Защо медената къщичка ми стана корава като цимент?

  • 579
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 261
Защо стана така корава тази къщичка?Ще омекне ли или да я хвърлям?А на колко градуса я печете?Много искам да направя за децата ,но дали ще успея не знам?

# 1
  • Мнения: 1 708
Меденките стават такива но се съхраняват в кутии за да омекнат.
Моята къщичка също стана корава,но аз мисля да не се яде!Просто за украса!
Правя я за първи път и незнам дали омеква с времето!

# 2
  • София
  • Мнения: 3 847
Защото си я препекла. Меденото тесто е готово, когато започне да порозавява. Тогава се изважда, а на пипане е съвсем меко. Оставя се малко да изстине във тавата и тогава се вади. Иначе се огъва и/или чупи.

# 3
  • Мнения: 261
Благодаря Raya,само за това е!Но няма ли вътре да е сурово?А може ли да ми каже някой за гъстотата на тестото колко трябва да е?

# 4
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Тъкмо сега пека къщичката и елхата. Виж процеса,снимах тестото , за да го видиш как изглежда. Кликвай върху картинките, за да се учеличат.
http://www.7ya.ru/photos/private.aspx?RubrID=108125

# 5
  • Мнения: 261
Ей djemma,страхотна си,че си направи труда да ми помогнеш!Благодаря ти и весели празници и много добро настроение ти пожелавам!Имате ли сняг?При нас в София е истинска зима!През прозореца гледам на вън как снега е натрупал и вали ли вали...Тъкмо време да правим коледните сладки!Твоите са страхотни!Поздравления!Още веднъж ти благодаря!

# 6
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
От снощи вали, прекрасно настроение за печене на коледни сладкиши, още повече, че малкия е навън с баща си и аз на спокойстие правя къшичката. Grinning Весело настроение на всички!

Общи условия

Активация на акаунт