течности заради Т и хапвай лимони и портокали. Може да пиеш парацетамол, ако ти помага. Бързо оздравяване. Simple Smile

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
С кърмаческата стачка за щастие съм запозната само теоретично, не сме преживявали такава.
Иамхме подобен на вашия случай обаче по време на един мой месечен цикъл. Малката просто отказваше да се храни и сучеше по минута - две, но пък и не даваше никакви признаци на глад. Беше си усмихната и доволна.

Това за "долната граница" не го мисли много. Всяко бебе се развива според индивидуланите си особености и ако се вмествате в границите за възрастта си (а те са доста широки) няма проблем, дори да сте по-стройни Wink

Опитай да и предлагаш гърдата най-вече когато е сънена. Тогава бебетата не могат да се усетят много и сучат по инерция.

А кака сте с памперсите? Ако напишква поне 5-6 пелени за деня, без да получава допълнително води или сокове значи всичко е наред.

# 3
  • tardis
  • Мнения: 329
Според мен - не е. Казваш, че я храниш на всеки час? Аз така постъпвах, когато кърмата ми намаляше. Ако всичко с количествот е наред, ти препоръчвам да увеличиш интервала, да видиш как ще реагира. Може би, просто огладнява през едно хранене, интервал й е къс и затова само те гледа влюбено. Simple Smile

Ами този интервал не й го налагам аз. Пробвах да го увелича, но не се получи - тя си иска на всеки час и това е. И аз... слушам и изпълнявам Mr. Green


А кака сте с памперсите? Ако напишква поне 5-6 пелени за деня, без да получава допълнително води или сокове значи всичко е наред.

Много са добре памперсите засега (пу пу пу) и ако някой противник на кърменето гледа от страни би казал сигурно, че кърмата ми е "нискокалорична" hahaha

Има натиск да дохранвам Confused и дори да захранвам  #Crazy

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 823
Не се поддавай на натиска ,а прави каквото сърцето ти подсказва.От описаното от теб също мисля,че не става въпрос за кърмаческа стачка.Аз лично съм го изпитвала на собствен гръб,та затова.След като са пълни памперсите и тя е доволна и щастлива,значи всичко е ОК.При нас борбата беше жестока,която продължи почти месец,но се справихме и ето,че вече повече от 2 годинки се кърмим WinkЖелая ти успех:)

Общи условия

Активация на акаунт