Що така с това Бутер тесто?

  • 4 435
  • 16
  •   1
Отговори
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Майки кулинарки, преди малко опекох бутерки, отвътре с локум. Нарочно слагам не много течен пълнеж, за да не се вдлети и пак се случи точно това  Tired. Да речем, че ги бях наредила твърде близко едно до друго рулцата (пусто исках с 2 тави да мина Wink ) и явно от това, че се бяха долепили ефекта от недоопичане се подсили  Close.

Знам за пинизите на Бутер тестото - да се пече в предварително загрята фурна и да се реже с остър нож, за да не се слепват листчетата и пак стана мазало  Sick.

Първата тава я опекох с т.нар. от мен панделки и станаха превъзходни   chef, ама защо не си направих и останалото тесто така  newsm78

Еееей, голяма излагация Ви казвам  Blush

# 1
  • Мнения: 25 449
На колко градуса печеш? Аз винаги пека тестени изделия на 180-200 градуса максимум.
Отделно, че от тесто до тесто има разлика. Каква марка ползваш?

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Уф - нямам градуси, а степени на фурната. Но е била добре загрята за 2-рата тава, а всъщност тя ме изложи. Марката е FF вкус, това, което е купил мъжОт  bowuu

# 3
  • Мнения: 6 472
Шани, вече са ти споделили за горещата фурна, а аз само ще кажа едно мое лично и не съвсем потвърдено наблюдение: когато оставя тестото за твърде дълго време на стайна температура се бухва като хората newsm78 Трябда да е добре замразено, но все пак охладено.

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лулу - ОК. Така ще правя отсега нататък. Макар, че и моето беше горе-долу така добре "стоплено" на стайна Т.
мерси   bouquet

# 5
Шани,

Има няколко правилза за работа с маслено (бутер) тесто.
1. След като се извади от фризера се оставя да се отпусне, така, че да може да се работи с него но не и да се стопли.
2. Реже се с много остър нож, като се внимава да не се мачка тестото.
3. Оформянето на "кифличките" трябва да се прави бързо и без да се натиска/мачка тестото.
4. Подготвените сладки/соленки се поставят в предварително загрята до 200 градуса фурна.

Това е. Надявам се следващият път да станат!

ПП
Ние винаги ползваме бутер тесто на Белла.

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Gato - точно така правя и аз с тестото.

Когато не е с пълнеж - става. Сложа ли пълнеж - се вдлетява  Confused Затова уж гледам да не е с "течен" пълнеж и пробвах с локум...

# 7
  • Мнения: 25 449
И аз харесвам най-много "Белла". Присъединявам се и към мнението, че когато тестото е още студено, бухва най-добре. Също и изделията е хубаво да се слагат по-нарядко, така,че като бухнат, да не се допират. Когато са нагъсто, остават недоизпечени.
Успех другия път!

# 8
  • Мнения: 4 176
Gato - точно така правя и аз с тестото.

Когато не е с пълнеж - става. Сложа ли пълнеж - се вдлетява  Confused Затова уж гледам да не е с "течен" пълнеж и пробвах с локум...
Аз пък когато правя с пълнеж винаги оставям тестото на стайна температура да се стопли и омекне напълно.
Режа го на 4 например и разточвам с точилката с МНОГО брашно. После режа на по-малки квадратчета  и завивам с локум , яйце и сирене и тн.
Разточвам го така, че да е много тънко.

Даже и баница съм правила така. режа една кора на 9 парчета и тян разточвам. Слагам ред кора, ред плънка и става превъзходно.

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Кулинарки -   bouquet

Ще пробвам всичко предложено ми от Вас Peace

# 10
  • Мнения: 972
Аз купувам бутер тесто от Била - clever (мисля, че беше) Според мен е по-добро от "белла".

# 11
  • Мнения: 22
Аз използвам само на "Белла", много съм доволна дори напоследък правя всеки ден с айце и сирене или със домашно сладко.Става превъзходно, като спазвам всички правила за бутер тестото.
Мъжлето ги преполовява още като са топлички.
Все още не съм пробвала да точа бутер тесто, страх ме е ако го разточа дали ще се надуе.И това ще пробвам.Докато не се пробва няма да се разбер.

# 12
  • Мнения: 4 176
Днес Шани ме подсети да направя тия рулца от бутер тесто. Разбира се го раточих на тънко преди да навия.
http://www.bgphoto.net/Image.aspx?PhotoId=1369735

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мамице - нищо не се вижда... Confused

Я оправи линка, плз Praynig, че да може по-добре да ни потекат лигите  Laughing

# 14
  • Мнения: 4 176
Ей ти друг линк. http://photos.yahoo.com/lisana2002
На кулинарни иди. Снимка"рулца"

Незнам защо ен с еотваряше първата? Някои хора я отварят а други не.
Как да оправя линка? Нали като кликна на снимката и "copy image location"

Общи условия

Активация на акаунт