31 СУЧЕМ "Иван Вазов" ?

  • 37 943
  • 157
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 18
Щом искаш немски защо не я запишеш в 93-о? От тази есен училището е второто в София, което работи по системата на Гьоте институт (след 73-о). Дъщеря ми е там в момента в първи клас и съм супер доволна. Peace За системата на Гьоте мисля, че не е нужно да обяснявам. За немски език всички са категорични, че е най-добрата възможна.

Може ли и на мен малко повече информация по темата за 93-то у-ще. Ние догодина ще сме в 1-ви клас. Немският език ме вълнува горещо.  Peace

# 31
  • Мнения: 153
Привет момичета! Извинявам се, че пиша в темата, но не ми се отваря друга подобна. Понеже темата е за 31 СУЧЕМ, въпросът ми е има ли занималня за децата в първи и втори клас там. Ако някой е наясно да пише - до колко е занималнята, какви са условията, учителките и каквото се сети. Предварително благодаря!

# 32
  • София
  • Мнения: 264
Привет момичета! Извинявам се, че пиша в темата, но не ми се отваря друга подобна. Понеже темата е за 31 СУЧЕМ, въпросът ми е има ли занималня за децата в първи и втори клас там. Ако някой е наясно да пише - до колко е занималнята, какви са условията, учителките и каквото се сети. Предварително благодаря!
Занималнята е до 15h. и 17h.Кандидатства се за нея, защото няма места за всички ученици.
Предимство имат многодетни семейства, самотни родители.Нищо не мога да ти кажа за учителите, защото моето дете не ходи.

# 33
  • София
  • Мнения: 219
А дали има възможност за платена занималня някъде в района на 31-во училище?

# 34
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Да, има няколко.
Още на първата родителска среща ще ви раздадат реклами.

# 35
  • София
  • Мнения: 219
Интересува ме дали има занималня с някакъв език, например английски, немски... И естествено какви са цените

# 36
  • София
  • Мнения: 306
За частните занимални нямам преки впечатления. За една от близките частни, на които не помня името таксата беше около 150-200 лв. Оказа се, че учителите в нея не носят отговорност за написване на домашните. Това го знам от родители на дете, което във 2 клас беше там.
Дъщеря ми беше в държавната в 1 клас при г-жа Поли Арнаудова. Изключително съм доволна от нея. Нямам спомен да са оставали домашни за писане у дома.

# 37
  • Мнения: 623
Интересува ме дали има занималня с някакъв език, например английски, немски... И естествено какви са цените
На Голаш има 2 частни, синът ми посещаваше Чиполино в първи клас, тогава се научи сам да си учи уроците и да си пише домашните. От тогава сам се справя, така че мога да кажа, че съм доволна. Учителките там са от 31-во и добре "юркат" децата.
Сега го питах, каза, че сегашната учителка по английски преподавала и там.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 152
може ли за мнение за г-жа Детелина Даскалова - сега ще води първи клас (2012/2013 г.)?

# 39
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
може ли за мнение за г-жа Детелина Даскалова - сега ще води първи клас (2012/2013 г.)?

Ако детето е кротко, изпълнително, общително и ученолюбиво - няма да има никакъв проблем.
След четири години, мога да кажа, че няма нещо което дълбоко и трайно ме е потресло в подхода и.

Изисква стриктно изпълнение на поставените задачи и заучаване на учебния материал както е даден в учебниците.
Поради което аз лично на моменти не бях особено възторжена, но то пък не може да се угоди на всички:).

# 40
  • Мнения: 8
 За 1 - 4 клас училището става. После Б Я Г А Й Т Е - чуете ли за Любка Василева по български - тежко ви. Ще ви обижда децата, от отлични ученици ще ги доведе до средна хубост и 3-ки, освен ако не сте склонни да плащате уроци по 50 лева. Ако не вярвате, питайте и в "Чиполино" ще ви кажат и други пострадали майки също. Не че не е специалист - просто е много алчна. След 7 клас - тормоз - знаеш не знаеш не се оценяваш добре - ти си тъпанар. Аз не съм против ученето - напротив - обезкуражаващо е обаче да учиш и да не учиш все 4-ки.

# 41
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
чуете ли за Любка Василева по български - тежко ви.

субективно е.
Аз мога да кажа нещо подобно и за друг преподавател.
Но мисля, че вината не е изцяло в учителите.

# 42
  • Мнения: 8
Ако сте в 31-во у-ще, при нужда няма да можете да протестирате в инспектората - учителките ще размахат писмото ви пред целия клас и ще започнат гонения срещу детето ви(горчив личен опит). Директорката г-жа Николчева не допуска критики и протести под каквато и да било форма, а саморазправата с детето ви ще бъде жестока. Ако имате проблем с учители или директори, препоръчам ви да се обръщате към Комисията за защита от дискриминация - те са хората, които са неподкупни и ще ви защитят, ако имате право. Освен това учители, директори и инспектори треперят от тях и с основание. Влезе ли човек от Комисията, настъпва сеч - няма връзкари, няма баджанаци, всеки си получава заслуженото. Дано не ви се налага, но ако сте в 31-во, да ви се случи подобно нещо е само въпрос на време. . .

# 43
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
ако сте в 31-во, да ви се случи подобно нещо е само въпрос на време. . .

Вероятно ви се е случило нещо неприятно, но горното твърдение няма как дори да е близо до истината.

Не на всички родители им се налага да прибягват до протести в инспектората.

# 44
  • Мнения: 8
Искрено се надявам да излезете права, а не от родителите коне с капаци, за които децата винаги грешат, а "усмихнатата приятна преподавателка", която в края на 5 клас не познава детето Ви /при положение, че то посещава редовно часовете/ , винаги да е права. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт